Kazdy plik .exe wlacza sie za pomoca jednego programu

Witam. Mam windows 7 Ultimate i przypadkiem zaznaczylem otworz za pomoca Windows Media Center i teraz kazda aplikacja wlacza sie tym programem. Da sie to jakos cofnac ?

Menu kontekstowe… Otwórz za pomocą, wybierasz inny program i pojawia się okienko. Wybierasz program i zaznaczasz, że ma go [ten program] używać domyślnie dla takich plików.

Nie ma tego okienka przy aplikacjach.

Menu kontekstowe, człowieku, to to, co uruchamiasz prawym przyciskiem myszy… Uruchom za pomocą, wybierz inny program i wtedy wyświetli się okienko.

Przeczytaj ten artykuł http://www.hotfix.pl/fixy-skojarzen-pli … n–a10.htm. Wybierz rozszerzenie .exe

Zle sie wyrazilem :). Chodzi o to ze w tym menu przy plikach .exe nie ma opcji Uruchom za pomoca, albo Otworz za pomoca . Przy plikach np. txt jest.

Dodane 26.02.2011 (So) 8:21

Wybrałem i wskoczyl jakis tekst, co mam z nim zrobic? Czy to wyskoczylo co zostalo zmienione ?

v3ko ,Albo z przeglądarki : Plik > Zapisz jako > hotfix_exe.reg, albo do nowego tekstowego wklej ten tekst dla .exe > zapisz jako > wszystkie pliki > fix.reg i zapisz na pulpit ,2x kliknij dodaj do rejestru > restart systemu.