Jaki operator z najtańszym internetem i najlepszym zasięgiem

Witam,

Niedługo kończy mi się umowa z Play’em i myślę, żeby przenieść się do innej sieci ze względu na słaby zasięg internetu operatora w moim regionie. Chciałem Was zapytać gdzie będę miał najtańszy internet bo to jest priorytetem. Miesięcznie wykorzystuję około 400MB (zdarza się więcej).

Sprawdz Orange Free Na Kartę - podejrzewam, że limity powinny Cię zadowolić z zasięgiem również nie jest źle.

Ja używałem Orange i powiem szczerze, że było bardzo dobrze.

http://www.orange.pl/portal/map/map/pre … RANGE_FREE

Polecam kablówkę :smiley: Ale chyba bym polecił bc od T-Mobile. Sprawdź ofertę :wink:

Nie sprawdziłeś aktualnej oferty Play :slight_smile:

Jak widać nie Ty jeden skarżyłeś się na problemy z zasięgiem internetu:

jakiś tydzień temu dzwonił do mnie konsultant i zaproponował dość ciekawą ofertę.

Otóż zaproponował mi 400min. wymienne na 600 SMS + Nielimitowane połączenia do Play przez okres 2 lat i pakiet internet 1GB działający zarówno z nadajników Playa jak i Plusa (w tzw roamingu). Oferta nazywała się All Inclusive. Ja się nie zdecydowałem, gdyż mieszkam w Warszawie i nie mam problemów z zasięgiem, a obecny abonament mi swobodnie wystarcza, ale dla Ciebie ten pakiet Internet jest opcją bardzo dobrą (jak wiadomo w Polsce najlepszy zasięg ma Plus). Gdyby Ci się zdarzyło przekroczyć to 1GB, nie doliczają kosztów do abonamentu, tylko internet Ci zwalnia do szalonej prędkości 4kb/s :slight_smile:

EDIT: w razie czego dopiszę… Pewnie już się zorientowałeś, że jeżeli nie jesteś w strefie nadajników Play, automatycznie przełącza Cię na nadajniki Plusa (tak dla formalności)

Polecam zapoznać się z tą ofertą, Pozdrawiam.

Może ta oferta Playa dobrze wygląda, ale raczej się przeniosę do Orange lub Plusa bo mam tam najwięcej znajomych. Nie wiem czy jest tam możliwość posiadania jakiś 2-3 kontaktów z którymi się ma wszystko za darmo?

Zazwyczaj przełączają na Plusa, ale nie mogę wtedy korzystać z internetu bez włączenia danych w roamingu (dzwonić i pisać mogę). Ogólnie Play mnie mocno zniechęcił, raz nie miałem zasięgu w środku Katowic. I to raczej nie wina telefonu bo z innymi operatorami się łączyło.

Dlatego z tym pakietem mógłbyś mieć zawsze włączony roaming i w ten sposób stały dostęp do internetu :slight_smile:

Odbiegne trochę od tematu… Czy to prawda że Era ma się zmienić na T-Mobile? Gdzieś mi się obiło o uszy…

Z tego co ja wiem to 1 czerwca się zmieniła.

A roaming masz w Play włączony? I automatyczne przełączanie się sieci?

Jak Play się dorobi własnej infrastruktury to można go rozważać, aktualnie jak się siedzi w dużym mieście cały czas to go można polecać. Przemieszczam się sporo i korzystam z Orange Free na kartę i naprawdę rzadko mam jakieś białe plamy bez dostępu do sieci. No i jak to ktoś zadał pytanie o możliwość dzwonienia w ofercie internetowej - tak moge wykonywać połączenia głosowe bez problemów.

Też robie dziennie dużo kilometrów, prawie co drugi dzień do Katowic i do Krakowa. Nie ma żadnych problemów z zasięgiem w Play-u. Kiedyś były problemy kiedy podczas rozmowy jechało się samochodem i była zmiana z sieci GSM na 3G, wtedy potrafiło rozłączyć. Obecnie problem z zasięgiem uważam wyssany z palca.

Nie do końca chodziło mi o takie porównanie jak przemieszczanie się z Katowic do Krakowa - praktycznie cały teren jest dość mocno zurbanizowany i problemów nie będzie. Pisząc o problemach z zasięgiem najczęściej mam na myśli małe skupiska ludzkie np. Kalnica w Bieszczadach lub Kamień na pomorzu gdzie dziur w zasięgu nie ma, ale prędkość sieci nie jest najlepsza.

Nie ma co się zaopatrywać na sieć, która ma najlepszy zasięg, bo sieć A może mieć największy i “niby” najlepszy zasięg ale sieć B ma zasięg akurat w tych miejscach co Ty z internetu korzystasz a sieć A nie. Poza tym nie ma co się wzorować poglądowymi mapkami bo one z rzeczywistością mało wspólnego mają z rzeczywistością, to są mapki poglądowe. Najlepiej dowiedzieć się “pocztą pantoflową” kto jakiej sieci używa albo kupić najtańszy starter i przetestować Internet.

Taki przykład: piszecie, że Plus ma najlepszy zasięg, akurat tak się złożyło, że byłem skazany na wybranie oferty z danej sieci ale zasięg był tylko w technologii EDGE. Także sieć może szczycić się tym, że pokrywa 99% obszaru Polski ale w jakiej technologii, bo jak EDGE to ręce opadają. Także jeżeli mieszkasz w mniejszej miejscowości lub rejonach wiejskich to patrz na technologie typu CDMA i pochodne.

Co do Twojego tematu “Jaki operator… i najlepszym zasięgiem” - nie da się w 100% na Twoje pytanie odpowiedzieć, bo tą kwestię najlepiej własną miarą zmierzyć :slight_smile:

Play ma chyba największy zasięg. Przecież korzysta za swoich nadajników oraz Polkomtela, więc ma przynajmniej większy zasięg od niego.

Dobre podsumowanie sporu z zasięgiem :slight_smile:

Co do Plusa, mam iPlusa w abonamencie i również w małych miejscowościach działa doskonale CDMA. Jadąc z Warszawy do Gdańska drogą S7 ani razu nie zerwało połączenia, a z EDGE korzystało tylko podczas przejazdu przez las.

A oto źródło: http://www.dobreprogramy.pl/iPlus-CDMA- … 23789.html

powiem tak miałem pracować w Play-u - i to nie jest do końca tak jak tutaj mówicie - play owszem przełącza się na nadajniki plusa i ma bardzo dobrą ofertę ale jeżeli chodzi o to przełączanie się na ich nadajniki to dotyczy to tylko rozmów głosowych a nie transmisji danych wiec w przypadku internetu korzystają z własnych nadajników i o tyle o ile mieszkasz w dużym mieście i korzystasz tylko z tych nadajników to oferta jest dobra.

Play ma nie tylko najlepsze stawki ale też “zapewniają 1mb/s” w mieście (oczywiście zależne to jest od różnych czynników ale nie ograniczają limitu tak jak inni operatorzy

Jeżeli dużo podróżujesz i wiesz że będziesz korzystał z internetu także poza dużym miastem to rozważ orange - zasięg mają najlepszy (w przypadku jeżeli jesteś poza zasięgiem 3g przełącza Cię na edge albo gprs - w PLAY-U z tego nie skorzystasz mimo.

Jeżeli chcesz brać coś z ERY to tylko HEYA - zasięg masz ERY ale stawki lepsze jak w BC

podsumowując

chcesz mieć niskie stawki - kup play-a w mieście wykorzystasz ich nadajniki (dodatkowo modemy nie mają simlocków więc możesz wykorzystać karty innych operatorów i poza miastem kupujesz zestaw startowy orange free na kartę lub heya i będziesz się cieszył dobrym zasięgiem w podróży

odnośnie tego że znajomi są w innej sieci - to tak naprawdę do playa przechodzi coraz wiecej osób - byłem na ich szkoleniu to mają naprawdę duży przyrost abonentów na chwilę obecną kosztem pozostałych operatorów

A i jeszcze jedno - jeżeli chodzi o internet - sprawdź koniecznie ofertę Polsatu na kartę - odnośnie stawek i zasięgu się nie orientuję - ale ta oferta może być ciekawa tym bardziej że jako chyba pierwsza firma lub jedna z pierwszych “na swiecie uruchomili internet LTE na kartę” zasięg oczywiście poza dużymi miastami słaby i nie wiem jak z cenami ale z pewnością się w tym temacie rozwiną.

areekw jak w takim razie mi to wytłumaczysz?

Chyba coś przekoloryzowałeś…

Z tego co wiem to Cyfrowy Polsat jeszcze nie wprowadził swojej oferty dla klientów indywidualnych.

Play wprowadza nową ofertę mobilnego Internetu w systemie pre-paid 7 Lipca. Jedną ze zmian będzie zwiększenie prędkości transmisji danych z 1 Mb/s do 4 Mb/s oraz nocny transfer danych bez limitu.

Podstawowy cennik nowej oferty przedstawia się następująco: 1 grosz za 300 kB danych. Użytkownik będzie mógł prowadzić także rozmowy (0,29 zł za minutę), wysyłać SMS-y (po 0,09 zł) oraz wysyłać MMS-y (po 0,19 zł) cena do wszystkich sieci.

http://media2.pl/telekomunikacja/80683-nowy-play-online-na-karte-szybszy-transfer,-w-nocy-bez-limitu.html\

http://komorkomania.pl/2011/07/04/nowa-oferta-play-online-na-karte-all-inclusive-warto

folusek podsumowując nową ofertę Playa wcale nie wygląda to tak różowo jak piszesz (jeśli chodzi o internet)

W iPlusie mam 2GB za 45zł + 100GB w godz: 0:00-9:00 za 10zł = 55zł przy prędkości rzeczywistej 7,2Mb/s (Warszawa) 5Mb/s (Radom) i 2Mb/s (większe zadupia)

W Playu natomiast podobną ofertę miałbym za 50zł (2GB-30zł + 4Mb/s -10zł + nielimitowane noce - 10zł) przy prędkości 4Mb/s (w rzeczywistości może i mniej).

Także cena pięciu złotych za szybkość i stabilność połączenia myślę że nie jest ceną wygórowaną :slight_smile:

Dodane 05.07.2011 (Wt) 21:01

I jeszcze jedno: Odradzam T-Mobile :x

tylko ze mi chodzi o ofertę Play Online na Kartę - najtańszy mobilny Internet w komputerze lub telefonie bez abonamentu i rachunków :smiley:

http://www.play.pl/pl/promocja/play-karta/all-inclusive-internet/index.html

masz racje. Mój błąd :slight_smile:

Powiem krótko: http://www.play.pl/pl/oferta/play-karta … index.html

Może jak ktoś ma rodzinke za granicą to ok, ale wczorajsze newsy mówią, że trybunał konstytucyjny zastanawia się nad wprowadzeniem tanich połączeń w krajach UE. Ponad 95% operatorów się zgodziła, więc to tylko kwestia czasu. Wtedy koszt połączenia do kraju wspólnoty będzie ok. 10gr. wyższy niż za połączenia krajowe.

Poza tym i zmianą nazwy to nie wiele się zmieniło, a co za tym idzie są nieźle w plecy za konkurencją.