Jakim programem odtwarzać filmy DVD na komputerze?

Witajcie…Życie to jednak pasmo jakiś tam problemów:-)Tak więc…

Opis problemu:

1.Moja żona od jakiegoś czasu kupując gazety, “posiadła sporą kolekcję” oryginalnych filmów zapisanych na DVD.

  1. Nie posiadam stacjonarnego odtwarzacza tylko do oglądania filmów wykorzystuję komputer, napęd DVD RW i oprogramowanie( Windows Media Player 10, NERO i AllPlayer 3.0)

  2. I tu jest właśnie problem: nie mogę tych filmów poprostu obejrzeć ponieważ obraz jest rozmazany lub go wcale nie ma albo jest fonia a nie ma obrazu albo np. się strasznie zacina lub zawieszają się posiadane przeze mnie programy do odtwarzania. Zauważyłem że, filmy są zapisane w formacie IFO i VOB

  3. Przeszukałem co nieco internet w poszukiwaniu programu do odtwarzania płyt DVD parę spróbowałem i kicha niestety…, to samo co z w/w oprogramowaniem.

Chcę podkreślić że, nie chcę kopiować tych filmów tylko chciałbym mieć możliwość wykorzystania komputera jako odtwarzacza DVD i tylko tyle. Mieć możliwość obejrzeć sobie poprostu jakikolwiek film na DVD i tylko tyle. No chyba że jest to niemożliwe!

Myślałem już o ewentualnej konwersji tych filmów na inny i bardziej przyjazny format ale szczerze mówiąc nie bardzo wiem jakiego programu użyć…Potem zgrać na płyty DVD…sporo zachodu …No ale…

Bardzo proszę o radę jak rozwiązać ten problem…O wskazówki dot. programów do odtwarzania…Może warto jednak poprostu przekonwertować na inny format tylko czym? A może jednak jest jakiś sec program do odtwarzania takich płyt?

Będę bardzo wdzięczny za radę, poradę i wskazówki…no bo co: mam lecieć do sklepu i sobie extra kupować odtwarzacz DVD??

Z góry bardzo dziękuję za pomoc a moderatorom za wyrozumiałość…

ja korzystam z Power DVD :slight_smile:

No tak…ale to wersja Trial…a co potem?

ja używam ALL Playera

No ja też…od lat i co z tego jak teraz mam kilkanaście fajnych filmów na DVD…oryginały…i niestety nie mogę sobie ich normalnie obejrzeć…

Spróbuj na VLC Media Player.

Nie jest prosty w obsłudze, ale powinieneś sobie dać radę :slight_smile:

Może komp nie daje rady z odtwarzaniem?? Podaj konfig

Wiesz, w to raczej wątpię.

Może spróbuj odinstalować kodeki?

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76390

Jeśli i to Ci nie pomoże, no to pozostaje jedynie Ci korzystanie z w/w przezemnie programu.

Pozdrawiam :slight_smile:

Polecam vlc.

Już sam nie wiem…Też go próbowałem…Chyba jednak “zabawię się” w zmianę formatu bo już mam tego dość…Tylko czym???

Media Player Classic Home Cinema PL pobieram lub na stronie dobreprogramy.pl i kodeki i każdy film zadziała. :stuck_out_tongue:

Potem my mądrzy polacy zaczynamy kombinować… :wink:

Ja ostatnio odpaliłem oryginalne DVD w Windows Media 10 :smiley:

Dokładnie, popieram kolege ;] Zawsze z nowym systemem instaluje wspomniany wyżej “pakiet”, i nie spotkałem się jeszcze z filmem, który został by źle odtworzony.

Polecam!

Power DVD naj naj naj najlepszy jest.

mam pytanie poniewaz jak sie wklada dvd płyte do odtwarzacza normalnie to mozna wybrac jezyk ale

zaluzmy ze mam na dysku zgrane wszystkie pliki juz nie w formacie iso tylko wszyskie pliki po kolei jak mam odtwrzyc film zeby wybrac jezyk i tak dalej

Dodane 04.12.2010 (So) 5:22

dziekuje za pomoc

Jak kilku przedmówców - polecam vlc. Poza tym możesz również zainstalować kodeki i w windowsowym windows media playerze odtworzyć - znakomicie radzi sobie z filmami dvd.

W vlc film taki możesz otworzyć na dwa sposoby.

  1. Otwórz plik i wybierasz z video_ts pierwszy plik .vob

  2. Otwórz płytę i tam klikasz ‘przeglądaj’ i odnajdujesz katalog video_ts