Karta dźwiękowa USB nie działa poprawnie

Witam :wink: ostatnio dodawałem na forum temat ponieważ dźwięk w laptopie mi zanikał i dostałem odpowiedź że się przegrała karta dźwiękowa. Ktoś mi doradził żebym kupił na USB kartę. Kupiłem wczoraj. Wyłączyłem tylko tą przegrzaną i podłączyłem tą na USB i działa. Lecz dźwięk jest tylko na słuchawkach. Na głośnikach nie :frowning: załączam screena jak to zrobiłem w menadżerze urządzeń.

received_1703232096672472.jpeg

W jaki sposób wyłączyłeś kartę zintegrowaną ( odinstalowanie sterowników, wyłączenie karty w biosie itp.). Napisz co to za karta - model, nazwę producenta.

 

Zintegrowaną karte wyłaczyłem tak : Menadżer urządzeń i prawym : wyłącz. Tak jak na screenie. A USB AUDIO DEVICE jest włączone. Dam kolejnego screena.  Nic nie odinstalowywałem, w biosie też nic.  Dałem tylko wyłącz dwie pozycje. AMD High Definition Audio i Urzadzenie zgodne ze standardem High Definition Audio. Tak jak na screenie.I podpiąłem USB karte. 

645654.jpg

Bez tytułu.jpg

to może dam odinstaluj te dwie pozycje AMD a nie wyłącz ?  to może zadziała. 

Jeżeli to pomoże to za włączenie lub wyłączenie zintegrowanej karty dźwiękowej “odpowiada” kodek AZALIA w nowszych biosach jest to kodek AC`97.

Odinstaluj w menadżerze kartę zintegrowaną. Wyłącz komputer i przy ponownym uruchomieniu włącz bios. Ustaw kodek Azalia lub AC`97 na distablet.

Włącz komputer i przeinstaluj sterowniki karty dźwiękowej.

 

 

Tak na logikę: jak niby mają być podłączone głośniki WEWNĘTRZNE laptopa do ZEWNĘTRZNEJ karty dźwiękowej ?

Nie mam nic w BIOSIE takiego co napisałeś Kurp55 :frowning: Takiego BIOSA mam jak na screenie.

eYhpn.jpg

Chcę się upewnić czy do tej karty masz podłączone głośniki zewnętrzne.

Chyba nie skoro nie działa, jak podłaczam słuchawki to jest, a na głośnikach nie, jest dzwięk pokazuje ale nie słychać nic.

i dalej nie wiem co zrobić, narazie z tym żyje, ale chce na glosnikach już słuchać, może coś sie uda z tym zrobic. To teraz pytanie jak podłączyć zewnętrzne do tej karty na USB.

Normalnie tam gdzie wkładasz wtyk od słuchawek. Tylko to mają być głośniki zewnętrzne a nie te w laptopie.

Czyli będzie mi działało tylko na ten JACK od Karty USB ? te głóśniki w laptopie nie mogą działać tak ?

Skoro są “podłączone” do niedziałającej karty to na logikę nie mają prawa działać.

Czyli temat zamknięty. Poprostu trzeba wymienić wewnętrzną karte. A miałem nadzieje że będzie działac USB. Dziękuje za pomoc.

Ta wymiana - to nie jest tak “po prostu”… Ponieważ problem z dźwiękiem w tym modelu Toshiby jest znany i dość powszechny, spróbowałbym rozwiązania polegającego na dodaniu do chipa Conexant dodatkowego chłodzenia w postaci miedzianej płytki. Podobno pomaga.