Jaki Router do kablówki?

Potrzebuję rozdzielić internet Multimedia 2mb, który mam na stacjonarnym, żeby korzystał z niego także laptop. Na routerach się za bardzo nie znam, więc proszę o waszą pomoc. mam taki modem http://mosaic.cnfolio.com/uploads/M528C … sb5100.gif . Wiem tylko tyle że router musi mieć funkcję klonowania adresu mac, a co jeszcze to nie mam zielonego pojęcia :wink: Mile widziane linki z allegro, powiedzmy do 150zł z przesyłką. Jeśli wystarczy tańszy to będę się bardzo cieszył.

Tu jest podobny wątek: internet-bezprzewodowy-kupic-kompa-stacjonarnego-t392581.html#p2528627

Też w czerwcu chcę kupić router do MMP ale tamten wątek zamarł.

Dzięki cedar, a więc ten TP-Link TL-WR340G powinien być dobry. Żeby się upewnić wyślę email do sklepu z allegro z zapytaniem. Jeśli ktoś chce sobie nabić posta i coś zaproponować to nie mam nic przeciwko.

Jeśli może być używany to na allegro można znaleźć ten model…Linksys wrt54gl nowy ciut droższy :wink: ja kupiłem go jakieś 3-4 lata temu za 250 zł śmiga jak złoto :slight_smile:

Pozdrawiam

Dzięki, a mógłby ktoś mi powiedzieć w jaki sposób taki router podłączyć? Nie chodzi o konfigurację, ale o samo podłączenie. Ten modem od multimedii ma być tak? Kabel ethernet (rj-45) z modemu wpiąć do routera?

Tak i drugim takim samym kablem łączysz router z kartą sieciową komputera.

Czyli będziesz miał: kabel antenowy - > modem -> kabel sieciowy - > router - > kabel sieciowy -> komputer.

Router ma klika gniazdek wyjściowych i do nich podłączasz ewentualne następne komputery.

Hmm zapomniałem dodać że laptop oczywiście będzie łączył się bezprzewodowo poprzez wifi. W karcie sieciowej w kompie mam tylko jedno gniazdo rj-45, więc starczy jedno w takim razie? Czy muszę kupować kartę z 2 wejściami? wiem że jestem ciemny…

Przeczytaj jeszcze raz to co wcześniej napisałem:

  • czy gdzieś pisałem o 2 przewodach sieciowych podłączanych do jednego komputera?

Spoko, już wszystko rozumiem, nie miałem nigdy styczności z tym. Dziękuję wam za odpowiedzi i za pomoc Panowie, szczególnie Tobie cedar , pozdrawiam.

Moge Ci polecić router firmy TP-Link DSL Wi-Fi 300Mb/s TL-WR941ND, który 2 dni temu instalowałem. Mam łącze w Multimedia Polska 6Mb (od 23 do 13.00 mam 8Mb). Działa wyśmienicie, zero problemów z zasięgiem, instalacja prosta jak barszcz, a co najważniejsze po polsku. Poradzisz sobie na pewno. Mam podłączony stacjonarny bezprzewodowwo (dokupiłem karte razem z routerem TP-Link TL-WN951N) i laptop bezprzewodowo.

http://www.allegro.pl/item1065628478_tp … wys24.html

Jeszcze lepszy jest TP-Link router DSL Wi-Fi 300Mb/s TL-WR1043ND ale ta cena…

Jeżeli masz jakieś jeszcze pytania służe pomocą.

Zamówiłem ten http://allegro.pl/item1067897588_tp_lin … iesgw.html , rewelacyjne opinie na cokupić.pl , mam nadzieję że mi będzie dobrze służył, pozdrawiam.

Jak już będziesz go miał, to zdaj relacje o tym jak się sprawuje.

OkOk.

Dodane 09.06.2010 (Śr) 17:32

Cedar, wszystko działa idealnie, konfiguracja zajela mi może 5min. Przestawiłem tylko na dynamic IP i na klonowanie mac. No i oczywiście do tego zabezpieczyłem sieć hasłem. Stacjonarny w jednym pokoju, a laptop jest na końcu drugiego pokoju, sygnał przebija się przez 3 ściany a kresek jest maximum. Także Ci polecam :wink: