Jaka konsola jest lepsza?

Witam!

Ostatnio będąc w sklepie mój wzrok przykuły konsole do gier i od tamtej pory zapragnąłem mieć takie cacko:)

Tylko, jaką konsolę wybrać? Xbox360 czy playstation3, która konsola jest lepsza? Proszę mnie nie odsyłać i szukać na Google. Owszem odpowiedz znajdę, ale tam zdania są podzielone inni twierdzą, że xbox360 jest lepszy od playstation3 a inni, że playstation3 jest lepsze od xbox360.

Dodam tylko, że nigdy nie grałem na takich konsolach i nie wiem za bardzo, na jakiej zasadzie taka konsola działa. Czy ona ma kartę graficzną, czy tą rolę spełnia telewizor?

Posiadam w salonie telewizor TOSHIBA x3000 (42cale)

Dodam jeszcze tylko, że będę grał w najnowsze tytuły.

Z technicznego punktu widzenia lepsze jest PS3, ale niektórzy twierdzą, że X360, bo można go przerobić (oczywiście tego nie popieram). PS3 ma Bluray, nowy Xbox Slim będzie miałza to 250 HDD i WiFi-n. Sam wybierz.

PS3 też ma 250 HDD i Wi-fi;P Wiem, bo sam mam takowy sprzęt i jak najbardziej poecam. Dla mnie główną przewagą Xboxa nad PS3 jest cena gier oraz o że na x’a można “zhackować” i gry masz za grosze. Natomiast PS3 jest sprzętem o wiele bardziej przyszłościowym z racji podzespołów, no i dodatkowo ma blu-ray.

Osobiście przed kupnem konsoli z miesiąc zastanawiałem się którą z nich wziąć, wybór padł na PS3 i nie żałuję, chociaż na Xboxie przyznam że grałem może z raz w życiu więc moje porównanie może nie być zgodne z prawdą. No i na PS3 mamy God of War, co jest bardzo WIELKIM plusem, przynajmniej dla mnie;P… już czwarty miesiąc gram w tą grę i się nie znudziła :wink:

miałem xbox-a , obecnie mam ps3 slim , moje własne " testowanie " jest takie ,że zostaje przy ps3 i nie żałuję zamiany konsoli ,to jet moja opinia ,lecz każdy ma swoje gusty i gusciki

Dziękuję za pomoc!

A jak jest z podzespołami? Są jak w normalnym komputerze? Procesor, karta graficzna, RAM?

Grafika na xboxie 360 w porównaniu do ps3 jest ładniejsza.PS3 ma God of War a xbox 360 ma Gears of War.Sam wybierz.

Jak zamierzasz używać piratów to x360, jak oryginały to PS3.

16 lipca nowy xbox będzie w europie i możesz go kupić w promocji razem z kontrolerem Kinect w cenie bez kontrolera. Jak masz głęboki portfel to bierz PS3, a jak nie to xboxa. Możesz zaczekać trochę więcej bo ma się ukazać także odchudzona wersja nowego xboxa “slimki”. Będzie kosztować ok 700zł( to będzie takie coś jak obecny Arcade zwykłego xkolcka). Kiedy wersja pierwsza ( taka jakby Elitka) ma kosztować ok 1000zł :slight_smile: