Pisk, artefakt i Bluescreen - Ram, dysk czy coś innego?

Witam!

Mam problem, gdy gram w grę (np. CS: Source) to po 1/2min. rozlega się bardzo głośny pisk (coś jakby się boschem cieło :slight_smile: ) przerwa 10sec i znowu pisk, po ok. 3sec. pojawia się ogromny artefakt i zaraz po nim BlueScreen o treści "Dumping physical memory *odliczanie* " Myślę że problem nawiązuje też do tego tematu nsis-error-t493332.html .

Temperatury w normie.

Liczę na waszą pomoc :wink:

Wrzuć plik minidump na neta i podaj linka ktoś odpali to w programie i zobaczy się lub sam wklej treść kodu z minidump (Do otworzenia potrzebny specjalny program).

Zrób też memtest i powiedz czy w 3Dmark2006 też tak jest.

Memtest? możesz mi dać link do tego programu? bo z tego co widzę to jest wiele wersji… nie wiem której dokadnie użyć… A co do 3Dmark to może być 03? bo 06 troche waży a ja mam wolnego neta ;/

Dodane 01.07.2012 (N) 22:53

Z ciekawości jeszcze raz wlączyłem cs:s, teraz był sam artefakt + reset bez pisków i Bluescreena :roll:

Stąd Pobierasz plik Download - Pre-Compiled Bootable ISO (.zip), po czym rozpakowujesz go w dowolnym miejscu na dysku twardym i wypalasz na płycie jako obraz. Następnie w BIOS’ie ustawiasz jako pierwsze boot’owanie z dysku CD/DVD i z włożoną płytą uruchamiasz komputer.

kijek może też stworzyć boot’owalny pendrive, i tak najlepiej 2006, możesz ściągnąć u kogoś kto ma szybszy internet ponieważ 2006 bardziej ciągnie komputer.

#1 - http://img651.imageshack.us/img651/512/sam1054b.jpg

#2 - http://img269.imageshack.us/img269/4295/sam1056u.jpg

No wiesz, mi ten 3Dmark06 będzie się pobierał ok. 2dni :expressionless:

PS. Sorry za muche :smiley: osrała mi cały monitor, mogłem kupić jakiś czarny :lol:

Dodane 02.07.2012 (Pn) 18:28

HD Tune - http://desmond.imageshack.us/Himg16/sca … es=landing

Wiatrak na grafice wpada w wibracje (może mało mu brakuje do zatarcia), albo się wyrobił, albo ma sucho (pewnie cierny, nie na łożyskach), albo siedzi na nim sporo kurzu. Sprawdź jak wygląda.

Grafa?! nieee, co ma grafa do instalacji np. GG? czy innych programów? Wiatrak czyściutki, tak samo jak wszystkie inne. Temperatury też ok.

Btw. Nie pomyliłeś przypadkiem tematów :smiley: ?

Piski, cięcie boshem, artefakt… Tak, jestem w dobrym miejscu, przywiało mnie z SB :wink:

Piski skąd się biorą, bo nie napisałeś (założyłem wiatrak wchodzący na wyższe obroty, dysk odpada ze względu na to, że przez większość czasu i tak się obraca i to ze stałą prędkością… w nim jedynie głowice można słyszeć). Rozumiem teraz, że odgłosy pochodzą z głośników.

Napięcia na płycie masz właściwe i stosunkowo stałe (±5% od nominalnych) tak w spoczynku jak i w stresie?

PS. Nigdzie nie widzę wzmianki o GG (teraz spojrzałem na link…).

Nieee, to nie chodzi o takie piski :smiley: To jest chyba dźwięk ze speakera…

Btw. dzisiaj włączyłem cs’ a (przed chwilą) i grałem trochę i komp się nie zresetował! jednak problem z NSIS nadal jest…

Dodane 02.07.2012 (Pn) 21:03

po ok. 15min. grania w Crysis

tempxp.png

Z tego co widzę to tylko vcch jest nieco na wyrost (ale należałoby założyć błąd statystyczny oprogramowania…), więc nie jest źle. Choć dalej nie można wykluczyć incydentalnych spadków lub wzrostów napięć, przez co może dochodzić do wysypania (kiedyś, gdy mi zasilacz padł połowicznie, wszystko wskazywało na zgon pamięci -sygnalizacja dźwiękami przez bios przy POST’cie. Dopiero test pamiątek u znajomego zmienił kierunek poszukiwań winowajcy ;)).

PS. BSOD-y są przeważnie wywoływane przez konflikty w sterownikach… Nie robiłeś z nimi czegoś ostatnio?

Nieee, nie tykam się nawet :smiley: Zainstalowałem wszystkie z płytki Gigabyte i te od karty graficznej (z ati.amd.pl)