Karta graficzna do BF3

Witam chciałbym spytać jaka grafika wystarczyła by do przyzwoitego ogarnięcia BF3, bo na aktualnej konfiguracji mam jedynie 10 FPS na minimalnych ustawieniach… Nie chodzi mi o jakąś nie wiadomo jaką grafikę, po prostu chciałbym pograć w tę grę multiplayer, czyli musi chodzić dosyć płynnie. Wymiana grafiki wiązała by się też (chyba) z wymianą zasilacza, więc proszę również o podanie odpowiedniego zasilacza. Reszta sprzętu w podpisie.

Do twojego procesora to max -radeon hd 5770/6770 +dobry zasilacz 450 wat

Sarsis , nie masz co liczyć na więcej FPSów, Twój procesor mocno Cię będzie ograniczać.

Osobiście mam Radka 5850 i wszystko śmiga na full detalach przy min 30fps.

Więc wcale jakiś kosmicznych kart nie potrzeba.

Ok ale Ty masz dość mocny procesor 4-rdzeniowyy :wink:

Dokładnie,wszystko zależy od procesora jak i od karty ale od procesora zależy bardzo dużo,tak jak widziałem na testach BF3 wykorzystuje 3 rdzenie więc w tej grze nie ma znaczenia czy ma się 3rdzeniowy procek czy 4rdzeniowy,a różnica fps między 3 i 4rdzeniowym prockiem a dwurdzeniowym jest na poziomie ~15 a nawet 20 fps. A co do karty to spokojnie starczy jakiś gts450 ale jeszcze zależy w jakich rozdzielczościach grasz

Wymień procek na C2Q oraz grafikę na Radka 6850 i będzie gites :stuck_out_tongue:

Podane przez was grafiki są dosyć drogie, czy tańsze wersje nie wystarczą do BF3 przynajmniej na minimalnych ? Czy podkręcanie procesora by coś poprawiło ?

Sarsis , bez wymiany procesora się nie obejdzie, nie ma sensu pakować pieniędzy w samą kartę jeśli i tak nie zagrasz sobie płynnie. Musiał byś wymienić grafikę oraz procesor.

To jest procesor do komputerów biurowych -podkręcenie niewiele pomoże ,co do karty na minimalne ustawienia to radeon hd 4670 ddr3 128bit

Czyli musiałbym wymienić procesor, grafikę i zasilacz :? Więc rodzi się pytanie czy w ogóle opłaca się pakować pieniądze w ten komputer ? Jeśli tak, to na jakie ? A jeśli nie, to na jakie ? :stuck_out_tongue: Dodam że zbyt dużo pieniędzy to nie posiadam niestety.

Zależy, są dwie możliwości:

  1. Sprzedać części, które aktualnie posiadasz (nie jako zestaw, tylko części) - tylko ktoś musi zobaczyć ile wart jest sprzęt, bo osobiście w wycenie jestem słaby. Oczywiście zostawić to, co się da : dysk twardy, napęd DVD, obudowa (o ile jest porządna i przewiewna, jak jakaś puszka to popytać znajomych czy ktoś nie chce za drobna opłatą, bo sprzedać raczej byłoby ciężko).

  2. Sprzedać procka, grafikę i zasilacz, dołożyć i kupić Q8200 + HD6770/6790/6850 (w zależności od funduszy) oraz porządniejszy zasilacz - tutaj w zależności od funduszy można wziąć Fortona/Chiefteca, droższego OCZ, Fractal Design, be quiet! itp., albo dołożyć jeszcze więcej i wziąć modularnego OCZ ModXStream 500W. Wszystko zależy od tego, ile dostaniesz za części oraz ile możesz wyłożyć :slight_smile:

Obudowę posiadam jest w niej zamontowany wentylator jeden na przód a drugi na tył, lecz jest ona raczej mała na większą grafikę :-(. Proszę jeszcze o wycenę tego aktualnego sprzętu (wszystkiego z podpisu). Wymiana wszystkiego były to duży wydatek ale za to przyszłościowy, musiałbym się nad tym poważnie zastanowić.

Rzeczywiście, nie za najlepsza ta obudowa.

Przyszłościowy - zależy co weźmiesz (a to zależy od ceny). AMD jest mniej wydajny, ale zdecydowanie bardziej przyszłościowy bo nie zmienia podstawek co chwilę jak Intel - ten w ciągu nie wiem ilu, dwóch lat jak nie mniej wprowadził LGA1156, LGA1155, LGA1366, z tego co wiem planują LGA2011 oraz LGA1150. AMD wypuścił AM3, potem jak miał w tradycji AM3+. Pewnie płyty z AM4 pojawią się za jakiś czas, ale na pewno nie tak szybko, jak sobie Intel żongluje. Po zatem, teraz kupisz np. procka z serii FX pod AM3+ i jak wyjdą płyty AM3+/AM4 to sobie będziesz mógł wymienić samą płytę główną, by potem nie szykować sobie dużych wydatków :stuck_out_tongue:

Szukałem w sieci tego Q8200 ale znalazłem tylko parę sztuk na allegro, w dodatku używanych. Części wolałbym raczej nowe. Przy okazji chciałbym spytać jak bardzo różnią się od siebie karty HD6850 i HD6870. I na jak długo wystarczyłby mi taki zestaw( Q8200 i 6850) do gier.

Nie kupuj q 8200 jak na 4 rdzenie mało wydajny (intel za bardzo go wykastrował)-kup q9300 i wyższy lub q6600 i wyższy. Na swojej płycie nie podkręcisz quada .

Przed chwilą zrobiłem mały test, włączyłem BF3, cpu-z i gpu-z. Podczas gry procesor non stop był używany w 100%, natomiast grafika 60-90%. Czyli wychodzi na to, że procesor ogranicza ta grafikę ? Jeśli tak prosiłbym o podanie jakiegoś fajnego procesora + ewentualnie zasilacza do kwoty hmm powiedzmy 500 zł. Przypominam, że interesują mnie jedynie nowe podzespoły. Z grą jest jeszcze jeden problem, dźwięk jakoś dziwnie przeskakuje lub jest podwajany np podczas strzału, wyczytałem żeby grę odpalić w trybie zgodności z Windowsem 95 ( używany jest jeden rdzeń, dziwne jest to że miałem tak ustawione automatycznie a po odznaczeniu tej opcji występuje problem lecz zwiększa się liczba fps do około 20).