Jak zeskanowac dokument, zebym mogl go edytowac?

Witam. Potrzebuję zeskanowania dobrze dokumentu. Niestety jest pewien problem… mój skaner gdy zaznaczam opcję Microsoft Word ( żeby skanował) , zeskanuje, ale źle… jest niedokladnie zeskanowany gubi różne rzeczy, przestawia itp… . Mam skaner znaczy … wielofunkcyjny badziew Lexmark x1150. Chciałbym w tym dokumencie poprostu dopisać dane… , jeżeli przeskanuje w rozszerzeniu .pdf jest wszystko ok… tylko w wordzie, ale w Adobe Acrobat nie można edytować dokumentu, ani nic pisać…:confused: .

Co mam zrobić zeby dobrze przeskanowało , i żebym mógł edytować dokument.

Pozdrawiam

Użyj programu OCR do rozpoznawania tekstu. Nigdy nie uzyskasz idealnej kopii dokumentu w ten sposób.

Jeżeli Ci dobrze skanuje do .pdf, to poza OCR, o którym mówi Monczkin , a który może nie dać rady przy słabym skanie, proponuję raczej, żebyś zeskanował do .pdf i potem jakimś konwerterem > http://www.e-pdfconverter.com/ > przestawił plik do .doc i dopiero edytował. :slight_smile:

*******************

Obawiam się, że ryba_82 ma rację - jeżeli obrazek zeskanowany jest jako “obrazek”, to tylko tak , jak napisał.

Obawiam się, że skanowanie do pdf polega na przerobieniu skanu-obrazka do pdf-a zawierającego ów obrazek, z nierozpoznanym tekstem. Obawiam sie że jedyne rozwiązanie to zeskanować w rozdzielczości przynajmniej 300dpi, zapisać do jpg, potem rozpoznać w programie OCR, np. Fine Reader, i tam zapisać w formacie Word. Możesz też (jeżeli masz wersję Fine Reader Pro, a nie Sprint, która jest dodawana często do skanerów) rozpoznać tekst w pdf-ie.

pdf converter pomógl dzieki dziad :slight_smile: