Jak zacząć ogladanie filmów po angielsku?

Witam! chcialbym zacząć ogladać filmy po angielsku. Jak naprosćiej zacząć? Z angielskimi napisami?

I jakie filmy możecie polecić? Z prostą gramatyka i słownictwem :slight_smile:

Ja oglądałem całą masę filmów angielskich z polskimi napisami i pewnego dnia po prostu odpaliłem film z angielskimi napisami.

Jeżeli czegoś nie zrozumiałem dźwiękowo, miałem to w formie napisów.

Moim zdaniem bardzo efektywna nauka języka angielskiego. Nie ważne od jakiego filmu zaczniesz i tak wszystkiego nie zrozumiesz. Po prostu uruchom i oglądaj.

Zacznij od niemych filmów z Charlie Chaplinem. Mają wbudowane plansze z napisami i jednocześnie są na tyle sugestywne, że nawet jak tekstu nie zrozumiesz, to wątku nie utracisz.

Jeżeli chcesz się nauczyć angielskiego to napisy będą ci tylko przeszkadzać, chyba że będziesz oglądał film dwa razy, najpierw z napisami a później bez. Cała sztuka w rozumieniu obcego języka polega na przestawieniu się na myślenie w tym języku, nie ma innej opcji. Na początek polecam: http://www.engvid.com/ , zwłaszcza Ronnie jest bardzo zabawna.

Od nie pamiętam kiedy oglądam wszystkie filmy (oprócz polskich oczywiście) z angielskimi napisami.

Jeśli tak jak ja znasz w miarę słownictwo, to jest to świetny sposób nauki i oswajania się z językiem nie na zasadzie wkuwania jak na lekcjach, ale na zasadzie przyswojenia. Wątpię żebyś się nauczył w ten sposób zaawansowanych zasad gramatycznych, ale raczej ulepszył sobie zasoby słownictwa czy zwrotów. Przy okazji oswajasz się z tym co mówią aktorzy. Przydatne jeśli myślisz kiedyś wyjechać za granicę i nie chcesz w pewnym momencie zostać zaskoczonym jakimś nieznanym zdaniem wypowiedzianym w czysto angielskim czy innym akcencie.

Poza tym, osobiście jak dla mnie, oglądanie filmów z angielskimi napisami dodaje klimatu obrazowi.

Polecałbym na początek zacząć z filmami, których tematyka i słownictwo nie sprawia Ci większych problemów. Jeśli nie w trakcie oglądania nie znasz jakiegoś wyrazu, staraj się (zanim sięgniesz do słownika) wyczuć znaczenie słowa na podstawie kontekstu.

Ja po wielu latach, mimo że nie jestem w stanie zrozumieć 100% tekstu, rozumiem znaczącą jego większość. Gdy oglądam film z polskimi napisami, angielski czy w innym języku dialog aktorów miesza mi się z napisami, to jest główny powód dla którego oglądam filmy właśnie z angielskimi napisami.