Katalog pobieranie zmienił nazwę na downloads

Tak jak w tytule w katalogu użytkownika zmieniła się nazwa katalogu pobieranie na download i zmieniło na domyślną ikonę zwykłego katalogu , czym może to być spowodowane ? dodaje obrazek

3e21ed25bb871228m.png

Dodam tylko że nic nie zmieniałem a a katalog ma datę utworzenia jak wszystkie inne w tym katalogu, dziwi mnie to też że gdy przeglądam ten katalog za pomocą total commandera pliki maja ang nazwy, natomiast z menu start katalogi mają polskie nazwy ale dziś jeden katalog zmienił nazwę na ang

Prawo klik na ikonke Downloads -Właściowści zmień nazwe lub przywróc domyślne. :slight_smile:

nie mogę wybrać “Dostosowanie > zmień ikonę > domyślnie”

obrazek

9a3593fc4b64554bm.png

dowiedziałem się że odpowiedzialne za to jest Zmienne środowiskowe , nie zmieniam nazwy ręcznie bo pewnie na trwałe zostanie zmieniona nazwa na pobieranie, a to skomplikuje trochę sytuacje

Spróbuj Właściwości>Lokalizacja>przywróć domyślny

Powinno być C:\Users\nazwa użytkownika\Downloads

Mój folder Dokumenty zmienił się niedawno podobnie jak twój Pobieranie i tym sposobem udało sie wszystko przywrócić.

Nie da się zmienić jego nazwy klikając na niego prawym przyciskiem i Zmień nazwę?

Mi się podobnioe zrobiło z katalogiem Pulpit - nazwa zmieniła się na Desktop, zmieniłem nazwę klikając na niego prawym przyciskiem i na Zmień nazwę, zmieniłem na Pulpit i było OK.

Nazwę zmienić się da, ale pamiętaj, że to folder z głównego folderu użytkownika i nie można nim tak manipulować jak zwykłym folderem. Kiedyś coś pogrzebałem z folderem Wideo; Vista sama automatycznie odtwarzała ten folder i miałem ich w sumie kilka, jeden w drugim. A czy po twojej zmianie nazwy z Desktop na Pulpit została przywrócona domyślna ikonka folderu?

U mnie się tak zrobiło. Zmieniłem nazwę z Desktop na Pulpit, ikona powróciła i jest dobrze.

jest domyślnie

a u mnie po zmianie nazwy zrobił się zwykły katalog i bez zmian, wiedz wywaliłem go zrobiłem swój o nazwie Zrzut i git.

Vista, jak wspomniałem wcześniej, ma tendencję do odtwarzania głównych folderów w folderze użytkownika. Być może sama “wkrótce” utworzy ponownie folder Pobieranie. Albo spróbuj utworzyć folder nie Zrzut, lecz właśnie Pobieranie i we Właściwości>Lokalizacja wprowadź ręcznie C:\Users\nazwa użytkownika\Downloads

@Ostatni Mohikanin

postanowiłem tak zrobić, stworzyłem katalog Pobieranie nie zmieniło ikonki ale o dziwo zrobiła się zakładka lokalizacja i mniej więcej tak to wygląda:

0826f5becd68c181m.png

Teraz przenieś pliki zgodnie z zaleceniem systemu :slight_smile:

tak działa ! tzn jak robiłem katalog pobieranie i brałem lokalizacje domyślą i zmieniało nazwe na downloads i odwrotnie ale nie wiem jakim cudem juz jest !

1e0d3411b1e62bdcm.png

Dziękuję wszystkim za posty Ostatni Mohikanin dzieki za cierpliwość

Pisałem wyżej, że Vista odtwarza główne foldery usera. I ma gdzieś “w główce” zapisane, że Downloads to to samo co Pobieranie i że taki folder musi być, a jak nie ma, to trzeba go utworzyć. Oj, nawalczyłem trochę u siebie z tymi folderami, bo uznalem z początku niektóre za zbędne i usunąłem… A Vista na to “oj, nie, chłopie” i od nowa tworzyła to samo :lol: