Jaką drukarkę wybrać?

Witam. Mam takie pytanie poszukuję drukarki ale… no właśnie nie wiem jaką (laserowa lub atramentowa) wybrać zależy mi na:

-oczywiście cena do 350 max

-jak najtańsze tusze/tonery ORYGINALNE (najważniejsza sprawa)

-WIFI dobrze żeby posiadała

-szybkość wydruku

Proszę o konkretne modele.

Do domu tylko atramentowa i nie drukarka, tylko urządzenie wielofunkcyjne, które spokojnie można kupić za 350 zł. Drukarki to obecnie przeżytek.

http://allegro.pl/brother-dcp-j315w-wif … 33970.html

Jak z wifi to to tylko w atrament celuj. Za mniej niż 350 możesz wyrwać laser-kolor Samsunga jakiegoś, ale bez wodotrysków.

Coś w tym stylu:

http://www.ceneo.pl/8528937s

I odpowiadając na konstruktywny tekst darmika:

‘Do domu tylko laserowa’ :stuck_out_tongue:

Dzięki za odpowiedzi.

Wystarczy mi laser-mono bo kolor jest drogi. Znacie jakieś tańsze? I mam takie pytanie: Czy zamienne tonery szkodzą drukarce laserowej? bo mam Epson STYLUS SX100 i na zamiennikach czarny kolor padł…

Czy taka droga? 320 zł sie mieści w limicie :)… w domu mamy jedną właśnie CLP-3XX i bardzo dobrze się sprawuje)

Jeżeli bierzesz pod uwagę mono to ML-1660 mozesz mieć już za ok. 160 zł. (posiadam ML-1665)

http://www.ceneo.pl/6464820

Z wifi model mono to już kwestia 320 zł… czyli imo się nie opłaca, bo w tej cenie masz juz kolor bez wifi.

http://www.ceneo.pl/9345536s

Jeżeli urządzenia wielofunkcyjne to w mono z tych samsungów za 280 zł:

SAMSUNG SCX-3205 http://www.ceneo.pl/9194853 (niedawno kupiłem SCX-3200 i bardzo pozytywnie)

A wielofunkcyjne kolorowe lasery już się nie mieszczą niestety w limicie… 500 zł, 600 z wifi.


Poczekaj tez na propozycje innych, bo jak widzisz ja twardo przy samsungach stoję… po prostu zdecydowanie do domu wolę laserówki (dużo mniej kłopotliwa eksploatacja, nic nie zasycha, nie trzeba wiecznie tych tuszy uzupełniać, nic nie rozmazuje) a te innych producentów zawsze mi się strasznie wielkie i właśnie takie ‘niedomowe’ wydawały, szczególnie kolorowe.

edit: co do zamienników to w domu sie nie bawimy, bo nie ma sensu… i tak tych tonerów sie praktycznie nie wymienia. Ale u rodziców w pracy to dosypują proszek… wtedy jednak bardzo wskazany toner od razu z bębnem… jak się bęben zajedzie to sie bierze następny toner w całości. Są też zamienniki, ale nigdy nie korzystałem z tych samsungowych, teraz w jednym kserze jedzie się na zamiennikach i póki co wszystko ok.

Słuchaj, lith, pisząc atramentowa, chodziło mi o kombajn wielofunkcyjny. Jeśli twój tekst jest taki konstruktywny, to podaj jakiś laserowy model kombajnu do domu w rozsądnej cenie. Sam chętnie skorzystam, bo właśnie szukam takiego urządzenia, ale z tego co widzę, laserowe kombajny są bardzo drogie i z tego względu nie nadają się do domu.

A co powiecie na drukarkę HP laserjet 2200DTN wiem że są już tylko używane ale w cenie 200zł i do nich są tanie tonery i obsługuje duplex i printserwer. Ale ile kosztuje do takich drukarek bęben światłoczuły?

darmik24 , Jak pisałem, kolorowy kombajn to kwestia 500 zł na laserze, 280 w czerni i bieli. Z tym, ze ja nie uważam właśnie, że koniecznie drukarka to musi zaraz kombajn być- za to przy moim (i na pewno nie tylko moim, bo to dośc typowe przy użytku domowym) korzystaniu z drukarki atramenty po prostu się rozsypywały, wysychały, traciły pół tuszu na czyszczenie siebie… wiecznie problemy z takim sprzętem.

No właśnie oto mi też głównie chodzi bo ja drukuje raz na jakiś czas większą ilość stron a tak to 1 lub 2 i u mnie tusze tak jak mówił lith zasychały lub cały się zużywał na czyszczenie głowicy (bo epson ma tylko pojemnik 8ml). A co z tą HP Laserjet 2200DTN ?

