Jaki "najlżejszy" możliwy firewall?

Korzystam aktualnie z windows xp + zapora systemu + Zone Alarm 5

ZA używam tylko i wyłącznie do tego żeby mi wykrywał i ewentualnie blokował programy, które próbują uzyskać dostęp do internetu. Wszystko inne mam wyłączone.

W bardzo bliskim czasie planuję przesiadkę na Windows 7. Tam ZA5 nie chce działać, a z opinii znalezionych choćby na dobreprogramy wynika, że nowe wersje ZA to powolne krowy.

Czy jest jakiś program, który możecie mi polecić?

Zapora systemowa w Windows 7, moim zdaniem, działa wystarczająco dobrze, choć powszechnie doradza się Comodo Firewall.

Systemowy. Ino pogrzebać w ustawieniach zaawansowanych.

Coś tu jest nie hallo. :wink:

Z lekkich to chyba mogę polecić Online Armor Free albo Outpost Free jednak sam używam Comodo IS ze względu na rewelacyjny HIPS.

Czy aby na pewno :razz:

"kamil_w" Czy Ty na pewno przeczytałeś ze zrozumieniem?

Sorry. Faktycznie nie doczytałem. Mój błąd. Co nie zmienia faktu, że i tak polecam cały pakiet Comodo IS - bardzo dobry i darmowy. Ja w ustawieniach tego pakietu zmieniam sobie wszystko z niskiego poziomu na wysoki, żeby mieć pełną kontrolę nad tym, co się dzieje u mnie na komputerze.

Wadą Firewalla w XP było właśnie bodaj, brak filtrowania ruchu wychodzącego. W Viście i 7 jest już w firewallu filtrowanie ruchu wychodzącego, oraz nieco więcej opcji i ustawień. Chociaż fakt, że settingi nie należą do najbardziej przejrzystych. No i domyślne ustawienia są nieco zbyt liberalne dla niektórych.

Również myślę że systemowy firewall wystarczy.

Co do konfiguracji:

http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=239750

Możesz też zainstalować sobie nakładkę która pomaga zapanować nad zaporą :wink: :

Windows 7 Firewall Control , Windows Firewall Control.

Czytam wasze odpowiedzi i sam przestałem rozumieć swojego posta :stuck_out_tongue_winking_eye:

O xp napisałem informacyjnie, że zadowala mnie w tym systemie zapora + ZA5

Ja chcę teraz podobnego rozwiązania dla Windows 7

Przez pewien czas miałem ten system i bawiłem się nieco zaporą. Udało mi się zablokować programy, ale dopiero kiedy wskazywałem dany program ręcznie, a chcę żeby wyskakiwał mi jakiś ładny monit z pytaniem czy zezwalam :slight_smile:

No to powtórzę - Comodo IS. Kontroluje nie tylko ruch sieciowy, ale również czynności, jakie chcą wykonać aplikacje w naszym systemie.

Witam

Ja używam COMODO i jestem happy :lol:

http://www.wilderssecurity.com/attachme … 1240119908

Trzeba było ustawić jak na obrazku. Bo domyślnie wychodzące są ustawione na “Zezwalaj (domyślne)”. Przynajmniej u mnie.

[edit] Generalnie przyglądnij się poradnikowi, który podlinkował marsellus wallace i ustaw jak na obrazkach, to będzie się wyświetlało więcej przeszkadzajek.

To jak już 7 pojawi się na dysku to zacznę od sprawdzenia tego ustawienia.

Co do Comodo to rozumiem, że przy tym programie Zaporę w 7 mam wyłączyć?

Dokładnie tak, jak mówisz.

W zasadzie Win 7 z automatu sam wyłączy swoją zaporę. :slight_smile:

Na Windows Vista korzystam z tego

Super sprawa.

@Katsuyuki

Rewelacja! Dokładnie czegoś takiego szukałem :slight_smile:

Mam do programu 2 pytanka:

  1. Producent napisał, że jeśli język systemu jest inny niż… kilka wymienionych, to prawdopodobnie nie będzie działał tryb nauki. Jak to wygląda u Ciebie? (o ile Twoja 7 nie jest po angielsku)

  2. Wiesz może jak ten programik się sprawuje kiedy komputer jest podłączony do sieci przez Wifi?

Tryb nauki jest chyba dostępny dopiero po wpłacie, u mnie działa.

http://www.binisoft.org/wfc.php

http://programyzadarmo.net.pl/2011/06/0 … l-control/

w zeszłym tygodniu przesłałem kaskę producentowi , otrzymałem kluczyk i odblokowało dodatkowe funkcje które jeszcze bardziej ułatwiają jego obsługę, choć i bez nich programik sprawuje się świetnie.Podobno ma być niedługo wersja Polska.

Działa ok, sam jestem podłączony przez Wifi.Ustawiłem go według instrukcji na tej polskiej stronie.

? Wydawało mi się, że szukasz lekkiego firewalla. Ta nakładka-

Może jednak lepiej poświęcić czas na własnoręczne ustawienia?