Jaki najlepszy sterownik do Radeon 9200SE na XP?

Jaki jest najlepszy (nie najnowszy, tylko najlepszy - wiem, że w przypadku sterów nowszy nie zawsze znaczy lepszy) sterownik do karty graficznej Radeon 9200SE pod Windowsa XP Pro? Najnowszy, znaleziony na oficjalnej stronie ATI to: Catalyst™ 6.11 Display Driver for Windows XP Professional/Home Edition.

Czy ktoś ma doświadczenie z tą kartą i sterami do niej?

najlepsze będą omega drivers…

http://www.omegadrivers.net/

:o Myślałem że już nikt oprócz mnie nie używa tej wiekowej karty ;P. Ja używam ATI Catalyst 5.6, działa stabilnie, jeżeli pisząc najlepszy chodzi Ci o gry to chyba nic nie zdziałasz zmianą sterowników

Myślałem po prostu o jakiejś innej wersji oryginalnych sterów ATI…

Na stronie omegadrivers jest napisane, że dla takiej karty jak moja muszę pobrać starszą wersję sterownika, ale nie mogę go tam znaleźć (jest tylko najnowsza wersja). Co to w ogóle jest to omegadrivers?

Trance , nie chodzi mi o gry, tylko o spokojną i stabilną pracę bez błędów i zawieszania.

omegi to zmodyfikowane/zoptymalizowane catalisty

W takim razie polecam oficjalne ATI Catalyst 5.6 lub 4.9 z obiema nigdy nie miałem problemów, a chwilę tę kartę już mam. . . skoro nie zamierzasz katować jej grami to nie ma co eksperymentować z Omegami

A te co są na stronie ATI? 6.11 nie będą dobre?

Sprawdź sterowniki Radeon Omega Drivers 3.8.252 :

gra-nie-dziala-catalyst-t242894.html?hilit=ATI%20Radeon%209200%20SE

lub ATI Catalyst 6.5.

Miałem tą samą kartę graficzną na starym komputerze i p/w sterowniki były najlepsze. :slight_smile:

6.11 nie będą dobre…

Nie wiem :slight_smile: Po formacie zwykle szukam sterowników na płytkach z gazet (np. KS ) tak jak pisałem z wersjami 5.6 oraz 4.9 nigdy nie miałem najmniejszych problemów, 6.11 też pewnie są w porządku tyle tylko że chyba zawierają w sobie CCC więc będziesz musiał zainstalować pakiet .NetFramework jeśli nie posiadasz zainstalowanego

W takim razie wybieram Radeon Omega Drivers 3.8.252. Mam nadzieję, że będzie dobrze. :smiley:

Masz w podanym temacie wszystko co i jak zrobić. :slight_smile:

Życzę powodzenia.

XMan.