Kilka spraw technicznych (dvd-rom, uruchamianie, windows)

Witam

Mam kilka dziwnych problemow:

po pierwsze mam dwie plyty ze sterownikami intela i po prostu naped nie chce mi ich czytac, plyta zaczyna sie krecic i zwalnia i tak w kolko…

Jak uruchamiam komputer to wlacza sie max na 3 sekundy (na ekranie nic sie nie pojawia), po czym wylacza sie i wlacza juz normalnie, przy ponownym uruchomieniu nic takiego sie nie dzieje, jedynie gdy uruchamiam go jak wczeniej nie byl wlaczony…

na koniec jest jeszcze taki problem ze ustawilem sobie haslo na usera w windowsie ale jak uruchamiam komputer to nie prosi o zadne haslo tylko wlacza sie normalnie jak zawsze…

  1. Przeinstaluj ASPI: http://www.cdrinfo.pl/download/1191035445

:arrow: Instrukcja

Wgraj nowy firmware :arrow: Klik

Firmware szukaj tutaj (po lewej Masz listę producentów, znajdź swój model).

Wyczyść napęd, :arrow: instrukcja.

  1. Czyli podwójny start na płytach głównych z chipsetem Intela P35 (i następców). Spróbuj zaktualizować bios, czasami to pomaga i komputer będzie się resetował tylko po zmianach w biosie.

  2. W menu start->uruchom wpisz: control userpasswords2

i tam odznacz pole "Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło

  1. czyszczenie napedu raczej nic nie da bo dopiero co go kupilem i bylo w nim jak narazie nie wiecej niz 10 plyt ze sterownikami jak instalowalem inne rzeczy… wiec to wina raczej tych dwoch plyt z tego co mi sie wydaje ale chcialem zeby ktos to potwierdzil kto sie bardziej zna…

  2. z tego co slyszalem jest to nawet czesto spotykana rzecz, nie popsuje mi sie nic od tego? bo jezeli nic nie grozi komputerowi to moze zostac tak jak jest…

  3. dziekuje bardzo, pomoglo :smiley:

  1. To co piszesz jest bardzo mocno prawdopodobne. Spróbuj nagrywać z mniejszą prędkością.

  2. Nic się nie popsuje. To jest właśnie mechanizm ochronny wprowadzony przez Intela