Jak zabezpieczyc strone

Witam tak jak w temacie jak zabezpieczyc strone www tylko prosze tkumaczyc mi dokladnie krok po kroku co robic bo ja zielony w tych sprawach, umiem tlyko robic szablony :stuck_out_tongue: a na kodowa niu nie znam sie w ogule wiem tylko ze napewno widac caly kod zrodlowy :frowning:

Bo kod źródłowy będzie zawsze widać.Przed czym dokładnie chcesz się zabezpieczyć i w czym ta strona jest napisana ? w PHP ? czy samym htmlu ?

jezu nie wiem nie stety w czym a chce sie zabezpieczyc (przed hakerami) bo ajkis noobski haker zhakowal www mi.

To niestety musisz sie dowiedzieć, bo to tak jak poprawiać ortografie w wypracowaniu, kiedy nie wie się nawet w jakim języku ono napisane :smiley:

a jak bym ci podal www to dowiedzial bys sie??:slight_smile:

Nie wiem jak można pisać strone nie wiedząc w jakim języku się pisze…

Podaj ten adres strony to zobacze zawsze coś więcej mi powie…

www.fragnet.xaa.pl

webspell, jest systemem na którym jest oparta strona, sprawdź na stronie supportu czy nie ma do niego aktualizacji, ogólnie to może przegraj od nowa dane na FTP, z wyjątkiem plików konfiguracyjnych, które samemu ręcznie musiał byś przejrzeć czy nie zawierają np backdorów, potem pozmieniać hasła do wszystkiego dopiero.

Istnieje możliwość po prostu że na FTP jest gdzieś wgrany shell, bądź strona podatna jest na jakiś exploit, ogólnie to nie wiem czy Ty sobie sam z tym poradzisz, nawet szczerze w to wątrpie, bo nie znasz nawet htmla (wątrpie żeby to była strona napisana przez Ciebie) a co dopiero mówić tutaj o wyszukiwaniu dziur w php, czy jakichś obcych kodów doklejonych przez hakerów

no wlasnie o to chodzi ze sie an tym nie znam aj tlyko szablon zrobilem

Zawsze mógł byś po pytać na forach supportu może pomógł by Ci w tym ktoś, jednak jeśli Ty się na tym wcale nie znasz to polecał bym zlecić to komuś, kto się zna na np http://zlecenia.przez.net z tym że to już odpłatna zabawa…