r   e   k   l   a   m   a

Jaka jest kara za nie posiadanie karty rowerowej ?

Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0

41 postów w tym temacie

Napisano

Witam

Tak jak w temacie, co grozi osobie, która poruszając się rowerem po drodze publicznej zostaje zatrzymana do kontroli drogowej i ta osoba nie posiada karty rowerowej ?

Napisano

To zależy od wieku osoby. Osoby powyżej 18 lat już nie muszą posiadać karty rowerowej.

Napisano

Zapewne grzywna w polskich złotówkach

Napisano

To zależy od wieku osoby. Osoby powyżej 18 lat już nie muszą posiadać karty rowerowej.

Ja mam 16, i chodzi mi o osobę w tym wieku :mrgreen:

Zapewne grzywna w polskich złotówkach

A konkretniej ile ?

Napisano

Około 50 zł z tego co pamiętam (kumpel tyle dostał)

Napisano

A konkretniej ile ?

Nie pracujesz nie masz dochodów więc policja w większości takich przypadków tylko "poucza" ,jednak "niestosowne" zachowanie sie osoby zatrzymanej może poskutkować mandatem (wysokość uzależniona od "humoru" policji , bo w tym przypadku nie ma określonej stawki bo złamane zostaje kilka przepisów drogowych), mandatem mogą zostać obciążeni opiekunowie. Odmówienie przyjęcia mandatu natomiast skutkuje sprawą w sądzie grodzkim i w takim przypadku sprawa dotyczyć może osób które ukonczyły 15 lat , sąd grodzki naogół odbywa się w takich błachych sprawach zaocznie czyli bez udziału karanego, po otrzymaniu kary można się odwołać lub zastosować do niej.

Napisano

Około 50 zł z tego co pamiętam (kumpel tyle dostał)

łee 5 dych to i tak mniej niż bilet miesięczny :P Jest ktoś kto wie to na 100% ( ma " wujka policjanta " ^^ itp.)

Nie pracujesz nie masz dochodów więc policja w większości takich przypadków tylko "poucza" ,jednak "niestosowne" zachowanie sie osoby zatrzymanej może poskutkować mandatem (wysokość uzależniona od "humoru" policji , bo w tym przypadku nie ma określonej stawki bo złamane zostaje kilka przepisów drogowych), mandatem mogą zostać obciążeni opiekunowie.

To nie jest tak, że nie mam pojęcia jak się poruszać po drogach... po prostu nie posiadam karty rowerowej, a mam dosyć dojeżdzania do szkoły autobusem.

Napisano

To nie jest tak, że nie mam pojęcia jak się poruszać po drogach...

Nie ważne czy rower czy samochód nie masz uprawnien więc nie możesz poruszać sie po drogach publicznych bez osoby dorosłej która posiada takie uprawnienia , jeżeli kiedykolwiek doszło by do kolizji z twoim udziałem choćby nawet nie z twojej winy ale wina będzie zawsze po stronie tego co nie posiada uprawnień.

Napisano

po prostu nie posiadam karty rowerowej, a mam dosyć dojeżdzania do szkoły autobusem

To w czym problem bezpłatnie ją sobie zrobić w szkole, zamiast bulić mandaty ??

Napisano

mysle ze bez problemu morzesz jezdzic rowerem bez karty rowerowej. To totalna bzdura. To mniejwiecej tak jakbys przed instalacja jakiegos programu sprawdzal zgodnosc z microsoft, lub czytal 10 stron warunków licencji jakiegos programu i dopiero klikal "akceptuje" ja non stop jezdzilem bez zadnej karty, i nigdy nikt mnie nawet nie probowal zatrzymac... zawsze morzna s... szybko uciekac :-P

mario5551 lubi to

Napisano

Nie ważne czy rower czy samochód nie masz uprawnien więc nie możesz poruszać sie po drogach publicznych bez osoby dorosłej która posiada takie uprawnienia , jeżeli kiedykolwiek doszło by do kolizji z twoim udziałem choćby nawet nie z twojej winy ale wina będzie zawsze po stronie tego co nie posiada uprawnień.

Niby tak ale prawo jest chyba inne ;] Osoba dorosła aby jeżdzić rowerem po ulicy lub skuterem nie potrzebuje nawet karty rowerowej.... masz 18lat możesz jeżdzić bez niczego.. co jest trochę głupie bo możesz nie znać przepisów choć fakt że w takim wieku czy chcesz czy nie chcesz to coś tam wiesz na oko jak jeżdzić ;]

A osoby niepełnoletnie ... kto by ich sprawdzał.. jak ktoś jeżdzi normalnie to raczej nikt go nie będzie zaczepiał... ja jeżdze całe życie bez żadnych papierów itp.. i jakoś nikt mnie nigdy nie kontrolował a często szaleje ;] heh szczególnie lubię szybką jazdę w tłumie ludzi :P np w centrum warszawy :P lub nocną jazdę nad wisłą bez żadnego oświetlenia na pamięc :P

Dodam że ani razi na nikogo nie wpadłem ;] no może raz koło domu ale głównie przez % alkoholu we krwi heh :D Po tym zdarzeniu się zresztą nauczyłeś piłeś.. nic nie widzisz nie jedz ;D heh

Napisano

To w czym problem bezpłatnie ją sobie zrobić w szkole, zamiast bulić mandaty ??

Pierwsze słyszę, że jest darmowa ;o po drugie w szkole nie ma nic takiego... gdzie mogę bezpłatnie wyrobić se ten świstek ?

