Karta Graficzna do 300-400zł MAX

Co tu dużo mówić szukam dobrej grafiki (ma dać radę z TDU2 na max detalach i wytrzymywać nowe gry przez najbliższe 2-3 lata)

Konfiguracja:

Manufacturer:

Gigabyte Technology Co., Ltd.

Processor:

Intel® Core2 Duo CPU E7400 @ 2.80GHz (2 CPUs)

Memory:

3326MB RAM

Hard Drive:

640 GB Total

Video Card:

NVIDIA GeForce 9500 GT + cooler z AMD Sempron

Monitor:

Benq G2000WD

Sound Card:

C-Media Wave Device

Speakers/Headphones:

Logitech s220/ Platronics GAMECOM 367

Keyboard:

Omega Cassiopeia ok-327

Mouse:

Razer Deathadder

Mouse Surface:

STEELSERIES QCK mini

Operating System:

Windows XP Home Edition (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 3 (32bit)

Motherboard:

GIGABYTE S-Series EP43-S3L

Computer Case:

Mercury KM-86 + MODECOM 500W

Nie które rzeczy są zbędne, po prostu jest przeklejona z xfire.

Aha aktualna karta to wersja gainward.

Myślałem o GeForce gt 430 lub 420, ale za bardzo się nie znam. Ramu jest 4GB tylko win jest 32 bitowy.

W tym przedziale wybór jest prosty i wydajnościowo przedstawia się następująco:

R5750 < GTS450 < R5770

R5770 wykracza poza budżet, więc jeśli nie będziesz chciał trochę dołożyć, bierz GTS450.

http://www.skapiec.pl/szukaj/w_calym_se … s+450/cena

Można też szukać używanej z allegro np: HD4870_1GB/HD4890/GTX260_216.

A co do wyższości HD5770 nad GTS450 to bym polemizował. Bo GTS450 z GPU w okolicy 1GHz ma wydajność na poziomie GTX260 a HD5770 wypada minimalnie gorzej od HD4870 a wiadomo ze podkręcony HD4870 1GB ma wydajność na poziomie GTX260 za to HD4890 jest szybszy od GTX260.

Podałem dla standardowych taktowań, w tej cenie i tak nie dorwie karty jakoś mocno podkręconej.

freedom , RMK_99 - zaczynajmy od pytań o zasilacze, bo potem będzie płacz.

Zresztą, gdzieś w przyklejonych powinien być wątek z zasadami działu, w których podstawą pytań o sprzęt byłoby podanie modelu zasilacza ;D

Wystarczalo przeczytac specyfikacje sprzetowa :slight_smile: Zasilacz napisany jest w obudowie (Modecom 500w) Dokladny model moge podac, ale musial bym kompa otworzyc, a zbytnio czasu nie mam. A teraz kilka pytan i informacji:

  1. Nie chce chlodzenia pasywnego (nie chce znowu dorabiac coolera)

  2. Kazda karta jest produkowana przez kilka firm np. GeForce GTS450 jest w wersji Gainward, MSI, Asus, gigabyte itd. Roznica miedzy nimi jest niewielka (najczasciej w chlodzeniu, w parametrach minimalna lub brak), ale w cenie ogromna ktora wersja najlepasza?

  3. Czy oplaca sie (pamietajmy ze technika idzie do przodu, technologie szybko sie zmieniaja, a ceny sprzetu leca w dol) zwiekszyc stawke do np. 600zl i kupic grafike za 2 miesiace czy nie oplaca sie w to inwestowac? Dodam, ze moja 9500GT byla kupiona 2 lata temu za 350zl a teraz jest warta 180. Oczywiscie nie zamierzam sprzedawac karty bo sie nie oplaca, ale chodzi oto ze jak podczas kupna nalezala do dobrych/srednich tak teraz to juz srednia/slaba karta i malo co z nowosci uciagnie.

  4. Widze ze faktycznie GTS450 jest chyba najlepszym wyborem, mogl by ktos powiedziec jaka jest temperatura jej pracy? Bo moja 9500 bez wentylatora osiagala 70-80 stopni, dopiero pi zamontowaniu coolera ma 50 stopni i ani razu nie przekroczyla 60 stopni. (mam alarm na obodowie jak grafika bd powyzej 60 stopni)

  1. W kartach tej klasy rzadko spotyka się chłodzenie pasywne, zresztą będziesz widział co zamawiasz.

  2. trudno powiedzieć, najczęściej różnią się właśnie taktowaniem i chłodzeniem. Musiałbyś poprzeglądać testy konkretnych modeli. Np. tu masz test czterech: http://pclab.pl/art43219.html

  3. Za 500-600zł można kupić GTXa 460, który jest znacznie wydajniejszy. Na pewno starczy na dłużej, ale czy opłaca się dopłacać 150zł? To już musisz Ty zdecydować.

  4. Wg. testu który podałem wyżej, ~30-35*C w spoczynku i ~60*C w stresie.

No i podaj konkretniejsze informacje o zasilaczu.

Najlepsza będzie ta karta http://www.esc.pl/product_info.php?manu … s_id=31223

Do poczytania teścik tego modelu http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … 11450.html

Sprawdzilem zasilacz:

MODE COM LOGIC 500W.

