Jak zmienić "dysk dynamiczny" na inny, właściwy dla Acronis

Witam Mam zainstalowany Acronis True Image Home 2010, i oczywiście chciałbym zrobić kopię systemu ale nic z tego. Acronis się nie uruchamia, żaden moduł, wyskakuje za to info “…że Acronis nie obsługuje dysków dynamicznych…” Jak to zrobić aby wszystko zadziałało tak jak powinno być, aby Acronis mógł funkcjonować. Czy jest taka możliwość ? oczywiście bez reinstalacji systemu czy też robienia formata. Dodam jako info że chodzi tu system Windows 7 Home Premium i notebook Acer Aspire 5315 Z góry dziękuję za pomoc.

Aha, jako jeszcze jedno info dodam że przykładowo Paragon Partition Manager również pokazuje info o dysku dynamicznym i też nic nie można podziałać.

A odpalenie Acronisa z płyty bootowalnej?

Bo w sumie z posta Twojego to nie wiem, czy Acronisa masz na systemie czy nie.

W tej chwili nie mam już Acronisa na systemie. Nie działał, nie wiedziałem jak temu zaradzić więc go usunąłem. A czy nie można gdzieś tego w systemie zmienić aby nie był “dysk dynamiczny”

Polecam lekturę: http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … amic-disks

Wiem że program Acronis Disk Director 11 ma możliwość konwersji dysku dynamicznego na podstawowy ale czy po takim zabiegu nie utracę swoich danych i będę mógł normalnie zalogować sie do systemu i na nim pracować czy jednak konieczna może być reinstalacja systemu albo formatowanie albo odzyskiwanie danych jakimiś innymi programami. Czy wcześniej trzeba robić jakieś kopie zapasowe? Czyli po prostu czy wszystko będzie działać tak jakby nic nie było robione. W pliku pomocy tego programu jest napisane coś takiego:

Proszę o odpowiedź czy jeśli zrobię tą konwersję to nic nie stracę i system będzie funkcjonował jakby nic się nie stało.