BROTHER DCP-J315W

Świetny kombajn. Do tego zamienniki po kilka zł. Wystarczy poczytać opinie

Tak, ale zdecydowałem że chcę laserową…

Dziękuję, biorę ten kombajn. Wszystko super. Ja nigdy nie miałem z obecną atramentową drukarką żadnych problemów z zasychaniem tuszu, jakimś rozmazywaniem czy czyszczeniem głowic. Głowic nigdy nie czyszczę aż do skończenia się tuszu i wszystko działa, jak należy, więc biorę ten atramentowy kombajn w nadziei, że będzie tak samo działał. No ale jasne, drukarka nie może stać bezczynnie dłużej, jak ok. tydzień, góra dwa. Mam taką pracę, że zawsze coś tam się wydrukuje i tusz nie zasycha. Laserowa jest z reguły wielka, nie pasuje do domu, no i kolorowa znacznie droższa od atramentówki.

Czy ja wiem taka wielka? Moja laserówka mono z której korzystam na studiach ma 34x22x18cm… czy ja wiem taki kloc? Podany przez Ciebie kombajn ma 39x36x15.

Laserowy kolorowy kombajn 37x41x31… czyli jest po prostu wyższy, miejsca zajmuje podobnie.

Właśnie jak się drukuje regularnie co tydzień to można szukać atramentówek. A laser może stać miesiącami. Mając atrament głowice trafiało choćby podczas wakacji. A tak to bardzo często przed wydrukowaniem kilku stron najpierw musiałem zapuszczać czyszczenie 2-4 razy a i tak często głowice były nie do odratowania… aż w końcu stwierdziła że ma ‘zbiornik na zużyty atrament pełny’ i drukarka w śmietnik… i jak piszesz starcza już kilka tygodni nie wydrukować nic.

Dzięki za odpowiedzi ale interesuje mnie co sądzićie o tej hp laserjet 2200

Zacznę od tego, ze to hp, więc moja opinia może być nieobiektywna :twisted:

Jak dla mnie duży kloc to jest jak na czarnobiałą samą drukarkę, do tego za piękna nie jest. Drukarka do biura gdzie rzeczywiście się liczy oszczędzony każdy grosz na tonerze, bo drukuje się tysiące stron. Do tego mam używkę, nie wiadomo do końca w jakim stanie i co w niej kiedy siądzie za cenę nowej. Jeżeli drukujesz dużo to ja bym się zastanawiał nad jakimś wyższym modelem z tańszymi, pojemnymi tonerami… ale nowej. U siebie gdzie tonery pewnie będę wymieniał raz na 2-3 lata nie widziałbym sensu stawiania sobie takiego potworka.

No OK to jaką polecasz drukarkę laserową mono żeby właśnie rzadko trzeba było wymieniać toner i żeby mogła działać jako printserwer (w domu jest 5 komputerów) mam możliwość nawet podłączyć ją LAN-em.

ja jak pisałem sam bym wybierał Samsungi, bo są małe. Dlatego na Twoim miejscu poczekałbym na propozycję kogoś o ‘szerszych horyzontach’ ;] Jeżeli koniecznie ma być sieciowa to sporo to zmienia.

Ja mogę polecić:

Samsung ML-1865W

Jest bardzo mała, kosztuje 300 zł. Ale obiektywnie patrząc w związku z małym rozmiarem tonery też są z tych mniejszych. Więc teraz już rzeczywiście zależy ile będziesz drukował i czy opłaca się dokładać do większego klocka. Po porównuj sobie ją z innymi.

Widzę że rzeczywiście twardo przy tych samsungach stoisz :stuck_out_tongue: Mi nie przeszkadza że jest kobyłą;p i do tego samsunga tonery kosztują tyle co większe a drukują tylko 1500 stron… wolałbym żeby miała pojemnik na kartki a nie ciągle wkładać… no i zasięg z wi-fi w pokoju mam słaby dlatego wolałbym z LAN-em.

Więc reasumując:

-Ma posiadać LAN

-Laserowa mono (może być kolor)

-Cena do 270(zmniejszyłem :P)

-Pojemny toner ( w stosunku jakość-cena)

-Kaseta na kartki

-NIE musi być mała

P.S Jak widzisz jestem wybredny

Przy tym urządzeniu wielofunkcyjnym nie musisz sie obawiać że tusze ci zaschną.

Jeśli nie wyłączasz urządzenia z sieci to co jakiś czas drukarka sama się czyści jeśli nie była używana

realmadrit;), to ja tu nie pomogę już… nie wiem co z nowych by się nadało, bo zazwyczaj modele z większymi tonerami są zdecydowanie droższe, bo producent wychodzi pewnie z założenia, że skoro ktoś dużo drukuje to mu się i tak zwróci, więc można skasować więcej za sam sprzęt. Do tego za sieciówkę też sobie dodatkowo liczą. Możesz próbować się w te używki patrzeć… ale ja bym takiego sprzętu np. poleasingowego na pewno nie kupił.

Ja k ja bym wybierał to na pewno nowy sprżęt… a do droższego z tańszymi tonerami bym był w stanie dopłacać pod warunkiem, ze by mi się w ciągu 1-3 lat zwróciła różnica i mógł zacząć na tym zyskiwać.