Ogranicza mnie jeden perfidny odcinek drogi... brak pobocza... i na dodatek często na jej końcu drogówka robi sobie łapanke.

PS

Kask jest obowiązkowy czy tylko dla chętnych ?

Napisano

obowiazkawy

Napisano

obowiazkawy

to już mi się odechciało tej karty...

Napisano

Mam teraz 17 lat, ale wcześniej w wieku 15-16 lat jeździłem sobie przez wioski do babci na rowerze (ok 10km) bez karty i też raczej szybko jeżdżę pomimo że policja czasami stała w lesie to i tak nie złapali mnie, ruch raczej mały jest

policjanci zazwyczaj sprawdzają tych którzy jeżdżą nieprzepisowo, łamią prawa a jak ich nie robisz to raczej Cię nie złapią, zresztą i tak mam kartę rowerową na stary adres mieszkania i zwykle nie mam żadnej kieszonki przy rowerze a plecaka nie biorę

a co do kasku to lepiej z nim jeździć, zwłaszcza po ulicy

Napisano

a co do kasku to lepiej z nim jeździć, zwłaszcza po ulicy

Niby tak, ale co Ci kask pomoże jak wjedzie w Ciebie 15 tonowy tir ? Nie lubię jeździć w kasku, tracę wtedy radość z jazdy na rowerze.

Napisano

obowiazkawy

Pokaż mi taki przepis, to ci postawię krzynke browca :P

Pierwsze słyszę, że jest darmowa

Kosztuje cię tylko tyle co zrobienie zdjęcia.

w szkole nie ma nic takiego...

Każda szkoła ma taki obowiązek.

gdzie mogę bezpłatnie wyrobić se ten świstek ?

W szkole

8)

Napisano

No to się wypytam w szkole.

Napisano

darmowa jest w szkole gimnazjum czy podstawowka

Napisano

wyciag z przepisów: http://rowerowe.net/content/view/19/101/

rzeczywiscie kasku nie trzeba nosic, nigdzie nie znalazlem, zwracam honor Fiesta

proponuje hulajnoge lub rolki

Napisano

mysle ze bez problemu morzesz jezdzic rowerem bez karty rowerowej. To totalna bzdura. To mniejwiecej tak jakbys przed instalacja jakiegos programu sprawdzal zgodnosc z microsoft, lub czytal 10 stron warunków licencji jakiegos programu i dopiero klikal "akceptuje" ja non stop jezdzilem bez zadnej karty, i nigdy nikt mnie nawet nie probowal zatrzymac... zawsze morzna s... szybko uciekac :-P

post-53194-13856534043304_thumb.png

Ładne rady dajesz :P .

A weź taki hipotetyczny przypadek:

D@widoS jedzie sobie rowerem, z przeciwka nadjeżdża samochód, za nim jedzie drugi samochód który nie może go wyprzedzić i hamuje.

Teraz z kolej na ten samochód, który znajduje się za D@widoS-em najeżdża inny, który jechał za nim ale jego kierowca zagapił się i nie wyhamował.

Kraksa niby nie jest poważna, ale przy dzisiejszych cenach samochodów, a co za tym idzie napraw koszty naprawy samochodów mogą być kolosalne !!!

(Sam byłem świadkiem jak jeden samochód osobowy wjechał w tył stojącego Opla Astry.

Prędkość była rzędu 10 - 15 km/h , a według policji i zgromadzonych świadków Astra prawdopodobnie pójdzie do kasacji z powodu przestawienia geometrii podwozia).

Przypuśćmy, że ten Opel Astra zatrzymał się za D@widoS-em.

I w tym momencie mam pytanie do Franc-a: ZGADNIJ KTO W TAKIM PRZYPADKU BĘDZIE POKRYWAŁ KOSZTY NAPRAW OBYDWU SAMOCHODÓW ?

Sam robisz głupotę, to nie namawiaj jeszcze innych !

Napisano

Niby tak, ale co Ci kask pomoże jak wjedzie w Ciebie 15 tonowy tir ? Nie lubię jeździć w kasku, tracę wtedy radość z jazdy na rowerze.

wystarczy ze ktos Cie lekko zawadzi i wyladujesz na ziemi, jak uderzysz glowa o kraweznik to wierz mi, ze wolalbys byc w kasku

Napisano

Mnie w wieku 17 lat zatrzymali , o dziwo nie zapytali o kartę?tylko sprawdzili hamulce i czy światła działają.

Napisano

wystarczy ze ktos Cie lekko zawadzi i wyladujesz na ziemi, jak uderzysz glowa o kraweznik to wierz mi, ze wolalbys byc w kasku

Na rowerze nie wystarczy umieć jeździć, trzeba umieć z niego spadać :P jeżdżę od 5 roku życia i jeszcze nigdy se głowy nie rozwaliłem, raz miałem tylko brodę do szycia.

Napisano

Kask warto mieć, ale tylko w ekstremalnych warunkach, np. kiedy na drodze mamy tzw. potocznie "szklankę" (na szczęście nie mamy już takiego zjawiska), ponieważ przy nabraniu szybkości podczas zjeżdżania z górki i wjechaniu za ostro w zakręt, można niezłego pirueta zrobić :), a już najlepiej to wtedy, jak ktoś jeszcze dołączy :P . Jeśli nie jedzie się od rowu do rowu to nawet przejeżdżająca policja nic nie zrobi...

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0