Kaspersky 2013 Anti Virus Licencja na 2 kompy

Siema .

Mam takie pytanko . Czy jak kupie licencje na 2 kompy na Kaspersky 2013 Anti Virus to czy otrzymam 2 kody i bede mógł jeden dać kumplowi , który przeznaczy połowe kasy na Klucz ?

bez problemu :slight_smile:

może być instalowany na tylu kompach ,na ile masz licencje . Będziesz miał jeden kod -taki sam- na wszystkie( dwa) komputery.

Co ważne jeśli odinstalujesz go na jednym , możesz zainstalować także na tym kluczu na drugim . innym.

Zasada jest taka - nie ważne na jakich ,ale na ilu komputerach działa kod.

Co to oznacza? Kaspersky sprawdza ilość komputerów na których jest aktywny dany kod. Nie ma jak w windows ze jest przypisany do danego kompa.

Wpisujesz kod aktywacji i Kasper sprawdza czy ten kod jest już aktywny na innym kompie-kompach- w zależności na ile komputerów masz wykupiony klucz.

Wiec możesz także bez problemu , odinstalować na jednym i wstawić na drugi. Padnie computer na dobre ,instalujesz kod Kaspra na nowym i będzie działał, ponieważ Kasper nie będzie wykrywał działalności kodu na innym komputerze.

Twój wybór gdzie instalujesz -jeden może być w Polsce a drugi na Hawajach :slight_smile: i nie ma możliwości aby ktokolwiek podważał sprawę tego czy to Twoje czy nie komputery. [-X

Korzystalem z Kaspra od wersji 2007 do 2012 sprawę znam doskonale . :slight_smile: Kupowałem Kaspra na 3 kompy , bo zawsze była ta wersja tańsza od opcji na jeden :slight_smile: i kody wysyłałem znajomym. Do dzisiaj widzę w sklepach PC World -kasper na trzy 27 funtów na jeden 49 ,nie wiem jak oni to robią ,prawdopodobnie w ramach zdobywania klienteli. :slight_smile:

Kod otrzymasz tylko jeden, każda kopia jest obecnie aktywowana online przy użyciu tego samego kodu więc ilość aktywacji jest monitorowana.

Co do legalności takiego udostępnienia klucza to musisz pamiętać że licencja jest na tego kto kupił i ta osoba ma prawo zainstalować ten program na dowolnym komputerze (w sumarycznej liczbie nie przekraczającej oczywiście liczby stanowisk na które zezwala licencja).

O ile mnie pamięć nie myli to w licencji nie ma nigdzie powiedziane że wszystkie komputery muszą być twoją własnością (najlepiej to sam sprawdź) ale w razie jakiejś kontroli o twojego kumpla będziesz musiał potwierdzić że zainstalowałeś mu ten program z twoją licencją i że włącznie z kopią na twoim komputerze liczba stanowisk się się zgada z licencją (o ile mnie pamięć nie myli jest w licencji zapis zabraniający odsprzedaży licencji bez zgody producenta ale tu ponownie odsyłam cię abyś sam się upewnił).

A koledze dasz certyfikat autentyczności? Przeważnie Kaspersky do tej pory wydawał takie certyfikaty do wersji pudełkowej i online

Dodane 01.02.2013 (Pt) 22:14

Ważne jest też to że kody są imienne po rejestracji na adres email, to samo dotyczy Nortona czy Trustporta

Jak to ma być w 100% legalne, to jeżeli nic się nie zmieniło od kilku lat to nie będzie. Bodaj przy wersji 2009 pisałem do kis’a o takie rozwiązanie.

Licencja na 3 kompy na firmę, a tylko na dwóch aktywowane, jedna zbędna. Trzecią licencję mógł wykorzystać “tylko” właściciel firmy. Nie mogłem zainstalować np.: u siebie w domu, pomimo zgody właściciela. Więc w teoretycznie musiałbyś być właścicielem kompa kupla, a jemu go pożyczyć :wink:

Certyficaty dostaje produkt nie klient!

Osobna sprawa , jeśli chcesz się zarejestrować w pomocy technicznej Kaspra. Wtedy wiadomo jeden produkt -a tym samym klucz na jeden adres e-mail.

Dodane 01.02.2013 (Pt) 22:26

przez RiK » 01.02.2013 (Pt) 22:21 Więc w teoretycznie musiałbyś być właścicielem kompa kupla, a jemu go pożyczyć :stuck_out_tongue:

Własnie tak jest , bo w sieci to jedna rodzina jest i się dzieli i pożycza -tak jak na dobre programy poradami - :lol:

Dla firm jest inna polityka . Określają to przepisy na stronie kaspersky lab.

Dodane 01.02.2013 (Pt) 22:42

Z forum Kaspersky lab w tym wypadku mowa o licencji na 3 kompy

***Also, about transferring license, you can transfer license to the new PC, just deinstall it from the old one before installing and activating on the one. If you have 3pc license, as long as you have it installed on no more than 3 pc, you’ll be fine.

***Transfer licencji - Możesz transferować dana licencje z PC który jest kaput

Musisz tylko wyinstalować dana licencje z danego PC. Tak długo jak Twoja licencja będzie uruchomiona na tylko 3 PC , nieważne jakich , będzie bezproblemowo.

***Thanks. So even if a pc dies, I can go to something like “my Kaspersky account” and deactivate that pc?

** Dzięki. Czyli jeżeli jeden PC jest umarlak mogę zalogować się na moim -Kaspersky account- i dokonać deaktywacji?

***No need to do that. If the PC dies and the hard drive will not fire up with Kaspersky installed, just simply install it onto a new one. This will not burn a user. The issue would be if the dead PC miraculously rose from the ashes after you installed Kaspersky onto a new PC. You just can’t have Kaspersky running at the same time on more PC’ s that the license is for. You can uninstall and reinstall and move to different PC as you choose, just don’t have more that 3 instances at the same time.

*** Nie jest wymagane deaktywowanie za pomocą konta na Kasperskym. Jeżeli PC jest umarlakiem i nie będzie wywoływania Kaspra na danym PC .Po prostu uruchom licencje na nowym , na PC -D-. To nie będzie spalać konta aktywacyjnego. To spalenie danej licencji może natomiast nastąpić , jeżeli się okaże ze PC umarlak ,nagle powstał z popiołów . Po prostu jednej licencji nie możesz używać na więcej PC niż pozwala Ci na to Licencja. Możesz instalować i de instalować na dowolnych komputerach ,wszystko zależy od Ciebie. Jednakże Twoja licencja nie może jednocześnie pracować na więcej niż 3 PC.

Dzieki wszystkim , bardzo mi pomogliście =D>