r e k l a m a
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
k-9

Opakowanie i gwarancja- odmowa serwisu??

Cześć Wam

Mam do was pytanie... Jak wygląda sprawa z gwarancją rzeczy które są już fabrycznie zapakowane w blistrze? Sklepy wymagają od klientów aby w sytuacji kiedy uszkodził się przedmiot należy go odesłać w firmowym opakowaniu (i to zapakować go jak najlepiej...) z kopią paragonu/faktury... Ale jak odesłać produkt który jest wpakowany w blister??? Nie da się tego badziewia normalnie otworzyć... albo potniemy sobie ręce przy otwierania "na chama" albo zdewastujemy go nożem/nożyczkami.... To co zrobić jak nam się produkt zepsuje i trzeba go odesłać albo pójść do sklepu/serwisu?? blister w jednej ręce a przedmiot w 2 ręce?? Czy można serwisować produkt tylko z paragonem?? z pudełkiem nie ma problemu... można go pyrgnąć na szafę i spokój, ale jest problem z blister... po otworzeniu nadaje się do kosza... Nie chciałbym się rozczarować jak pewnego dnia padnie mi myszka a nie będę mógł jej reklamować bo nie mam blistra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opisze moją sytuację. Pare lat wcześniej gdy kupywałem pierwszą cyfrówkę sprzedawca mi źle doradził bo nie dał mi takiego aparatu, o który ja się radziłem a brałem sprzęt na raty i kupiłem od razu do niego kartę pamięci z "ogromną" pamięcią 256MB. Była to karta TransFlash zapakowana własnie w owy blister, który był zgrzany więc trzeba było rozciąć opakowanie. Aparat wymienili mi bez problemu ale karta była już odpakowana. W punkcie obsługi klienta kazali mi przynieść opakowanie i miałem szczęście, że było jeszcze w koszu. Dałem im pokiereszowane okapowanie i kazałem wymienić na inną (właściwą) karte - SD. W moim przypadku wymienili. W razie czego nie reklamuj na podstawie zwykłej karty gwarancyjnej tylko na podstawie praw konsumenta. Wzory pism możesz znaleźć w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przymusu oddawaniu towaru w oryginalnym opakowaniu. Tylko jak zwykle, sprzedawca sobie, prawo sobie, a kupujący sobie... Zawsze możesz powołać się na niezgodność towaru z umową, a nie na gwarancję, tam już nie ma zupełnie nic o opakowaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r e k l a m a
Sklepy wymagają od klientów aby w sytuacji kiedy uszkodził się przedmiot należy go odesłać w firmowym opakowaniu (i to zapakować go jak najlepiej...) z kopią paragonu/faktury..

Sklepy zrobią wszystko żeby nie przyjąć towaru na gwarancję lub zwrot bo to przecież dodatkowe koszty.

Co do opakowania, to nie ma obowiązku go przechowywać lub oddawać w nim rzecz na gwarancję, bo samo opakowanie nie stanowi integralnej części zakupionego przedmiotu, słowem rzecz bez opakowania się obędzie :P Są przecież sprzedawane też rzeczy w wersji OEM, czyli bez opakowania.

na przyszłość, nie daj sobie wciskać takich bzdur [-o< bo to ogółem - żeby nikogo nie urazić - źle świadczy o inteligencji klientów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opakowanie - najlepiej oryginalne - jest po to, by oddawany sprzęt się w czasie transportu nie uszkodził (i nie tylko do punktu serwisowego, ale dalej, do producenta). Stąd od lat jest wymóg zwrotu towaru z oryginalnym opakowaniem, ale wiele serwisów (większość?) przyjmuje towar również z opakowaniu zastępczym.

W przypadku np. pamięci USB blister nie jest potrzebny - zapakuj pamięć w dowolne opakowanie/pudełko 0 wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu sięZaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0