Kilka pytań dotyczących Lenovo Y50-70

Powoli zaczynam mieć dość laptopa Lenovo G505s. Zamierzam w czerwcu tego roku zmienić sobie laptopa na taki na którym chociaż w Worms Clan Wars będę miał 60 FPS. Interesuje się laptopem Lenovo Y50-70. Mam do was kilka pytań:

  • Czy polecilibyście mi go?

  • ile będzie kosztował w czerwcu 2016?

  • Czy w ogóle będzie w czerwcu gościł na półkach sklepowych?

Budżet ?

http://www.x-kom.pl/p/261292-notebook-laptop-156-lenovo-y50-70-i7-4720hq-8gb-1000-gtx960m.html

Wada : HDD 5400 rpm

Ceny będą zależeć od USD/PLN (moim zdaniem rokowania w tej sprawie są niekorzystne) .

Na pewno przeskok w porównaniu do tego AMD będzie spory, ale jeśli już masz wydawać te 3,5 tys na laptopa to szukaj procesorów piątej, czy jeśli dopiero w lecie byś kupował, szóstej generacji. Jakość wykonania Lenovo znasz, co prawda acer to podobna półka ale specyfikacja bardziej nowoczesna (ddr4, skylake, ssd) http://www.x-kom.pl/p/268286-notebook-laptop-156-acer-v5-591g-i5-6300hq-8gb-240-win10x-gtx950m.html

Na początek proponuję poczytać o problemach, które mogą wystąpić z laptopami marki Lenovo:

http://www.dobreprogramy.pl/Existimati/Serwis-LenovoMedion-koszmar-pechowego-uzytkownika.,58053.html

W drugiej kolejności radziłbym napisać na forum prośbę o pomoc w wyborze laptopa - podałbyś tam kwotę, którą chcesz przeznaczyć na sprzęt oraz napisałbyś kilka słów o wymaganiach. Może ktoś znalazłby dla Ciebie alternatywę. Jednak… nie teraz.

 

Zgadywanie nie ma sensu. Swoją drogą ten temat w ogóle nie ma sensu. Do czerwca zostało wiele miesięcy, w tym czasie może się zmienić bardzo dużo. Ceny mogą wrosnąć, zmaleć, nie zmienić się. Sam sprzęt może zniknąć z półek, ale wcale nie musi. Poza tym nie lepszym wyborem jest znalezienie recenzji w formie filmów wideo na YouTube lub napisanych na różnych stronach? Pod takimi recenzjami często są komentarze użytkowników, którzy mieli styczność z danym produktem.

Ja sam kupiłem Lenovo Y700 na początku grudnia. Wtedy też rozważałem kupno starszej serii, czyli Y50-70/Y70-70. Ceny Y50-70 od tamtego czasu się nie zmieniły. Zmieniła się liczba dostępnych sztuk - na allegro X-KOM wystawiał aukcje z tym laptopem i mieli po kilkadziesiąt sztuk na każdej aukcji, a teraz wszystko zubożało i są pojedyncze sztuki. Nowsza seria powoli zacznie wypierać starszą. Nie spodziewaj się, by były nadal dostępne te modele w czerwcu, choć to oczywiście tylko zgadywanki. Często jest też tak, że gdzieś znajdzie się jakaś pojedyncza sztuka, może outletowa, ale ceny wtedy też potrafią szaleć i się zmieniać.

Ja przez lata miałem pecha - kupowałem laptopy, a następnego dnia (czasami kilka dni później) okazywało się, że były tańsze o kilkadziesiąt lub nawet kilkaset złotych lub nagle pojawiała się promocja, w której do sprzętu coś dołączali.

O takich rzeczach najlepiej myśleć na tydzień lub dwa przed zakupem.

Lenovo nie ma serwisu, to co jest to pic na wodę, zawsze wina użytkownika.

Kupiłem tablet Lenovo, po 2 tygodniach rozlał się ekran - ot tak po prostu. Oczywiście wina użytkownika. Koszt naprawy 99% ceny nowego tabletu.

Innymi słowy 600 zł wyrzuciłem w błoto.

Stosunek ceny do wyposażenia jest na plus Lenovo, do póki się nie popsuje. Zapewne kusi cię cena Y50-70? Good lock

Kupiłem nowszą wersję Y50-70 , mianowicie Y700-15ISK (Intel I7 6gen, DDR4), wytrzymał bagatela 8 dni i padł… - ogólnie jakaś wadliwa seria, sama wydajnośc całkiem dobra jak na tą cenę, jakość matrycy bdb, wykonanie laptopa również ale pytanie czy warto w coś co może zdechnąć lada chwila.