Jak zainstalowac urządzenie audio?

Mam problem z dodaniem urządzenia dźwiękowego…

W panelu sterowania dekodery audio video… są prawidłowo zainstalowane (“urządzenie działa poprawnie”).

Po wejściu na panel sterowania\dźwięki i urządzenia audio wyświetlany jest napis “brak urządzeń audio”

Problem prawdopodobnie tkwi i sterownikach od płyty głównej… Instalowałem odpowiednie (Intel Silgma Tel Audio) i nic… Nawet nie wyświetla, że są zainstalowane :cry:

Jaką posiadasz płytę główną i kartę dźwiękową ?

Sprawdzisz to programem EVEREST.

Otwórz program, ikona Komputer, ikona Podsumowanie i spisz informacje z dwóch pozycji:

Nazwa płyty głównej

Multimedia (karta dźwiękowa)

Nazwapłyty głównej:

INTEL SORENTO D945GNT

Karta dźwiękowa:

INTEL 82801GBICH7 Hihg Definition Audio Controler

chodzi tu o poprawke zabezpieczń która wydał Mikrosoft do Windows XP. Miała ona załatac luki w systemie,

jednak uniemożliwia ona równierz poprawne działanie urządzeń HD AUDIO. Poszukaj na stronie mikrosoftu odpowiedniej łatki bo wydali takową która naprawia ten błąd. Sam miałem taki problem i jakoś udało sie go naprawić. Możesz równierz sprubować na stronie z driverami dotwojej płyty głównej, powinny znajdować sie tam odpowiednie pliki naprawiajace ten błąd.

Możesz mi podać jaki to nr poprawki? Może jeśli ja usunę to się naprawi, bo poprawka ze strony microsoftu nic nie zmieniła… Nadal w Menedżer urządzeń wyświetla brak sterowników PCI… Dotychczasowy kontroler nie działa i nakazuje ściągnięcie poprawki ze strony Intela, a te nie chcą się zainstalować, bo poprzednia instalacja nie jest zakończona i błędne koło się zamyka…

konrad.m. , pobierz i zainstaluj poprawkę Microsoftu do kart dźwiękowych HD -> UAA KB888111.

Następnie pobierz i zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej. Uruchom ponownie komputer.

dzieki wielkie za pomoc nareszcie czegos mozna posluchac…pozdro

mam podobny problem tylko ja nie mam urzadzenia dzwiekowego… i nie wiem co mam zrobic… prosze o pomoc

jezeli wam to pomoze to nazwa mojej karty dzwiekowej: VIA AC’97 Enhanced Audio Controller

prosze o szybka pomoc.

pyska , pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program, ikona Komputer, ikona Podsumowanie i spisz informację z pozycji: Nazwa płyty głównej.

Nazwa płyty głównej: Epox EP-8KRA2+/8KRA2I (6 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

pyska , najpierw pobierz i zainstaluj sterowniki do chipsetu płyty głównej. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie pobierz i zainstaluj sterowniki do karty dźwiękowej. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Na końcu zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

dzięki nie mogę wejść na strony tych sterowników, ale będę próbowała

Alternatywne źródła:

-> sterowniki do chipsetu płyty głównej

-> sterowniki do karty dźwiękowej

seba86mu dzięki za pomoc…już wszystko działa :slight_smile:

mam problem! !!

Proszę o pomoc! nie mam głosu po tym jak miałam wgrywanego Windowsa XP. moja karta dźwiękowa VIA A’C 97 Enhanced Audio Controller, a nazwa płyty głównej Matsonic MS9107C.PROSZĘ O SZYBKA POMOC…

MAM PROBLEM WYDAJEN SIE PROSTY. Wczoraj przeinstalowalem sobie windowsa z Visty na xp i okazalo sie ze nie mam dzwierku. Wiem ze musze jakies sterowniki sciagnąc ale nie wiem jakie. Mam nadzieje ze to w czyms pomoze:

Typ procesora:Unknown,1900MHz

Nazwa Płyty Głównej:Hewlett-Packard HP Pavilion dv6700 Notebook PC

Typ Biosu: Phoenix (01/11/08

Bardzo prosze o pomoc. Z góry Dziekuje

A na stronie producenta szukałeś, czy są: http://h20180.www2.hp.com/apps/Nav?h_pa … g=pl&cc=pl

Wybierz model->Software & Driver downloads ->system

Nie bardzo sie orietuje w tych wszystkich stronkach:( Mozesz mi wyslac link do tej instalki??

W dniu 25.07.2008 , o godzinie 22:20 został dopisany post przez palantos

Ok tylko Które mam zainstalowac?? Bo jest tego sporo

A który to model (dokładnie)?

Szukaj

Driver - Chipset

oraz

Driver - Audio