Seat cordoba - pytanko dotyczące zachowania skrzyni biegów

witam stoję przed zamiarem kupna seata cordoby 1,6 SXE zrobiona była już jazda próbna ale … nie podobało mi się zachowanie skrzyni biegów czy u was przy zmianie biegu skrzynia tez tak drga do przodu i tylu? w tej która testowałem przy każdej zmianie biegów drgała

Który rocznik i jaki przebieg tej cordoby?

rocznik 99 przebieg 103tysiace salonowy

spokoju mi nie daje ta skrzynia biegow narazie nie kupiłem jeszcze wstrzymałem się

Polecam poszukać forum Seata… Wujek google nie gryzie… A tam dowiesz się więcej…

Takie zachowanie skrzyni biegów nie jest normalne niezależnie od modelu samochodu. Druga sprawa to niepokojąco mały przebieg, jak na taki rocznik…

hmmm ale z ksiazką serwisowa zgadza się

Polecam w takim razie dokładne sprawdzenie tego auta, w szczególności jego historię.

przebieg strasznie mały - nawet jak na emeryta, sprawdź czy ksiązka nie “made in China”, przejedż się do serwisu, niech sprawdzą kiedy był na przeglądzie i co robił

a ze skrzynią albo PRAWIE wszystko Ok - czyli poduszki do wymiany (koszt poduszek to kilkanaście złotych + robocizna)

albo grubsza sprawa z: przeniesieniem napędu, sprzęgłem lub z samą skrzynią, ale w sumie wszystko zależy od ceny :smiley:

9 letnie auto to 100tyś na średnio zarabiającą rodzine w Polsce to jak najbardziej prawidłowy stan licznika , druga sprawa jest taka że 100tyś to najgorszy przebieg jaki może być w aucie , po takim przebiegu dużo częsci nadaje się do wymiany takich co zurzywają się podczas normalnej eksploatacji czyli napewno będą to kompletne hamulce (bębny , tarcze , klocki i szcegółowa konserwacja zaciskaczy i cylindrów ) przednie zawieszenie (tuleje metalowo-gumowe) i zapewne część układu kierowniczego (koncówki drążków i stabilizatory) układ wydechowy a w szczególności katalizator z sondą lambda , zapewne druga wymiana paska rozrządu , rególacja wtryskiwaczy na takie doprowadzenia auta do stanu urzywalności trzeba doliczyć około 2 tyś zł a może i więcej.

a jeśli mowa o katalizatorze to proponuję go wyciąć i sprzedać a wstawić strumienicę :smiley: