Jakie sterowniki po formacie

Witam, jestem dość ciemny w tych sprawach. Formatuję komputer i nie wiem jakie sterowniki zainstalować żeby wszystko grało. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś pomógł mi w tym co po kolei zainstalować i skąd :wink:

System operacyjny Microsoft Windows XP Home Edition Dodatek Service Pack 2

Typ procesora Intel Celeron D 346, 3066 MHz (23 x 133)

Karta dźwiękowa Creative SB PCI128 (Ensoniq ES1371) Sound Card

Karta dźwiękowa VIA VT8237A/8251 High Definition Audio Controller

Kontroler IDE Kontroler VIA Bus Master IDE

Producent Intel

Wersja Intel® Celeron® CPU 3.06GHz

Z góry dziękuję za odpowiedź

Podaj jeszcze model płyty głównej, i model karty graficznej.

Na temat płyty głównej EVEREST pokazuje mi to :

(Nie wiem które z tego potrzebujesz więc zamieszczę całość)

Właściwości procesora:

Typ procesora Intel Celeron D 346, 3066 MHz (23 x 133)

Nazwa kodowa Prescott-256

Seria G1

Zbiór instrukcji x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3

Oryginalna częstotliwość taktowania 3066 MHz

Min. / Maks. mnożnik procesora 14x / 23x

Engineering Sample Nie

Pamięć podręczna L1 śledzenia 12K Instructions

Pamięć podręczna L1 danych 16 KB

Pamięć podręczna L2 256 KB (On-Die, ECC, ATC, Full-Speed)

Właściwości płyty głównej:

ID płyty głównej 63-0100-009999-00101111-082506-P4M890$A725500D_BIOS DATE: 08/25/06 14:17:51 VER: A7255VMS V1.0

Nazwa płyty głównej Nieznane

Właściwości magistrali FSB:

Typ magistrali Intel NetBurst

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 133 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 533 MHz

Przepustowość 4266 MB/sek

Dodane 02.04.2012 (Pn) 17:43

Hmm karta graficzna zintegrowana nic nie wyskakuje na jej temat

Przede wszystkim zainstaluj Service Pack 3 - warunek konieczny!

Sterowniki do płyty głównej:

http://pl.msi.com/product/mb/p4m890m-l- … os=XP%2032

Pozostaje jeszcze kwestia grafiki - według specyfikacji płyta posiada zintegrowaną - korzystasz z niej?

korzystam

Dodane 02.04.2012 (Pn) 17:54

a przepraszam tą stronę co dodałeś ze sterownikami do płyty głównej to wszystkie pobrać które są dostępne na liście czy tylko wybrane?

Wszystkie poza:

VIA VT8237® SATA RAID Driver (For floppy driver)

VIA PIDE/SATA RAID Drivers & Utility

Jeżeli nie korzystasz z przedniego panelu, możesz zrezygnować też z:

VIA HD Audio Codec (For front panel AC’97)

proponuję skorzystać z programu Driver Genius Professional. Zawsze bylem sceptyczny wobec takich rozwiązań ale ten program nigdy mnie nie zawiódł a używałem go do ‘poformatowej’ instalacji sterowników na 5 komputerach. Program jest płatny ale zawsze możesz z niego skorzystać. Nie mam na myśli piracenia ale to, że bez kupna pokaże ci jakie sterowniki są potrzebne ale automatycznie ich nie pobierze.

Z tego co wiem to w tych chipsetach są zintegrowane karty Via S3 Chrome czy coś takiego. Pobierasz chipset grafikę, sterownik od karty sieciowej i tyle. majcovsky , jesteś pewien że to MSI? Dużo było płyt z tym chipsetem.

“Pobierasz chipset grafikę, sterownik od karty sieciowej i tyle.” Przepraszam, a jakieś kryteria żebym je znalazł ?;>

majcovsky to co napisałeś to już na tyle czy jeszcze czegoś potrzebuję ?:wink:

Jeśli to wszystko to bardzo dziękuję za pomoc, a co do programu na pewno pobiorę skoro mówisz, że jest dobry :slight_smile:

Ja też chciałem coś zaproponować ale widząc właściwą pomoc przez " majcovsky"stwierdziłem,że nie będę robić zamieszania i usunąłem swój post.

Czy wszystkich trzeba prowadzić za rękę i podawać na tacy?

Ściągasz z tej strony którą podał majcovsky , VIA Chipset 4in1 Drivers , VIA 10/100 LAN Drivers (czasami xp sam instaluje sterownik więc nie trzeba, ale ściągnij na wszelki wypadek), i sterownik karty graficznej VIA P4M890 VGA Drivers

Co do karty dźwiękowej nie wiem czy używasz zintegrowanej, czy creativa którego podałeś w pierwszym poście.

Jak creative to będzie chyba ten sterownik http://support.creative.com/Products/Pr … tegoryID:1

Widzę, że wszystkie wykrzykniki w menedżerze urządzeń poznikały poza jednym : Urządzenie audio na High Definition Audio , co jak się domyślam jest powodem braku dźwięku :confused: Umiałby ktoś temu zaradzić ? Zainstalowałem również sterownik który polecił igrek - brak efektu

A czy tego soundblastera w ogóle ci wykrywa? Instalowałeś któreś ze sterowników dźwiękowych ze strony msi czy tylko de to creativa które podałem?

Jak masz service packa 2 to instalujesz tą poprawkę http://www.hotfix.pl/infusions/pro_down … hp?did=210

pobrałem Creativa które podałeś, ale i zainstalowałem ( nie wiem czy tam były stery do dzwiękowej )

http://pl.msi.com/product/mb/p4m890m-l- … os=XP%2032

Wszystkie poza:

VIA VT8237® SATA RAID Driver (For floppy driver)

VIA PIDE/SATA RAID Drivers & Utility

Via HD audio codec to sterowniki do zintegrowanej karty dźwiękowej. Ściągnij te sterowniki rozpakuj i w menedżerze urządzeń daj aktualizuj sterownik i pokaż mu folder z rozpakowanymi sterownikami.

Zainstalowałeś SP3, tak jak prosiłem?

Pobrałem, wypakowałem jak napisałeś, lecz gdy wybieram mu folder w którym sterowniki są nie mogę dać okej, nie znajduje pliku, lecz mogę tylko otwierać kolejne to podfoldery

Dodane 02.04.2012 (Pn) 19:34

a no tak zapomniałem o SP3, ale już to robię :wink: Dziękuję pięknie

Dodane 03.04.2012 (Wt) 15:16

Powracam do tematu ponieważ mam problem z dźwiękiem :confused: Zainstalowałem SP3 jak mówił majcovsky a dźwięku nadal nie ma, próbowałem w menedżerze urządzeń, gdzie wyskakuje wykrzyknik przy Urządzenie audio na High Definition Audio zaktualizować sterownik. Dałem, że chce sam wybrać skąd ma go znaleźć, lecz pisze, że nie może znaleźć sterownika ( link do sterowników, które kazano mi pobrać : http://support.creative.com/Products/Pr … tegoryID:1 ) Czy ktoś wie co może być przyczyną braku dźwięku?

SP3 było tylko koniecznością przedłużenia żywota dinozaura jakim jest Windows XP. :wink:

Pokaż screenshot z Menedżera Urządzeń.

matej2109 , Te stery high definition audio to musisz pobrać VIA HD Audio Codec

właściwości sterownika zakładka szczegóły następnie z listy wybierasz identyfikator sprzętu kopiujesz pierwsz wartość wchodzisz na strone http://devid.info wklejasz klikasz search i masz stery do pobrania