Kilka pytań dotyczących kupna Windows 8

Witam serdecznie. Planuję kupić Windows 8 PL OEM x64. Czytałem trochę na temat licencji na różnych stronach i mam wątpliwości, bo różnie piszą. Czy jeśli zainstaluję ósemkę na laptopie, to np. za dwa lata będę bez problemu mógł zainstalować ten sam system na innym komputerze, jeśli laptop nawali? Albo zainstaluję nowy system na laptopie, ale mi się nie spodoba i zainstaluję go na stacjonarce. Mogę tak zrobić?

Kolejna rzecz. Gdzie kupić? Chcę by było jak najtaniej. W x-kom widziałem Windows 8 za 349zł. Da się jeszcze taniej gdzieś dostać?

Przeczytaj licencje OEM. System zainstalowany na tej licencji jest przypisany do komputera. Jego zainstalowanie a następnie odinstalowanie i próba zainstalowania na innym sprzęcie w świetle prawa będzie nielegalna. Oczywiście w praktyce to się Tobie uda i nie będziesz miał problemu z aktywacją.

No i właśnie w tym problem, bo w licencji jest napisane inaczej. Ale na różnych stronach i forach różnie twierdzą. Trzeba zaznaczyć, że licencja OEM w wypadku Windows 8 jest inna niż w przypadku Windows 7. Z tego co wyczytałem Windows 8 nie wychodzi jako BOX, a OEM przejęło niektóre z cech wersji BOX.

Możesz kupić wersję Upgrade (w promocji) za ok. 129 zł (cena zależna od kursu $) korzystając z Asystenta Uaktualnienia Systemu. Warunkiem koniecznym jest posiadanie oryginalnego systemu: Windows XP / Vista / 7.

Promocja ważna do końca stycznia 2013 roku.

Zamiast szukać po “różnych stronach” przeczytaj oryginalną licencję na stronie m$: http://www.microsoft.com/pl-pl/legal/about/default.aspx

Cześć

Jak sam widzisz z licencjami w Windows 8 zrobiło się niezłe zamieszanie. Moim zdaniem jeśli kupisz osobno licencję na system Windows 8 OEM będziesz mógł przenieść go nowy komputer po odinstalowaniu go ze starego. Wnioskuję to na podstawie m.in. tej informacji:

http://pclab.pl/news51437.html

Najlepsze rozwiązanie to jednak kontakt bezpośrednio z Microsoftem i wyjaśnienie kwestii licencij.

Można przenieść wersję OEM na inny komputer, bo warunki licencjonowania zmieniły się w Windows 8. Jeśli posiadasz oryginalny Windows XP, Vista czy 7 możesz zrobić upgrade nawet za 69 złoty. Tak było w moim przypadku.( musisz być w posiadaniu kodu promocyjnego) W asystencie uaktualnienia wybierasz w pewnym momencie że pobierasz plik iso i pobierasz go na swój dysk. Potem możesz wypalić system na DVD i masz. Nie musisz zakupywać i dodatkowo płacić za wysłany nośnik DVD do Ciebie.

Przytocz proszę zapis licencji.

Jestem w stanie przyjąć taką wersję bo od zawsze były jaja z licencją OEM, którą mimo wszystko było można kupić osobno bez sprzętu.

Cześć

źródło: http://pclab.pl/news51437.html

Ok, wycofuje się z mojej wcześniejszej opinii.

Czytałem licencję ze strony Microsoftu i rozumiem co jest tam napisane. Ale oczywiście różne strony o oprogramowaniu i sprzęcie poruszały te kwestie - zapisy licencji interpretowano tam na różny sposób i przez to wzbudziło to moje wątpliwości. Zakładając ten temat miałem nadzieję, że ludzie potwierdzą to, co jest zawarte w licencji na stronie Microsoft i jednocześnie obalą głupoty wypisywane w internecie. Jak widać i w tym wątku są ludzie kiepsko zorientowani w tej kwestii.

Cześć

Licencja Windows 8 jest tak dziwnie napisana że każdy interpretuje ją inaczej. Dlatego też pisałem wyżej aby skontaktować się bezpośrednio z Microsoftem wtedy wszystkie kwestie związane z licencją zostaną wyjaśnione

Jeżeli nie wiesz czy ci się system spodoba to spróbuj 90 dniowej wersji Enterprise Evaluation. Wtedy się przekonasz czy ci odpowiada. Jeden problem z głowy.