Jakie dyski do Raid 0 (do 2 x 250 zł)?

Jaki dysk kupić? Zaznaczam, że cena do 250 zł nie oznacza 250 zł, to może również być 200 zł :slight_smile:

Proszę o konkretne argumenty, a nie coś pokroju “kolega ma od 3 dni, świetnie działa” albo “8 lat temu miałem, zepsuł się po 5 latach”.

ja mam na opych 3 dyski WD 160gb (takie same) jak byś chciał i jeden samsung 160gb, wszystko na sata, cena 90 za sztuke jak byś chciał 2 a jak 4 to po 80

ja bym sobie kupił 2x HD103SJ, choć to nie są dyski przeznaczone stricte do macierzy

Myślę o kupnie czegoś nowego, w rozmiarach ok 1tb, ale dzięki za chęci :slight_smile:

Też jestem bliski tym dyskom, chociaż waham się między WD (mają 64mb bufor). Co myślicie ?

Raczej coś 500GB, z jednym talerzem. Bardziej opłacalne od mniejszych pojemności. Producent do wyboru, wedle gustu, Samsungi są bardzo szybkie.

Dyski 1TB mają taką wadę, że przynajmniej dwa talerze i wolno się uruchamiają oraz są głośne.

WD o pojemnościach 640GB w górę zwykle są na starszych 320GB talerzach, ten 1TB z 64MB buforu w cenie do 250 zł za sztukę to pewnie seria Green która nie nadaje się na dyski systemowe/raid, Black są droższe, a nie przeganiają F3.

Samsung F3 lub kup Hitachi Deskstar 7K1000.C może być cichszy od F3.

http://forum.pclab.pl/topic/540221-TEST … 1000C-1TB/

Dlaczego nie nadaja sie na systemowe ?

Testy WD Green

http://www.chip.pl/testy/pamieci-masowe … rs-1000-gb

bo są za wolne, seria green to chyba coś z EKO więc mniejsze zużycie energii, mniej hałasu - to się kłóci z szybkością :slight_smile:

ja obecnie używam Samsunga F3 1 TB i gdybym miał fundusze to kupiłbym drugi taki sam (co pewnie niedługo nastąpi)

Teraz widzę, WD bez porównania z F3 :slight_smile:

2x HD322GJ i powinno wystarczyc jeszcze na magazyn/kopie macierzy… 8)

Jak dla mnie to tylko SAMSUNG serii F lub WD Czarna Edycja ewentualnie SSD. DO tego najlepiej utworzyć Macierz Matrix RAID-0.

+60 zł i będzie 1tb F3 :slight_smile: Chyba bardziej się opłaca :slight_smile:

Właśnie najbliżej jestem opcji 2 x F3 1tb, a w przyszłości (raczej trochę dalszej) jakieś 2tb na dokładkę :wink: