Karta do płyty głównej

ostatnio wymieniałem płytę główną na: Asrock K7VT4A PRO. chcę wiedzieć czy ona pasuje do takiego zestawu:

AMD Athlon XP 1700+

1,47 GHz, 512 MB RAM.

karta graficzna: GeForce4 MX 440

zasilacz: 200W .

bo coś się tnie. drivers od chipsetu instalowałem . nic nie dało. czy ta płyta pasuje ?

A czemu ma nie pasować? Przeinstalowałeś system po wymianie płyty głównej?

Prawidłowo powinieneś zapytać czy karta GeForce4 MX 440 z AMD Athlon XP 1700+ będzie stabilnie działała na zasilaczu o mocy 200W nieznanej marki? Moim zdaniem takie zestawie to pomyłka. W przyszłości zapragniesz wymienić kartę graficzną na szybszą i cały komputer spłonie z powodu niedostrzeżenie znaczenia mocy zasilacza. Kup markowy np. Chieftec 360 W, 420W, aby ustrzec się złomowania sprzętu. Poczytaj sobie http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/zasilacze2003_2/strona-1.html

Napisz do jakich celów stosowany będzie komputer? Seria m.in GeForce MX przeznaczona jest do biura o graniu w gry pod DirectX 9 zapomnij.

A moim zdaniem w przyszłości jak będzie wymieniał cokolwiek to raczej całego kompa, więc uwaga bez sensu.

chcę tylko grać w cs’a (counter-strike) ;p ta gra ma małe wymagania.

Istniała strona poświęcona optymalizacji gry Counter-Strike http://www.tweakers.thi.pl/1

Zapisałem sobie stronę na dysk więc wyślę na PW. Jednak nie zwalnia Cię ta optymalizacja z zakupu markowego mocnego zasilacza.

Po co mu zasilacz 420W do takiego zestawu? Jak kolega wyzej pisal - jak będzie chciał coś wymieniać to wymieni cały zestaw.

Takim zasilaczem podwoiłby jedynie cenę komputera.

A o co chodziło z tym zapominaniem z graniem pod DX9? Jakieś herezje tu są szerzone…

Autorze, również polecam reinstalację systemu, aby wgrał sobie sam wszystkie wymagane sterowniki.

chyba w ogólę wymienię cały zestaw kompa na:

procesor: na AMD Athlon II 64x (min. 2,5 GHz)

kartę graficzną na GeForce z serii 8-9; GeForce 210 lub GeForce GT 220.

pamięć: z 512 RAM na 1 lub 2GB

zasilacz: z 200W na 400-450W

czyli tak jakby to był cały nowy zestaw . opłaca się to robić wszystko ?

wyszło by mnie to około 500 zł .

Jak ja nie jestem w tym ekspertem i uważam, że mało się znam to widze, że ty nie masz pojęcia o czym piszesz…

Nie wyjdzie cię 500 zł… a gdzie płyta główna? bo tamta stara obsługuje AGP a ta karta graficzna jest pod PCI-E, jak chcesz sobie kupować nowe bebechy to szykuj ok 1000-1200 zł. Do tego procesor - w starej masz inne gniazdo,

Można też kompa kupić ze zintegrowaną grafiką na low/średnich detalach w 1024 pograsz sobie na takim sprzęcie. A wyjdzie ok 800-1000zł

Poszukaj inne tematy, ja już podawałem różne zestawy i naprawdę można coś wykombinować, najwyżej pomęcz się jeszcze, i dozbieraj trochu kasę-jeśli to możliwe.

Proc: Athlon x2 ok 225zł

Mobo: ASROCK M3A785GMH/128M 270zł Jeszcze mozna by ją wymienić na mobo za ok 230zł ale tam tylko 2wejścia na pamięci, a to myślę że może byc mało, ale jak trzeba ciąć to można dodać

Zasilacz: Corsair 400w 160zł - można jeszcze innego wyczasnąć.

RAM: GEIL 2GB 1333mhz 149zł

Obudowa: to zależy czy i jak stara spasuje, a jak nie to nową najwyżej doda sie tracera to wychodzi ok 90zł

Razem= ok 804zł bez obudowy z ta mocniejsza/lepszą płytą główną. Oczywiście dvdrw i dysk ide zostaje, I póżniej w pierwszej kolejności nowy dysk do kupna, i grafika.

Pozdrawiam

Smooker, łaskawie trzeba było wspomnieć, że wymieniłeś płytę główną i o posiadaniu innej karty graficznej niż MX. :^o

Miałem nadzieję, że autor tematu nie jest rozrzutną osobom. Przedstawienie stanowiska o zamiarze kupna nowego komputera budzi moje zadziwienie. Paradoksalnie się zdarza, że na nowych sprzętach stare gry mogą działać wolniej niż na starych. Pisałem o tym na forum: viewtopic.php?p=1565714#p1565714

Twój błąd polega na zastosowaniu karty biurowej GeForce 4 MX 440 do gier. Prawidłowo byłoby gdybyś użył GeForce 2 Ti oraz GeForce 4Ti 4200, 4400, 4600; ATI Radeon 8500, Zestaw AMD Athlon XP 1700+ 1,47 GHz; 512 MB RAM po dokupieniu grafiki z serii dedykowanej graczom będzie optymalny dla gry Counter-Strike pod warunkiem zastosowania właściwej wersji sterowników. Markowe zasilanie i chłodzenie do podstawa dla poprawnego działania komputera. Jaki jest sens wydawania 1000 zł na nowy komputer jeśli owy ma być tylko dla Counter-Strike? Wystarczy nakład 169 zł czyli sześć razy mniej. Jedynym wyjaśnieniem jest brak innego celu na wydanie gotówki lub szpanowanie przed kolegami. Innymi słowy jeśli pragniesz zaoszczędzić, to musisz pomyśleć. Nowy komputer też trzeba umieć skonfigurować.