Kaspersky ciągle się wczytuje

Witam

Problem ten pojawiał się cyklicznie, pomoc techniczna kaspersky nie znalazła rozwiązania, ale naprowadziła mnie na trop :slight_smile:

Jeśli ktoś posiada problem w którym zaraz po pojawieniu się pulpitu Kaspersky Internet Security 2015 / 2016 ciągle się wczytuje i towarzyszy temu brak internetu (niebieski okrąg przy połączeniu internetowym) zakończony zawieszeniem się komputera. Mam rozwiązanie tego problemu.

kis2.jpg                                                              kis.jpg

  1. Należy uruchomić komputer wtrybie awaryjnym (zaraz po włączeniu komputera  intensywnie wciskać klawisz F8 na klawiaturze)

  2. Po pojawieniu się pulpitu uruchamiamy konfigurator systemu (msconfig).  Kliknijmy w Start oraz Uruchom. W oknie, które pojawi się wpiszmy komendę msconfig. Druga metoda uruchamiania polega na wciśnięciu klawisza z  z logiem systemu windows    Obraz klawisza logo systemu Windows + R

  3. Po  pojawieniu się okna Przechodzimy do zakładki Usługi i zaznaczamy na dole Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft

  4. Ostatnim etapem będzie  odhaczenie  usługi vssbridge64, żeby się nie uruchamiała, potwierdzamy zmianę przyciskiem OK i uruchamiamy ponownie komputer. kis3.jpg

 

 

 

  1. Nie

2.Router po kablu

  1. Tak wersja darmowa

  2. Domyślna

  3. Problem był dosyć skomplikowany… czysty rozruch, odinstalowywanie kolejnych aplikacji w tym malwerbytes nie pomagała… kilkanaście dni kontaktu z kasperskim i wysłanie coraz to nowszych logów nie pomagało.  Problem pojawiał się i znikał. Bylo to na tyle uciążliwe że w pewnym momencie nawet miałem problem żeby cokolwiek odinstalować bo komputer się zawieszał po minucie od pojawienia się pulpitu, a w trybie awaryjnym nie dało się odinstalować.

Na rosyjskim forum beta testerów KIS był swego czasu wpis o konflikcie z ’ Malwarebytes ’ i właśnie ludek opisywał podobne efekty jak u Ciebie. Mowa była o vssbridge64 i konflikcie samoochrony KIS.

Niestety moderator obsztorcował go i zamknięto temat. Chyba temat był zbyt drażliwy.

Odinstalowanie Malwarebytes nie koniecznie rozwiązuje problem, nie wiem jak bardzo integruje się z systemem i czy całkowicie posprząta po sobie.

Natiomiast KIS ładuje przynajmniej 4 ukryte wirtualne sterowniki i ze dwie usługi. Więc o konflikt z konkurencyjnym oprogramowaniem możliwy.

 

Powiedziałbym wystrzegać się używania KIS z innym oprogramowaniem do ochrony czy skanowania.