Cd Key Windows a płyta instalacyjna

Witam…

Mam do Was dwa pytania…

Kupiłem pół roku temu netbooka Acer ASPIRE ONE ZG5 na którym jest naklejka z oryginalnym kluczem Windows XP Home Edition… niestety… płyty nie mam :confused: tak więc pytanie moje brzmi… jeżeli ściągnę z internetu kopię systemu Win XP HE i zainstaluje go na netbooku a przy instalacji podam oryginalny klucz to czy system będzie legalny ? (będę mógł przeprowadzać aktualizacje itp. ?)

Hmm… mojego netbooka wykorzystuje nie tylko do neta i muzyki… ;>

Czasami lubię też sobie pograć w jakieś “nie wymagające” gry (np GTA SA)

Pytanie brzmi… lepiej te “gry” będą działały na Win7 czy XP ?

ps. zależy mi przede wszystkim na odpowiedzi na pytanie 1. drugie to lekki OT więc z góry przepraszam… ale nie chce “spamować” tematami na forum więc myślę że jak to będzie w jednym temacie to będzie lepiej…

ps2. oczywiście wszystko na legalu :slight_smile:

Pozdrawiam !

Jeżeli dysponujesz naklejką z oryginalnym kluczem do Windows XP Home Edition, to tak, lub pożyczyć od kogoś płytkę z systemem Windows XP Home Edition, i też podczas instalacji podać swój klucz z naklejki.

A tak nawiasem to czy ten twój netbook nie ma ukrytej partycji recovery do odtwarzania systemu Windows XP Home Edition

Co do 2 punktu… Czemu na takim sprzęcie (doczytałem się że zbyt mocny nie jest) chcesz instalować Win7 ? Jest to dobry system i lepiej przejść na Win7 ale Jak masz słaby komputer , to po co ? Różnicy w użytkowaniu raczej różnicy nie ma, po za takim że Win7 ma w sobie w cholere sterów, wiec instalujesz sam system i masz wszystko (dźwięk, stery do grafiki, iternet itp.) Podaj dokładnie specyfikację tego Netbooka.

Jak to sprawdzić ?

Chodzi mi też o to że system pada i potrzebuje zrobić reinstall :confused:

Komputer ma…

Intel Atom 1.60 GHz

1GB RAM

…i mityczną zintegrowaną kartę graficzną (jakąś intel family) która ma… Uwaga! podobno 256 mb O.o :E

W dodatku np MTA(dodatek do GTA SA) działa nawet, nawet :slight_smile: i ciekawy jestem czy na Win7 będzie lepiej :smiley:

@edit n

Jestem drugim właścicielem komputera więc netbook jest używany…

Powinieneś mieć partycję o nazwie “recovery”.

Co do procesora to on jest 2 czy 1 rdzeniowy ? Karta graficzna na pewno nie ma własnego ramu (to można ustawić ile ma brać).

@kosti1

I mówi to człowiek co z takim sprzętem ma Windows Vista. ;x

1gb to troche za mało jak na 7 xp będzie lepszy albo linuxik :lol:

jeżeli w koligacji procesorów mam CPU0 i CPU1 dostępne to chyba dwa rdzenie :stuck_out_tongue:

  1. Jak sprawdzić czy mam tą partycje “recovery” ? i jak jej użyć do instalacji świeżej wersji Win…

  2. Czyli z Waszych odpowiedzi wynika następująca rzecz:

jeżeli mam nalepkę z oryginalnym kluczem do Win… i jak ściągnę z internetu kopie i ją zainstaluje i przy instalacji podam oryginalny klucz to system będzie legalny ? (aktualizacje itp.)

ps. Uwaga to jest Netbook a nie Notebook :smiley:

  1. Skorzystaj z opcji 2.

  2. Ściągnij, wpisz oryginalny klucz i po sprawie. Będą aktualizacje i wszystko inne, 100% oryginał.

@up

jesteś tego pewny ? wiesz chciałbym mieć legalny system w razie czego…

Czego ty się obawiasz ? Że wejdą Ci do domu i w kajdany i 10 lat więzienia ? Nie możliwe… Policja itp. oddziały zajmują się ludźmi którzy piracą w tysiącach płyt DVD na tydzień (przykładowo), więc jeżeli ty ściągniesz sobie Windowsa i wpiszesz oryginalny klucz, to naprawdę nic Ci nie zrobią. I tak kupiłeś ten system, a to że nie masz płyty bo np. nie dali Ci tej partycji recovery to co ? Napisz do MS, może Ci przyślą płytkę. ^^

Btw. Nie wiem, nie spotkałem się z tym żeby partycja “recovery” była ukryta.

kurde ale po prostu “źle” bym się czuł ze świadomością że mogę mieć legalny system za darmo i z tego nie korzystam… poza tym jak ktoś ma legalne oprogramowanie to dobrze o nim świadczy :slight_smile:

ps. A jeżeli już ma do czegoś takiego dojść to ich na prawdę nie będzie obchodziło to “że nie mam płyty bo mi nie dali”

ps2. Nie sądzę że MS przyśle mi płytę za darmo tym bardziej że tego już nie sprzedają…

Spróbuj go zrestartować i użyć alt + F10, niby ma ruszyć z partycji recovery instalacja.

Nie działa…

Kubczak94 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych buziek i krzyków w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Tak jest z nowym sprzętem. Na przykład 7 na wgra Ci sterownika do SoundBlastera 128PCI i ttrzeba ręcznie pobierać z Windows Update.

Zmieniając trochę temat, to raczej narzekać na to nie można. :slight_smile: Może i jest przepakowany, przez co dużo zajmuje, ale szczerze… Kto teraz instaluje Windows 7 do codziennego użytku(a nie w niedziele) i ma dysk 40gb ? No bezsens…