Jedna karta i dwa monitory, co z rozdzielczością?

chciałbym do komputera podpiąć dwa takie same monitory i ustawić je jako jedna przestrzeń robocza. Każdy z nich jest rozdzielczości nominalnej 1680x1050, więc mój rozciągnięty pulpit miałby 3360x1050. Chcę kupić najprostszą, najtańszą kartę graficzną z dwoma wyjściami, ale z tego, co czytam w specyfikacji np. kart ati, obsługują one rozdzielczości do 2560x1600. Czy ta obsługiwana rozdzielczość dotyczy jednego wyjścia, czy też całej przestrzeni roboczej?

mam pci-e, mogę dać ok. 60 zł, mam win 7, oba monitory vga

O ile się nie mylę to dotyczy pojedynczego wyjścia bo rozdzielczość ustawiasz dla każdego monitora osobno (zależnie od wybranego trybu pracy mogą to być zupełnie różne rozdzielczości lub wymuszene przez tryb obie takie same), windows widzi to jako 2 monitory i wyświetla rozdzielczość na każdym z nich.

Nie powinno być problemów.

Osobiście wolę jednak tryb 2 niezależnych ekranów gdzie na jednym mam pulpit główny a na drugim mam drugi pulpit na którym mogę mieć inne ikony, inne okno programu a nawet inną tapetę.

Mam w tym trybie podłączone 2 zupełnie różne monitory (jeden to mały 4:3; drugi to duża panorama) i ustawione zupełnie różne rozdzielczości.

dzięki bardzo :slight_smile:

Ja od siebie dodam tylko tyle, że jeśli monitory te mają wejścia DVI, kup kartą z dwoma wyjściami DVI, aby uzyskać najlepszą i jednolitą jakość obrazu na obu ekranach.

niestety oba mają tylko vga, wobec tego chyba jest obojętne, czy karta ma vga + dvi czy 2 x dvi