2 Karty graficzne: Intel , Nvidia (Asus k52j)

Witam szukałem na forum rozwiązania mojego problemu lecz nie znalazłem , dla tego pozwoliłem sobie założyć nowy temat .

Posiadam laptopa Asus k52j

Specyfikacja:

j4q.png

Ram: 6 Gb

System: Windows 7

rdzeni: 4

Karty graficzne dwie:

intel®HD Graphics - Zintegrowana

NVIDIA GeForce 310 M - Dedykowana

CUDA * 1Gb

Problem: Laptop cały czas działa na karcie zintegrowanej(Intel) i nie chce się wogóle przełączyć na dedykowaną(NVIDIA) , wysyłałem w mojej miejscowości laptopa do serwisów lecz oni nic nie wykryli i kazali wysłać do Asusa do OPOLA , iż laptop mi jest potrzebny w dniu codziennym to nie mogę go wysłać ;/ i próbuje ten problem sam rozwiązać .

Laptop był formatowany 8 razy i wszystkie sterowniki wgrywane od nowa i nic , np. gram sobie w World Of Tanks(WOT) i co chwila gra się przycina i nie chce działać płynnie + działa cały czas na minimalnych a powinien na wysokich nawet chodzić , tak samo inne gry :frowning:

Będę bardzo wdzięczny za pomoc , Pozdrawiam Asyn

Przeniesione z działu Grafika.

GeForce 310M jest zdecydowanie za słaba do WoTa.

A przełączanie kart jest automatyczne (technologia Optimus), po czym poznajesz, że pracuje na zintegrowanej karcie.A karty słabiutkie.

Przejrzyj panel sterowania Nvidia i zobacz jakie masz tam ustawienia i jak da radę ustaw sobie gry, które mają korzystać z GF310.

Przykład praktyczny.

WAŻNE:

Wgraj najnowszy sterownik do GF310M

JNJN nie stety nie działa -.- , ps. zadałeś pytanie ( po czym poznajesz, że pracuje na zintegrowanej karcie?)

po tym że sprawdzałem mój model laptopa z tymi kartami na internecie i ludzie grają na Asus k52j bez lagów , a world of tanks(wot) działa im na ustawieniach maksymalnych! bez zacinek , a u mnie system pokazuje tą kartę że jest ale jakoś nie chcę jej używać tak jak by program który przełącza z karty zintegrowanej na dedykowaną Zepsuł się :frowning:

Dodane 29.08.2013 (Cz) 21:37

  • dodam że GeForce 310M spokojnie innym ciągnie ustawienia Maxymalne -.-

A sprawdziłeś co napisałem?

Czy karta GF310M jest widoczna w menadżerze urządzeń?

Trzeba wgrać najnowszy bios lub czytaj:

http://peb.pl/sterowniki/981154-asus-k5 … ficzn.html

Dużo ludzi ma problem z tym, poczytaj w necie.

Masz wszystko napisane, reszta net, możliwe również, że 310M uszkodzona.

w biosie nie muszę nic kombinować bo laptop widzi kartę , proszę o to nawet screen:

w5kd.png

jak na razie dalej działa mi na zintegrowanej , a jak zintegrowaną wyłączę to wogóle żadna gra nie chcę się włączyć -.-

Po co zadajesz pytania na Forum, jak Ty wiesz lepiej?

-czy zrobiłeś co napisałem?

-czy masz najnowszy bios (zobacz w podanym linku sugerują zmianę opcji w biosie jak NIE masz najnowszego biosu)?

-czy masz najnowszy sterownik do 310M?

-uszkodzona 310M

-serwis

Po co zadajesz pytania na Forum, jak Ty wiesz lepiej? - gdybym wiedział lepiej to nawet postu bym nie zakładał #-o

-czy zrobiłeś co napisałem? - Tak i to nie jeden raz

-czy masz najnowszy bios (zobacz w podanym linku sugerują zmianę opcji w biosie jak NIE masz najnowszego biosu)? - podałeś mi link do tematu:

(Asus K52Jc problem z kartą graficzną) lecz tam nie znalazłem żadnego linka do biosu

-czy masz najnowszy sterownik do 310M? - tak

-uszkodzona 310M - możliwe

-serwis

http://img844.imageshack.us/img844/4082/6yux.png

ehh…

Proponuję zapoznać się z regulaminem, a szczególnie z informacją o dozwolonych wymiarach grafik wklejanych do posta.

A czy napisałem, że jest tam link do biosu? w linku masz wytłumaczenie, co trzeba zrobić, aby działała ta karta gdy nasz starszy bios. Bios na stronie producenta laptopa.

Cytat z linka.

Ciekawe, zwłaszcza, że kilkukrotnie wydajniejsza GT620M na Medium ma już mniej niż 20 fps.

niemożliwe żeby 310M ciągną WOT na wysokich ta grafika CODa ciągnie na niskich a WOT ma znacznie większe wymagania http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeF … 439.0.html

mój GTX 560 ciągnie WOT na maksymalnych ustawieniach i mam 60-75 fps w ale ta grafika to jest jak 20 takich 310M w jednej XD fizycznie niemożliwe

chcesz grać to kup lepszy sprzęt i tyle w temacie

zamierzam kupić lepszy :stuck_out_tongue: lecz wszystko dalej mi działa tylko na zintegrowanej karcie -.-

po czym wnioskujesz że na zintegrowanej ? to że gry się tną? może właśnie chodzą na 310M ale ta karta jest tak słaba że mogą się na niej przycinać gry

Też mnie zastanawia ta pewność autora tematu, że komputer chodzi na bank na zintegrowanej karcie cały czas. Jeśli jedynym dowodem za takim stanem rzeczy ma być przycinanie się gry, to trochę mało skoro system widzi dwie karty, posiada sterowniki itd. Nie jest przypadkiem tak, że ciężko Ci się jest pogodzić z niską wydajnością i szukasz problemu tam gdzie go po prostu nie ma?

lecz jest -.- pisałem już wcześniej że jeżeli zintegrowaną wyłączam to powinien działać na dedykowanym , ale wtedy kiedy chcę włączyć jakąś gierkę np. to wyskakuje error , a jak włączam zintegrowaną to wtedy każda gra działa lecz się przycina -.-

Karta zintegrowana musi być cały czas włączona. Możesz wyłączyć tylko GF310M.

czyli co ? najlepiej sprzedać go i kupić lepszego lapka tak ? -.-

Jak chcesz grać, nie masz innego wyjścia.

A z ciekawości zrób to co poniżej i wklej scren.

spoko już pobieram i sprawdzam .