A ta gts 450 z tego co widze chyba od gainwarda jest najlepsza 880 MHz procesor.

Nie warto dopłacać za dużo, bo za ok. 100zł więcej jest dużo mocniejszy GTX 460, ten Gigabyte to cichy model, Gainwald będzie widocznie głośniejszy.

Prosimy wymienić zasilacz na jakiś markowy, a dopiero potem wymienić kartę, jeśli nie chcesz jej za szybko pożegnać.

Tak sie sklada ze w sierpniu wymienialem zasilacz na cos porzadnego i modecom byl na spisie polecanych zasilaczy. Wiec narazie nie zmierzam go zmieniac chocby z faktu ze pewnie markowy zasilacz bedzie kosztowal tyle co grafika. Natomiast grafika w tym kompie to jest zlom dlatego ja zmieniam.

Podaj ile masz amper na linii 12V jeżeli masz mniej niż 28A to tragedia a jak masz powyżej 32A to jest dobrze chociaż dla GTX460 polecał bym minimum 38A>

Da rade to jakos sprawdzi programem czy trzeba kompa otwierac i miernikiem sprawdzic?

W Logicu 500W mamy 32A na linii 12v http://sklep.swidman.pl/~adam/_allegro_/logic500/l2.JPG

Nie wiem kto mu przylepił łatkę “Modecom”, ale jest to błędna informacja. Zresztą na tabliczce znamionowej jest podana strona, można poczytać:

http://www.logicconcept.pl/

Logic to Logic, znajduje się na czarnej liście zasilaczy. Gratuluje zakupu, mogłeś zapytać, ale po co. W podobnej cenie miałbyś mieć porządne 350/400W, a tak masz 500W szrota (sprawność 70%).

Co do lini 12V, pamiętajcie, że liczy się moc wyjściowa na obu równocześnie. To, że na jednej linii jest 18A, a na drugiej 14A, nie znaczy, że w sumie mają 32A. Jestem na 100% pewien, że łącznie mają znacznie mniej, a brak informacji od producenta, tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu.

Wymontuj go i oddaj do sklepu z pismem dotyczącym niezgodności towaru z umową… Modecom , a “Mode Com” to jednak spora różnica…

Dałeś sobie bubla wcisnąć.

Tak tylko zasilacz byl kupowany u znajomego ktory ma sklep, tam tez byl wkladany, bylem przy zamawianiu no i pisalo MODECOM. Patrzelismy na Marke i ilosc watt, wiec wsumie wyrolowal nas sklep ktory Logic (marka) Modecom(seria), sprzedal jako model modecoma wiec nie ma niezgodnosci zabardzo, pozatym od kupna minelo juz pol roku…

Mamy sie w to wogls bawic czy kupic cos porzadnego jak tak to jest moze jakis zloty srodek cena/jakosc? Najlepsze jest to ze zamawiajac go mialem przed sobo wydrukowana zarowno czarna liste jak i liste polecanych zasilaczy… Hmm Znajde cos do 200 zl o mocy 450-500W czy poprostu zostawic to tak jak jest bo zasilacz lepszej grafiki nie wydali. Super z Mercurego (czarna lista, byl gratis do obudowy) przysiadlem sie na Logica (250zl w bloto) Chociaz z drugiej strony ludzie latami siedza na kompach gdzie zasilacze to tykajace bomby zegarowe…

EDIT: Juz wiem o co chodzi Logici sa produkowane w fabryce Modecoma, a co za tym idzie mogo uzywac tego jako producenta czyli jednak to jest Modecom chociaz ta firma sie do niego nie przyznaje… Jednym slowem zadna reklamacja nie wchodzi w gre. Jednym slowem szukam najlepszego zasikacza po najnizszej cenie i zbieram na … Jakas karte graficzna (gts450/gtx460)

Niezgodność towaru z umową obejmuje 2-letni okres. Sprzedali Ci Logica jako Modecoma, i świadomie wprowadzili w błąd.

Żartujesz, że wydałeś na niego 250 PLN? :>

Tzn. Modecom nie produkuje żadnych zasilaczy, po prostu wkłada w swoje budy i sprzedaje. Np. serie MC robił FSP (Fortron), dlatego były polecane. Patrzyłem na ich stronie, Logiców nie ma, a w ofercie archiwalnej widnieją chociażby modele Feel (I i II) o których powszechnie wiadomo, że były po prostu tragiczne. Dlatego nie bardzo wiem jak Logic stał się Modecomem. Faktem jest, że w internecie na jednych stronach widnieje Modecom Logic, na innych sam Logic lub ATX Logic. Jeśli ktoś jest wtajemniczony, niech rozjaśni sprawę.

Inną sprawą jest, że na listach polecanych zasilaczy które widziałem, przy Modecomie jak byk są wymienione modele MC i ewentualnie Volcano. Tyle, inne zasilacze tego producenta nie są raczej warte uwagi.

Szkoda, że nie zapytałeś. Za 170-190zł miałbyś Fortrona GHN 460W (408W na liniach 12V).