Jak zalogować się do sklepu Windows na inne konto?

Mam dwa konta Windows. Jedno zalogowane lokalnie na którym muszę być zalogowany. Oraz chce założyć jakieś drugie na którym kupię sobie grę przez sklep Windows. Czy da się zrobić tak żebym był zalogowany cały czas na moim koncie lokalnym. Ale w sklepie Windows żebym był zalogowany na tym drugim koncie tak bym mógł ściągnąć sobie kupiona grę i grać bez potrzeby przelogowania? Bo pewnie kiedyś będę chciał te konto z grą komuś oddać lub sprzedać. 

W takim kombinowaniu nie ma pomocy na tym forum. Jesteś już tutaj długo i każda próba sprzedaży gry z kontem trafia do śmietnika.

 

I właśnie za takie brzydkie numery wielkich korporacji (sprzedawanie usług zamiast licencji i to nawet wtedy jak masz program/grę w wersji BOX) odpowiednie służby UE powinny dobrać się im do tyłka. Nie tylko do M$ ale również Steam, Uplay i Origin. Kolego, stoisz po stronie wielkich korporacji? To ciemna strona.

Olać już tą sprzedaż bo raczej tego nie sprzedam jak gra będzie dobra. Tu bardziej chodzi o komfort. Bo moje lokalne konto jest służbowe do pracy…

Ale co jest złego w odsprzedawaniu gier? Jeśli nie będzie się z niej dalej korzystać, to jest to - przynajmniej w naszym porządku prawnym - w pełni legalne.

 

Można być zalogowanym na dwa konta jednocześnie, ale nie można z dwóch kont jednocześnie korzystać.

 

Chyba że jakieś oprogramowanie typu VNC by tu pomogło - nie jestem pewien, ale łącząc się ze zdalnym komputerem da się chyba zalogować na konto na komputerze, z którego ktoś już korzysta lokalnie - i ta osoba nie musi się wylogowywać. W przeciwieństwie do protokołu RDP, gdzie coś takiego nie jest możliwe.

Niektórzy producenci gier/programów w swojej bezczelności doszli do tego, że dla nich legalna odsprzedaż (wtórny rynek) to piractwo. Stąd właśnie te sztuczki ze sprzedażą usługi zamiast licencji a przecież usługa to taki sam towar jak każdy inny.

Znalazłem sposób. Wystarczy się wylogowac z sklepu i można zalogować się na inne konto. Natomiast Windows dalej chodzi na głównym koncie.