Karta sieciowa problem

Mam podłączony komp do sieci osiedlowej. U administratora sieci jest zarejestrowany adres fizyczny mojej karty sieciowej.

Problem polega na tym ze co pewien czas samoczynnie zmienia się nr fizyczny karty sieciowej. Jak to możliwe???

że mac się zmienia sam? to niemożliwe, to numer na stałe nadany przez producenta karty i każda karta ma unikatowy (no prawie bo można sobie zmienić) jeśli masz linuxa to możesz sobie sam zmienić adres (może się powtarzam:p), jeżeli natomiast winde to możliwe że masz jakieś oprogramowanie które samo ci zmienia (oczyiście szkodliwe oprogramowanie zainstalowane przez kogoś w twoim systemie) także zalecam daj loga i temat do odpowiedniego działu

ale po czym poznajesz, że się zmienia, internet Ci nie działa?

jak to identyfikujesz a moze ktoś sie podpina pod ciebie :wink:

Lącząc się z internetem pojawian się strona mojego doastawcy internetu ze zainstalowana karta jest niezarejestrowana.

Następnie sprawdzam w połączeniu sieciowym nr fizyczny karty sieciowej i okazuje się ze numer jest inny aniżeli ten ktory ma zarejestrowany mój dostawca . I tak sytuacja powtarza się parokrotnie . W tym czasie nie zmieniana jest karta.

ale pytanie, czy za każdym razem MAC jest inny u Ciebie czy ten sam, raczej stawiałbym, że dostawca nie uwierzytelnił Ciebie po macu, odpisz numer i sprawdź, czy u Ciebie po każdym takim monicie, że karta jest nie zarejestrowana jest ten sam / powinien być /, jeżeli dostawca udostępnia internet po dhcp to może tak być i wtedy do niego z problemem

o to chodzi ze u mnie zmienia się numer fizyczny karty sieciowej

wygląda na to, że coś z kartą, spróbuj podstawić inną

a czy próbowałeś drugą karte założyć ?

na razie nie próbowałem ,ale jak następny raz sytuacja się powtórzy zmienię kartę