Jaki internet wybrać?

Tak jak w tytule. Oferty tylko na linie telefoniczną. Aktualnie korzystam z Neostrady Livebox 2MB, kończy mi się umowa. Na razie korzystam z komputera stacjonarnego lecz w najbliższym czasie kupuję laptopa, więc interesowała by mnie możliwość dokupienia Routera (brak kabli :smiley: ). A i kwota to ok. 60-70 zł/ mies. Proszę o pomoc. :slight_smile:

Z tego co czytam oraz dostaję info to UPC jest nie do przebicia , a może się mylę ?Sam korzystam z Vectry , a to dlatego iż nie posiadam łącza telefonicznego .

Dodane 05.10.2011 (Śr) 18:18

http://www.upc.pl/

Netie polecam sam mam router dają za 1 zł

Jak będziesz miał możliwość wzięcia UPC to bierz - mam ich już wiele, wiele lat i naprawdę są nie do przebicia. Sprawdź na stronie UPC czy możesz ich zainstalować pod swoim adresem, a jak tak to znajdź ofertę Ci odpowiadającą (stronę mają bardzo przejrzystą według mnie więc bez problemu rozeznasz się w ich ofertach) i kontaktuj się z biurem obsługi w kwestii złożenia zamówienia.

netia czy neostrada tp będzie chodzić tak samo różnica w cenie będzie też niewielka

jak masz liveboxa to po co ci drugi router??

w zasadzie to sa 2 główne firmy Netia, i TP. TP już masz z liveboxem gdzie masz WiFi , jeśli masz LB2 to WiFi w standardzie N wystarczy dokupić se kartę do kompa.

DO fanów UPC pewnie, ze tez bym wolał i wtedy multi pakiet , ale … :smiley:

Jeśli masz UPC to się nie zastanawiaj i bierz, jeśli nie posiadasz, to weź np. Vectrę (jeśli dochodzi) - sam będę się tam zapisywać, bo Orange mnie już wykańcza z tym youtube. A netii bym nie brał, bo są mieszane opinie na ten temat.

Ja ogólnie odradzam Orange ze względu na ich kochane umowy. Nic nie zmienisz póki nie skończy ie umowa. Netie posiadam i powiem tak za małą kasę mam tyle ile łącze daje czyli 18mb, ale to zależy od odległości od stacji i stanu kabla. Nie wypowiem się na temat Vectry i UPC (choć oferty mają niezłe) bo nie kożytałem.

Orange ma w ofercie umowy na różny okres czasu, na rok chyba też. Podobnie jak konkurencja.

Do TV kablowej większość Polaków dostępu niestety nie ma.

Odnośnie Orange to fakt nic nie zmienisz w trakcie trwania umowy, dlatego wolę netie bo mam umowę na czas nie określony i już po problemie. Jak chcę coś zmienić to też nie ma problemów, a tak to siedzi człowiek przez X miesięcy na czymś co się wzięło, a inni mogą się cieszyć wolnością wybory.

A ta Netia co o niej sądzicie? Czytałem na wielu forach o niej i są pomieszane opinie. Jeżeli chodzi o stan kabla, jest on w dobrym stanie (tak mi się wydaje :smiley: )

Nie jest ważny stan a odległość do centrali.

U mnie w mieście Netia działa jak powinna stabilnie i szybko 20mb/s nie miałem póki co żadnych przykrych niespodzianek.

UPC i Vectra to niestety dla większości wciąż marzenie znajdujące się poza granicami ich miast :frowning:

No co do netii to mnie przekonała jedna rzecz. Odnośnie pojawiła się nowa oferta (szybsze łącze) za tę samą cenę i bez gadania z 2Mb na 7Mb zwiększyli koledze i też wziąłem przez to iż nie trzeba się o nic prosić tylko się dostaje.

Sam mam Netię na drutach TP od jakichś 5 lat, jestem całkiem zadowolony. Za to mój kumpel (mieszkający w centrum, jakieś 2 km bliżej centrali niż ja), również z Netią po drutach TP ma non-stop zrywane połączenia (czasem nawet raz na 30 minut), wołał techników i nic.

Osobiście Netia średnio mi pasuje cenowo ze względu na przymusowy abonament telefoniczny, ale za to ma zmienne IP i w miarę niskie pingi. Może ktoś się wypowie jak to wygląda w UPC, bo parę lat temu słyszałem różne historie. Co do TP to dziękuję, postoję.

No abonament na telefon to niestety fakt trzeba, ale jest wybór aby płacić tp za utrzymanie łącza. Takie coś to też już lepiej płacić 28 zł abonamentu niż chyba 35 za utrzymanie łącza. Co do ficca2 to z czego kolega korzysta, router. modemy czy co ? Mi nie przerywa tylko działa jak należy i nie narzekam na netię, a plany tp są po prostu super. Abonament minimum 50 zł, aby był internet bo nie może być mniej, chyba tak dalej jest nie orientuje się.

No i osobiście nie przejdę do Vectry, bo rok temu przy podpisywaniu umowy pomimo tego, że całe 15 minut była rozmowa o opcji 12-miesięcy i się jeszcze pytała, na ile i odpowiedzią było na dwanaście, ta babka niby miła wcisnęła 24 m-ce. Fakt, można było sprawdzić, no ale czy każdy wszystko czyta, przecież jeśli jest jasno mówione 12, to 12. Tak w ogóle to bałagan jest totalny, niby jest neostradaTP, a rachunki przychodzą z Orange O_O. Dlatego cały czas myślałem, że jest Orange :wink: Nic, trzeba będzie ich na infolinii trochę pocisnąć, może coś z tym YT zrobią. Pamiętam, że jeszcze dodawali jakieś aparaty i drukarki, pewnie sobie baba to wzięła, a zawsze można było za grosze opchnąć :wink:

Całe tp z Orange idą obok netii i Tele2 (to jeszcze istnieje?) i jakiegoś Novum na czarną listę, no i od dziś każdą umowę trzeba czytać.

Miałem Orange i też za bardzo zadowolony nie byłem. Co do sprzętu co dawali to można zobaczyć na fakturze, bo musi być to w jakiś sposób podliczone. Jakieś 1.22 zł lub grosz powinien gdzieś się zawieruszyć. Tele2 ponoć przez Netię zostało wchłonięte i teraz nie ma już tego. Ja bym się zainteresował tym sprzętem tak z samej ciekawości :).