r e k l a m a
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
michałł

Linuksy wysiadają przez sterownik grafiki

Witam.

Do tej pory swojego peceta mogłem określić jako azyl dla wszelkich dystrybucji linuksowych, chodziło wszystko, bez wyjątku.

Ostatnio zdecydowałem się powrócić do pingwina i sięgnąłem po Ubu 12.04.3 LTS. System zainstalował się jak zwykle poprawnie, ale nie działał długo. Po postawieniu systemu zawsze zaczynałem od aktualizacji i sterowników własnościowych. Więc pociąłem zaległe łatki, restart systemu i instalacja sterownika NVIDII (moja karta to NVIDIA GeForce 9800 GTX/9800 GTX+). Do tej pory chodziło jak marzenie. Tym razem Ubu pobrało aktualny zalecany sterownik o numerku bodajże 193. Restart i... kilka linijek w trybie tekstowym (wszystkie oznaczone jako [done]), wśród których linijka: fallback graphics devices [fail] i system tutaj się zatrzymuje (tylko reset).

Systemu nie próbowałem już ratować (znalazłem w sieci że podobno najszybciej będzie ponowna instalacja całego systemu) i pobrałem Linux Mint 13 Maya LTS. Od razu zabrałem się do instalacji sterów NVIDII i sytuacja jest dokładnie ta sama :!: mimo ze tym razem Mint pobrał nieco starszą wersję sterownika (172 chyba). Ten sam błąd, system nie wstaje, a ja jako mniej doświadczony użytkownik siedzę i rozkładam ręce.

Otwarte sterowniki nouveau niby działają dość poprawnie, ale widać, że karta nie jest wykorzystywana i system nie działa tak żwawo jak przy własnościówkach. Dlatego chciałbym zapytać co się stało :?: Czy cała wina leży po stronie NVIDII :?: Parę miesięcy wcześniej korzystałem z w/w systemów i nie było absolutnie żadnych problemów. Dlaczego więc teraz coś się sypie? Można to jakoś ominąć? Nie chcę siedzieć na otwartych, a obecnie zostałem zmuszony do powrotu do Windowsa.

Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny.

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś jakiejś dystrybucji niepochodzącej od Ubuntu albo jeszcze lepiej Debiana? Przykładowo debianowce nie lubią się z moim Radeonem (Ubuntu wysiada po dwóch dniach, Xubuntu i Debian wywalają info o niewspieraniu karty), a Suseł, Manjaro i Rosa nie mają żadnych obiekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

172, 192? Serio... aktualna wersja to 325.15 Jak dla mnie takie samo się psucie systemu jest bardzo dziwne - mam w domu 3 sprzęty z kartami Nvidi - jeszcze nigdy się nic samo nie zepsuło. Ale tak jak mówi Frankfurterium spróbuj czegoś nie debianowego np. Manjaro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r e k l a m a

U mnie GF 8600GT i GT440 działają ze sterownikiem 3xx.xx. W repozytorium są chyba 304.xx i 319.xx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu sięZaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0