Podkrecanie karty graficznej i technologie

siema. podkrecilem karte graficzna z 540 mhz na 620 (procesor graficzny) i z 700 na 720 hmz (pamieci). wszystko jest stabilne i w 3dmarku o6 zyskalem 412 punktow i teraz mam 5010 ogolnie. procesora graficznego juz dalej nei moge krecic bo jest niestabilny. za pamieci wezme sie potem. i teraz tak:

slyszalem ze sa jakies technologie dla mojej karty graficznej np. jakies purevideo, cuda,physx, opencl itd… tylko ze ja nei wiem jak je wlaczyc i jak one dzialaja.

prosilbym o jasne wytlumaczenie mi tego i czy podkrecona karta graficzna nie bedzie przeszkadzac tym technologiom jak juz.

moja karta to ge force 7900gs

Wszystko jest fabrycznie włączone, żadnych “technologii” nie musisz włączać :lol:

Technologia NVIDIA® PhysX® dodaje nowy element realizmu niespotykanego nigdy wcześniej w grach. Dzięki układowi GPU NVIDIA® GeForce® w swoim komputerze PC, doświadczysz dynamicznych efektów PhysX®, takich jak piekielne eksplozje, reagujące na przebieg gry szczątki, realistyczna woda i postacie wyglądające jak żywe.

Technologia NVIDIA® Optimus™ inteligentnie optymalizuje pracę Twojego notebooka, zapewniając znakomitą wydajność graficzną, gdy jej potrzebujesz, a zarazem wydłużając działanie akumulatora w celu umożliwienia użytkowania komputera przez dłuższy okres czasu.

CUDA jest opracowaną przez firmę NVIDIA, równoległą architekturą obliczeniową, która zapewnia radykalny wzrost wydajności obliczeń dzięki wykorzystaniu mocy układów GPU (graphics processing unit – jednostka przetwarzania graficznego).

Technologia NVIDIA® SLI™ to rewolucyjna i nowatorska platforma, która pozwala na inteligentne skalowanie wydajności podsystemu graficznego poprzez łączenie mocy kilku rozwiązań graficznych NVIDIA pracujących na płycie głównej z certyfikatem SLI. Dzięki wykorzystaniu zastrzeżonych algorytmów oraz wbudowanej w każdy z procesorów graficznych (GPU) NVIDIA dedykowanej logiki sterującej, która odpowiada za skalowanie wydajności, technologia NVIDIA SLI zapewnia do 2 razy (w przypadku dwóch kart) lub 2,8 razy (w przypadku trzech kart) wyższą wydajność niż w przypadku korzystania z pojedynczej karty graficznej.

Tu masz wszystko ładnie zebrane: http://www.nvidia.pl/page/technologies.html

Źródło: http://www.nvidia.pl