Jak zmienić wygląd pasku zadan Windows 7

Majstrowałam coś w Biosie aby naprawić stacje dysków, włączyłam “optymalne ustawienia” i w ten sposób zmienił się całkowicie wygląd paska start. czy ktoś wie jak go zmienić ? Beztytuup_rnhhsee.png

Optymalne ustawienie BIOSu na pewno nie zmieniło Ci wyglądu paska. To nie ma nic wspólnego. Wygląd paska możesz zmienić wyłącznie w ustawieniach systemu na Pulpicie lub na samym pasku, a nie w BIOSie.

PPM na Pulpicie i Personalizuj. Potem Kolor okna > Kolor i wygląd okien.

Na początek proponuję kliknąć w napis “Rozwiązywanie problemów z przezroczystością i innymi efektami Aero”

System za pomocą tego kreatora powinien sprawdzić co jest nie tak i podjąć próbę naprawy.

sxsu , popraw tytuł tematu, używając przycisku edytuj, tak aby mówił konkretnie o problemie.

Kreator nic nie pomógł, opcja ze zmianą koloru i wyglądu okien też nie. Przeszłam przez wszystkie “elementy” i żadnej zmiany. Czy aktualizacja Windowsa wchodzi w grę? albo ściągniecie nowych kompozycji ? png_rnhhqxn.png

edytowane 16:25 już wiem, że nowe kompozycje nie pomogły Beztytuuu_rnhrrnq.png

Kliknij ppm na Komputer wybierz właściwości i sprawdź czy w sekcji system masz wyświetloną ocenę systemu, jeśli nie kliknij i zaktualizują ją.

capturebyes.jpg

Sprawdź też, ppm na Komputer wybierz Waściwości dalej Zaawansowane ustawienia… w polu Wydajność kliknij Ustawienia i zaznacz Dostosuj dla uzyskania najlepszej wydajności. zatwierdź.

Ocena - 4,0. Wydajność ustawiłam. Nic nie pomogło.

Wpisz w menu start services.msc, zatwierdź i zobacz czy nie masz wyłączonej usługi “Kompozycje systemu”, lub coś w ten deseń, niech ktoś mnie poprawi jak ta usługa się nazywa.

Być może to by pomogło aczkolwiek nie ma tam usługi “Kompozycje systemu” , na drugim kompie mam xp tam znalazłam taką usługę. może w siódemce nazywa się jakoś inaczej ktoś wie ? 153e2357aa98d62bm.jpg

Jest na pewno taka usługa w Windows 7 i nazywa się " Kompozycje". Powinna być skonfigurowana do uruchamiania automatycznego. Jeśli jej nie masz, to może lepiej po prostu przywrócić wszystkie usługi do stanu standardowego? Tym bardziej, że chyba jakiś program do tzw. “optymalizacji” komputera namieszał Ci w systemie i być może powyłączał niepotrzebnie wiele usług. Wystarczy pobrać to: http://majorgeeks.com/Tweaking.com_-_Se … d7232.html uruchomić, potem Start, wykonanie czynności przez program i zrestartowanie komputera.

Zmień po prostu kompozycję z - Klasyczny Windows -, na - Windows 7- ,lub -Windows 7 Aero-

Polecam przeczytanie jeszcze raz tego postu od początku do końca i dopiero udzielenia rady ; )

Jak widzisz wszystkie kompozycje są czarno-białe, nie można na nie kliknąć.

Sprawdź:

http://windows7themes.net/cant-change-w … theme.html

Jeśli w usługach nie masz wpisu dotyczącego kompozycji systemu zerknij również na to:

http://windows7themes.net/windows-7-the … start.html

Udało się sposobem rgabrysiak , Wielkie dzięki ; )

Post został podzielony na nowy temat: Jak zmienić wygląd paska Windows 7?