Jaka książka do C++?

Witam, chciałem się nauczyć programowania w C++. Gdzieś kiedyś słyszałem tu na forum, że Symfonia C++ jest dobrą książką. Szukałem w wilu sklepach internetowych i nie znalazłem. Czy mógłby ktoś podać linka z tą książką w miarę tanią ceną?

Jeśli jest jakaś inna dobra książka o C++ proszę podajecie tytuły.

Obecnie umiem HTML, CSS i uczę się PHP

Pozdro

Od siebie polecam ksiażkę:

“Szkoła programowania. Język C++.” Steven’a Praty.

Zakupiłem ją w salonie EMPIK-u 2 miesiące temu za cenę 99zł. Na Helion.pl jest także dostępna w tej samej cenie.

Odnośnie Symfonii C++ także słyszałem wiele dobrego, ale nie mogę tego zweryfikować, bo miałem tylko chwilę styczności z paroma jej rozdziałami w PDF-ie.

Symfonia C++ Standard to świetna książka dla początkujących programistów, dla osób, które już coś potrafią i chcą troszkę ambitniejszej lektury to polecam C++. Elementarz hakera

Dzięki za linki.

raczej mnie nie stać na tą książkę, ale jeżeli lepsza od Symfoni C++ jestem wstanie poczekać i ją kupić. Chciałbym sie dużo nauczyć a jestem początkujący. Znam zaledwie HTML, CSS i troszke PHP

Z Symfonii dowiesz się dużo, bardzo dużo. Można ją u autora kupić za bardzo niską cenę. O książce Steven’a Praty nie mogę nic powiedzieć bo nawet o niej nie słyszałem.

no właśnie ja też i proszę o opinie użytkowników którzy ją przeczytali

Ja początkującemu programiście polecę ze swojej strony 2 pozycje:

  • Symfonia C++

  • Thinking in C++

Z tym, że pozycja 1-sza jest typowo dla początkujących programistów.

Symfonia jest dobra do jednokrotnego przeczytania - później praktycznie się do niej nie wraca. Jest rzeczywiście niezła, ale zaawansowane rzeczy są dopiero w jej ‘sequelu’ - Pasja C++.

Co do Prata, to nigdy mnie nie przekonywały jego ksiązki - nie wyróżniały się niczym spośród innych.

Ja uczyłem sie z ‘Język C++’ Stroustrupa - kobyła straszna, ale informacje z pierwszej ręki - od twórcy języka.

Jest Thinking in C++ - czytałem po ‘Języku C++’. Niezła, pozwala poukładać sobie wiele rzeczy, ale dobrze jest znać choć trochę tego języka.

jeżeli jesteś początkujący to tylko symfonia. Prosty język, wszystko dokładnie omówione link

Bezapelacyjnie Symfonia, jak dasz rade to grzeb w sklepach internetowych, lub na aukcjach. Książka na prawdę jest świetna, bezboleśnie wprowadzi Cię w świat c++.

Ja bym polecał: “Symfonia C++ standard” Jerzego Grębosza świetna książka i jest prosta w zrozumieniu dla początkującego programisty w C++ :slight_smile:

Witam.

A może książka C++ dla każdego wydawnictwo Helion ( http://helion.pl/ksiazki/cppdk.htm ) ? Osobiście uważam że jest bardzo dobra, wszystko dokładnie opisane i zilustrowane kodem przykładowych aplikacji.