Jak zmienić system z Win8 na Win7?

Witam. Tak jak w temacie. Kupiłem laptopa Lenovo G500 z systemem Win8 zainstalowanym bez płyty. I jak mam zmienić system na Win7. Bo słyszałem że ze to nie jest wsadzenie po prostu płyty czy pendrive bootowanego z systemem i zainsalowanie. Jak ktoś wie to proszę o dokładne opisanie co i jak.

  1. Zapisać klucz W8 .

  2.  GPARTED  nagrywamy na DVD .

http://softlayer-ams.dl.sourceforge.net/project/gparted/gparted-live-stable/0.19.0-1/gparted-live-0.19.0-1-amd64.iso

  1. W BIOSE ustawić tryb LEGACY , wyłączyć SECURE BOOT , ustawić bootwanie 1. CD 2. HDD .

  2. Zakładamy partycję (na SSD) Primary  NTFS , boot (Manage flags) , (MBR , msdos , First sector 2048) wcześniej usuwając wszystkie partycje w tym Recovery .

  3. Instalacja Windows 7 z płyty .

Sterowniki

 

http://support.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/lenovo-g-series-laptops/lenovo-g500-notebook

 

Gwarancja ?

A GPARTED musi być na DVD? I jak byś mógł KAZDAN opisz bardziej punkt 3 i 4 bo jestem zielony jeśli chodzi o zabawę w BIOSIE.

Na DVD większe prawdopodobieństwo , że się uruchomi . Spróbuj na USB .

Wejście do BIOSU :

Pobierz , zmień rozszerzenie z .txt na . lnk i uruchom (system zostanie zamknięty i uruchomi się z dostępem do BIOSU UEFI , działa tylko na W8 !) .

Obsługa GPARTED musisz go uruchomić (ustawienie w BIOSIE bootownia 1. CD lub z USB) . Podczas instalacji W7 bootowanie jako pierwsze musi być z CD (DVD) . Po zmianie na tryb LEGACY W8 przestanie się uruchamiać ! W GPARTED zaznaczając partycję (dysk) przez kliknięcie opcje mamy pod prawym przyciskiem myszki lub u góry . Nie zapomnij o wyłączeniu w BIOS-ie SECURE BOOT ! 

U Ciebie BIOS (podczas uruchamiania laptopa) to : Fn+F2  lub samo F2 , albo Novo (+Recovery) .

Ściągnij sobie przed tym wszystkim sterowniki do W7 (zwłaszcza LAN i WI-FI) .

BIOS UEFI.txt

 

Czyli jak mi się włączy BIOS mam ustawić czytanie USB lub CD. I co dalej? Bo jak np mam Win7 na plycie i ten program też to co najpierw? Czytając nie widzę tego wszystkiego. :frowning:

Uruchomić GPARTED z DVD lub USB . Naciskamy tylko ENTER .

SECURE BOOT - off (nie zapomnij) .

 

Nie proste z tego względu że oryginalny System z którym zakupiłeś laptopa czyli Windows 8 posiada partycje GPT, a żeby zainstalować system musisz mieć partycje MBR, też miałem taki problem, kiedy robiłem re-install ale nie potrzebowałem dodatkowych programów żeby to zrobić. Z tego co pamiętam to włączyłem tylko w BIOS’ie Legacy Support na Enabled i bootowanie z USB. Usunięcie(wszystkich, wraz z recorvery)  i ponowne założenie partycji załatwiło sprawę.

Jakoś mi się udało. Ale mam 2 problem. Nie mam sterownika do karty graficznej. A ten który został podany tu http://support.lenov…o-g500-notebook Nie działa. 

W Menadżerze urządzeń (w menu start wpisz devmgmt.msc) kliknij prawym na urządzenie z żółtym wykrzyknikiem, Właściwości, Szczegóły i podaj Identyfikatory sprzętu (kliknij prawym, Kopiuj i wklej na forum).

 

PCI\VEN_1002&DEV_6663&SUBSYS_380017AA&REV_00

PCI\VEN_1002&DEV_6663&SUBSYS_380017AA

PCI\VEN_1002&DEV_6663&CC_038000

PCI\VEN_1002&DEV_6663&CC_0380

 

 

Nie, bardziej o DEV i VEN

Dobra. Dziękuje wszystkim którzy mi w tym temacie pomogli. Poradziłem sobie z tymi sterownikami. Temat do zamknięcia.