Jak wyslac paczke za pobraniem?

Witam mam do was wielka prosbe wlasnie sprzedalem telefon na allegro , i chce go wyslac za pobraniem i zupelnie nie wiem jak to zapakowac itp.I do was mam pytanie jak prawidlowo mam zapakowac telefon w jaki sposob i jak go wyslac.

Pakujesz tak jak zwykłą paczke. Potem na poczcie dostajesz druczek i wypełniasz. Jak kasa z pobrania ma iść na konto to dostajesz jeszcze jeden druczek. Nic trudnego :stuck_out_tongue:

w oryginalnym pudełku tam powinno być takie wcięcie na telefon, możesz obłożyć taką bąbelkową folią, styropianem, tak żebyś wiedział, że np. jak spadnie to pudełko to nic się nie stanie telefonowi, no i możesz jeszcze ubezpieczyć paczkę wrazie uszkodzenia telefonu poczta ci zwraca sumę na jaką ubezpieczyłeś telefon

:lol:

zapakuj go tak aby się nie uszkodził :lol:

wiesz jakiś sztywny karton itp :stuck_out_tongue: ważne żeby telefon nie latał po kartonie :stuck_out_tongue:

potem należy owinąć paczke papierem pakowym i albo owinąć sznurkiem pakowym albo całość zakleić taśmą (taka szeroka do paczek)

co do wysłania paczki za pobraniem …

trzeba iść na poczte i wypełnić odpowiedni druczek :stuck_out_tongue:

zaznaczyć w nim opcje “pobranie” w wpisać kwote pobrania

kasa może przyjść na twoje konto (dodatkowu druczek do wypełnienia)

lub listonosz ci ją przyniesie do domu :stuck_out_tongue:

a na jakiej zasadzie polega te ubezpieczenie , bo sprzedalem fona za 177 zł i plus pobranie za ktore zaplaci ten kto kupił ten telefon.To ile by mnie wyniosło takie własnie ubezpieczenie przesyłki?

http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm - tu znajdziesz wszystko na temat wysyłki za pobraniem… i nie tylko.

bez podania wartosci i ubezpieczenia masz paczke ubezpieczoną na 10 krotnośc kosztu przesyłki… jeśli zaplacisz więcej mniej niz 17 zł za przesylke to ją ubezpiecz jesli nie to nie ma sensu

kosmi , po prostu idź na pocztę z paczką, a wszystko ci powiedzą, co masz zrobić :?