Jak zrobić format krok po kroku ? ( Windows 7 )

Witam :slight_smile: Jak w temacie jak zrobić formata ?

Wiem że to może śmieszne żeby nie potrafić sformatować kompa ale ja ostatniego formata osobiście robiłem z 4 lata temu :smiley: Gdyż wychodzę z założenia że format to ostateczność a co za tym idzie z wszelkimi problemami zawsze walczyłem np. Wklejanie LOGa tutaj na forum itp. itd

Niestety wujek zwrócił się z prośbą do mnie czy nie sformatuje Mu komputera :o Przecież nie powiem że nie hehehe …

Bardzo bym prosił o napisane krok po kroku co i jak mam robić ( prosze o nie pisanie skrótami jakimiś czy coś bo ciężko może mi być sie połapac o co chodzi ) , komputer ma być czyściutki tak jak by ze sklepu był dopiero co wzięty :slight_smile:

Z góry bardzo dziekuję

Pozdrawiam

ustawiasz w biosie bootowanie z napędu CD.

wkładasz płytę z Windowsem (zapewne Windowsa instalujesz)

podczas instalacji masz możliwość sformatowania dysku (oraz ponownego partycjonowania)

instalujesz system. koniec.

proponuję wcześniej pomyśleć o sterownikach do sprzętu, żebyśmy nie musieli tu zgadywać co twój wujek ma w swoim komputerku.

Zależy ile jest partycji na dysku, no i czy chcesz po formatowaniu instalować system.

Ja bym to zrobił tak: Pobrał program partycjonujący, który działa poza systemem operacyjnym [np. Partition Magic, czy Gparted] odpalił go przy starcie systemu [pamiętaj by w biosie ustawić odpalanie systemu z napędu CD/DVD]

no i teraz wypadało by tylko pozaznaczać partycje i je sformatować, jeśli chcesz możesz wszystkie pousuwać i stworzyć jedną dużą. Po tym wszystkim możesz ew. zainstalować windows’a.

tu masz postawy :slight_smile: symulator-instalowania-systemu-opisy-techniczne-pomoce-t45731.html

w wind7 uruchomi się okienko klikiasz na partycję i wciskasz tylko Formatuj

tyle logiki jest :slight_smile: póżniej tylko dalej, dalej i tyle, kto potrafi obsługiwac komputer da radę to wykonać :slight_smile:

ale prosze bardzo: http://www.tricks.com.pl/windows-7-inst … -po-kroku/ :slight_smile:

Tu masz krótki filmik odnośnie instalacji systemu Windows 7: http://www.youtube.com/watch?v=5DxBlTG1 … ure=search

  1. przy włączeniu komputera klawisz Delete w niebieskim ekranie wchodzisz w Advanced BIOS Findet Boot Sequence ustawiasz :

1 rozruch z CD

2 rozruch HDD i seve i komp sam się resetuje jak masz DVD Win 7 w napędzie to od razu ruszy ci procedura setup.

  1. w oknie windows masz zapytania
  • co chcesz zrobić klikasz Zainstaluj teraz i w następnym kroku ustalasz język zainstalowania godzina i klawiatura i zaznaczasz PL i następnym oknie zaznaczasz pobierz warzne aktualizację do zainstalowania a potem jaki tryp chcesz wykonać zaznaczasz NieStandardowe (zaawasowane) jak instalujesz win7 poraz pierwszy .

  • następne okno jest do wyboru partycji na jakiej chcesz zainstalować win7 [główna partycja musi mieć co najmniej 10GB]

i czekasz na zainstalowanie się Systemu Win7 .

Pozdro !

Co do sterowników proponuję ten program http://www.download.net.pl/1755265/Driver-Backup-/. Kopie sterowników tworzysz na osobnej partycji i nie musisz szukać sterowników po zainstalowaniu systemu

Napisz czy to laptop czy Pc do formatu bo jak cie recowery pozbawimy to będzie bardzo nie dobrze

Jest to Laptop i ma jednak WIndowsa VISTE a nie 7 …

bez różnicy czy to Vista czy 7 o w oby systemach proces instalacji jest niemal identyczny

Tyle że mnie chodziło o recovery bo to jest oryginalny system jakby ją odpalił vista zainstalował by sie na czysto.

Wiem kolega chce 7 to mu recovery x Vistą potrzebna jak dziura w moście ale chciałem uniknąć Kolejnego topiku w stylu skasowałem recovery nie wiem czy zdaje sobie sprawe z wagi tej partycji i z tego że całkowicie formatując cały dysk ją usunie

Niech ją zgra dla spokoju własnego i naszego