Jaki smartfon? Samsung S6, Xperia Z5, a może coś inego

Witam forumowiczów,

przymierzam się do zakupu nowego telefonu i nie wiem co wybrać. Czy powinien to być S Gs6 (jak trafię używanego w dobrej cenie to jeszcze Edge), czy Sony Xperia Z5, czy może jeszcze coś innego. Budżet to ok. 2000zł, a telefonu używam non-stop, internet, FB, wiadomości, dzwonienie, nie gram w nic wymagającego, ale miło by było, jakby bateria nie padła po 3h od odłączenia. 

Możecie się wypowiedzieć co o tym sądzicie? :slight_smile:

Oba modele są dobre. Wszystko zależy od twoich preferencji - czy nakładka systemowa Ci odpowiada, czy model Ci się podoba oraz na jaki rodzaj obudowy stawiasz. Ja bym brał S6, choć koło Z5 też bym obojętnie nie przeszedł :slight_smile:

Oba telefony szklane. Parametrami w statystykach S6 wypada lepiej, w codziennym użytkowaniu cieżko zobaczyć różnicę. S6 ma nakłądkę TouchWiz która zmienia trochę androida, Z5 bliżej do originalnego androida. Ma też Najlepszy Aparat na rynku (podobno), S6 zaś najlepszy proceosr na rynku. Ja osobiście brał bym S6 bo jego ceny spały już do okolic 1800-1900zł za nowy, Z5 nadal powyżej 2000zł. Oba mają czytnik lini papilarnych. Brać co leży lepiej w ręce i w czym system się bardziej podoba. 

Ale czuć ją w postaci nagrzewania się obudowy. Z5 nie parzy, ale jest bardzo ciepły.

Oba mają nakładki producenta. Samsungowa została jakiś czas temu odchudzona, ale wciąż jest funkcjonalna. 

O nakładce Sony wiele złego nie można powiedzieć, ale dobrego też nie. Tam się niewiele zmieniło od czasów pierwszych “Zetek”.

 Chyba najlepszy aparat w urządzeniach Sony. Do poziomu S6 sporo brakuje.

 

Ja zaproponuje wybór LG G4 (jesli rozmiar nie jest problemem).

I dalej laguje jak za starych dobrych czasów :smiley:

Polecam tak jak ty G4, ewentualnie G3(bo parametrowa różnica niewielka) a kasa w portfelu się zgadza :wink:

Nic nie laguje na S6 i pochodnych. 

Widziałem na własne oczy więc nie uwierzę. 

Co widziałeś?

Używam S6 Edge od 2 miesięcy i działa to dobrze. Jedyne spowolnienie działania można odczuć, gdy wolna pamięć wewnętrzna spada poniżej 2 GB.

Jest to ogromna różnica w porównaniu do S4, który potrafił doprowadzić człowieka do szału. 

Wszystkie nowe modele Samsungów mają już odchudzonego TouchWiz, więc nie widzę powodu do ciągłego pisania głupot o “LagWiz” w telefonach Samsunga.

no właśnie oba modele są dobre i ciężko się będzie zdecydować na jeden. Mnie też chwilę zajęło zanim kupiłam dla siebie odpowiedni telefon ale ostatecznie postawiłam na ten http://digitalmobiles.pl/product-pol-20-Xiaomi-Redmi-Note-2-BIALY.html jestem z niego zadowolona.

Niezły odkop kolega raczej już kupił telefon.

Sony Z3