Jaki polecacie najlepszy firewall i antywirus

Witam wszystkich. Kilka dni temu pisałem posta że nie mogłem zalogować się na gg itd. Okazało się że tak ceniony przez większość ludzi Eset Nod przepuścił mi 2 trojany i 6 Backdoorów. Dopiero po sprawdzeniu scanerem online Bitdefender zauważyłem że mam wirusy. Co oczywiście Nod 32 nie widział. Postanowiłem rozejrzeć się po necie w poszukiwaniu jakiegoś lepszego antywirusa i firewalla. Z pośród antywirusów kusi mnie F-Secure AntyVirus 2009 ( choć on trochę muli system ), i Bitdefender AntyVirus. Miałem kilka innych np: Avira AntyVir Premium, KIS 7.0, Nod 32 2.7 , Nod 32 3.0 i pomimo dobrze ich skonfigurowaniu przepuszczały mi wirusy. Dodam , że nie odwiedzam stron z panienkami :slight_smile: i crackami, serialami :slight_smile: A mimo to były. A co do firewalli też miałem kilka ale jestem w tym zielony więc chciałbym jakiś polski, darmowy i prosty w obsłudze firewall. Proszę o pomoc w wyborze antywirusa jak i firewalla :slight_smile: Pozdrawiam :slight_smile:

Poczytaj.

Kaspersky Internet Security 2009

od 70zł na allegro.pl

to jest pakiet, AV, Firewall i cośtam jeszcze :slight_smile:

“Samo” nic się nie powinno zainstalować, chyba że jest błąd w konfiguracji (pomijam pirackie programy) oraz niektualizowany system i programy (szczególnie przeglądarki, flash, java, QuickTime, RealPlayer).

Czyli komputer być może udostępnia jakieś usługi w sieci. Albo jakiś program coś udostępnia (np. iTunes, Sql Express z Visual Studio).

Najlepiej zainwestować w jakiś router z firewallem (od kilkudziesięciu zł w górę). Programowe mają skuteczność może 30%, sprzętowe nieco więcej, ale wystarczy by samo nic się nie zainstalowało lub by zniechęcić znudzonego dzieciaka szukającego łatwego celu.

Mam oryginalny system WinXP Home Edition. Jest on na bieżąco aktualizowany. Z udostępnianiem to nic mi nie wiadomo. Jeśli masz na myśli p2p to odpada. A tych programów iTunes, Sql Express z Visual Studio nie mam zainstalowanych na dysku. Jeśli chodzi o ruter to posiadam Speedtouch tylko niestety nie umiem w nim ustawic firewalla, a on go posiada. Obecnie mam zainstalowany Norton AntyVirus 2009 w wersji trial.

Nie wchodzisz na stronki z panienkami i inne ale wirusy masz…ciekawe, same z siebie sie dostaja do kompa nie?? :slight_smile: jak kaspersky przepuscil te wirusy to albo sa nowe albo sam je przepuszczasz i mytslisz ze to wina antywira… btw miales az tyle antywirów(Avira AntyVir Premium, KIS 7.0, Nod 32 2.7 , Nod 32 3.0) ze głowa boli…czyli wychodzi na to ze albo mialeś wersje 30 dniowe albo PIRATY.

Ja mam McAfee,też nie oglądam żadnych niebezpiecznych stron, jestem zadowolony. Internet mam z neostrady mam cały pakiet zabezpieczeń, nie zamula kompa, wcześniej jechałem na Avascie Pro, też nie miałem przykrych doświadczeń.

Miałem ten pakiet nie nie wspominam go dobrze.

Jeśli chodzi o te dwa pierwsze to miałem kluczyki z promocji a te ostatnie miałem w wersji trial.

Czyli wszystkie były legalne. Przeciez wersje trial mają te samą funkcjonalnosc co pełne wersje tylko na 30 dni, wiec w czym problem ??

miałeś 2009?

BTW. czemu nie wspominałeś go dobrze? przecież nic nie muli :wink:

kedaa , weź pomyśl co piszesz :x :glupek2: . Zbyniek , a jak patrzysz na Norton Internet Security ?

Mam narazie Norton AntyVirus 2009, sprawdze jak on sie bedzie sprawował. Mam go od wczoraj.

Mam taki ruter tylko z antenką z tyłu http://allegro.pl/item460812325_super_o … h_516.html i nie umiem ustawic do niego firewalla.

no właśnie? Ja mam co prawda 2007 i jestem bardzo zadowolony :slight_smile:

matio91 czy w KIS 7.0 trzeba miec porty zamkniete, czy jakies muszą byc otwarte ?? Sorry ale jestem w tym zielony.

Wiesz nie zastanawiałem się nad tym, ale chyba nie. Wystarczy dostęp do neta by ściągać aktualizacje

A inne np: radia internetowe itd ??

Nie wiem. Czemu tak bardzo Cię to interesuje?

40 minut była twoja 2 rocznica na forum .

Więc powinniście wiedzieć że masz szukajkę .

jak możesz KIS to KIS , z free avira

Bo wydaje mi sie ze jesli bede miał zbyt duzo otwartych portów to przez to moge sobie zainfekowac kompa.