Jak zamontować procesor?

Witam mam nowy procesor, jak go zamontować? Wystarczy wyjąć stary i włożyć ten nowy? Bo dostałem instrukcje od sprzedawcy:

Ale wole się was też poradzić :wink:

trzeba kupić pastę termoprzewodzącą, przy okazji wyczyść wszystkie wiatraczki i je naoliw np. wd-40 albo innym smarem w płynie, teraz możesz wkładać nowego procka.

edit:// a jaki to procek i jaka podstawka ??

http://www.youtube.com/results?search_t … g+cpu&aq=f

milego ogladania

Jeśli chodzi o pastę termoprzewodząca,to zainwestuj w pastę z dodatkiem srebra,są droższe ale wytrzymują nawet 8 lat ! a do czyszczenia są specjalne preparaty,no i jeśli chcesz bawić się w OC to BOXowe chłodzenie nie wystarczy.Wszystko co potrzebne znajdziesz np.w Komputroniku

No ok ale na tych filmikach co dał kolega, nikt żadnej pasty nie nakłada >.<…

Czyli trzeba czy nie? I w końcu jaką?

Należy nakładać pastę. Na tych filmikach widać już procesory z nałożoną pastą.

Pasta służy do wyrównania drobnych nierówności na powierzchni procesora i radiatora co zwiększa powierzchnię oddawania ciepła. Poszukaj, w sieci jest dużo testów past termoprzewodzących - są zwolennicy past z dodatkiem srebra, ceramicznych a nawet metalicznych.

Tyle,że na filmikach pasta jest źle nakładana i nie służy do wyrównywania powierzchni,tylko do izolazcji,oraz przewodzenia ciepła.Prawidłowo nałożona pasta jest tak,że się daje na środek tylko odrobine i nie rosmarowuje się jej,tylko od razu nakłada radiator,wiem bo oglądałem Podrasuj swój komputer na idg.pl i tam informatyk komputronika sam to powiedział

Izolacji?? Przed czym? Zastanów się co piszesz, bo piszesz głupoty (lub je powtarzasz)

A to czy nakładasz na środek czy rozsmarowujesz jest obojętne w większości przypadków.

Przy bardzo gęstych pastach (są też takie) musisz rozsmarować bo sam docisk radiatora nie gwarantuje równomiernego rozprowadzenia pasty na całej powierzchni procesora.

izolacja ≠ przewodzenie

Zadaniem pasty jest jak najlepsze PRZEWODZENIE ciepła pomiędzy dwoma elementami!!

To jak nałożysz pastę jest mało istotne - ważny jest efekt! Pasta po dociśnięciu powinna znajdować się na całej powierzchni styku pomiędzy procesorem a radiatorem.

Filozofii zbyt wielkiej tutaj nie ma, a większe ryzyko moim zdaniem jest kiedy nie masz doświadczenia i dajesz kropkę na środek… Trzeba wtedy starannie i równomiernie zakładać radiator, aby docisk nie spowodował ucieczki pasty na którąś ze stron…

Mogę tylko tak doradzić. Kiedyś miałem ten sam problem. Poszukałem wśród znajomych, kto się na tym zna, naprawdę zna. On mi wymienił płytę główną oraz procesor, pamięć i grafikę. Gdy to robił ja patrzyłem, on mi wytłumaczył i teraz jestem mądry, sam sobie takie rzeczy załatwiam. Spróbuj, tak samo to załatwić. Polecam!

Chodziło mi o przewodzenie,i odprowadzanie ciepła z procka przez radiator do wentylatora,poprostu zapomniałem tego jednego słowa.

Dodane 12.05.2009 (Wt) 16:25

Tu masz najważniejsze info o nakładaniu pasty termoprzewodzącej,na różnych procesorach różnie to wygląda

Pogrążasz się jeszcze bardziej - Jakie odprowadzanie ciepła do wentylatora? Od kiedy to wentylator jest jednym z elementów przewodzenia (odprowadzania) ciepła?? Wentylator tylko wymusza obieg powietrza między elementami radiatora i to powietrze przejmuje ciepło z radiatora a nie wentylator. Przestań już pisać te bezsensowne rzeczy bo tylko mącisz ludziom w głowie!

Poczytaj co napisałem i tymek_85.

PS. Widziałeś jak wyglądały procesory (głównie AMD) w czasie gdy powstawał artykuł do którego linka podałeś? I jak one wyglądają obecnie? To jest 2004 rok Ręce opadają…

http://forum.cooling.pl/viewtopic.php?t=229

z obrazkami

viewtopic.php?t=72248