Klawiatura laptop "z" zamiast "y"

Witam.

Co trzeba zrobić aby naprawic ten błąd w klawiaturze czyli naciskam /z/ a pisze /Y/ i na odwrót. W ustawieniach regionalnych mam zaznaczony polski język programisty. Czy gdzies na necie można znaleść obsługę klawiatury w laptopie,ponieważ szukam i jakoś mi to nie wychodzi. Bardzo proszę o pomoc :?

Mój sprzet to . Laptop Samsung P35 zakupiony w Niemczech , Windows XP Prof.

Dzieki

wciśnij Control i shift jednocześnie :mrgreen:

A które to klawisze , bo sie już pogubiłem , mam laptopa od 3 dni i jakoś nie moge poradzić sobie z ta klawiatura.

Bardzo przepraszam za nudzenie , ale proszę o pomoc, :oops:

czy jest gdzieś opis klawiatury do laptopa

pierwsze dwa klawisze w lewym dolnym rogu. masz napisane na nich Shift a na drugim ctrl

Znalazłem ale nic to nie dało

wciśnij ponownie. Musi pomóc

Nic z tego :oops:

Przypuszczam, że masz niemiecki układ klawiszy w tym laptopie, czyli m.in. klawisze Z i Y są fabrycznie zamienione miejscami, bo w standardowej klawiaturze (International/US/GB) klawisz Z jest w dolnym lewym narożniku, a klawisz Y tuż poniżej klawiszy 6 i 7 - mniej więcej :slight_smile: a w niemieckiej - odwrotnie !

Jeśli trafiłem :slight_smile: to zamiast grzebać w Windows, bo napisałeś, że masz już ustawiona klawiaturę polską programisty, więc możesz spróbować DELIKATNIE podmienić miejscami te klawisze Z i Y, ale Uważaj, aby nie wyłamać takich maluśkich zatrzasków ! Najlepiej zgłoś się z tym do zdolnego manualnie Kolegi :slight_smile:

Powodzenia :slight_smile:

PS. Napisz koniecznie, jak Ci poszło :slight_smile:

saab

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Witam.

Dzieki za pomoc szczególnie" Polonus" Masz racje trzeba zmienic układ klawiatury.

" Agaton" przepraszam za problem ale czytałem na forum o moim problemie i rozwiazania w tym temacie nie znalazłem , wiec zadałem pytanie.

Przepraszam za złe sformułowanie tematu :oops: Poparawiłem mam nadzieje ,że jest teraz dobry???

Temat można zamknąć :slight_smile:

Jeszcze raz dzieki

Dzięki za odzew :slight_smile: Uważaj z tymi klawiszami, bo nawet drobna nieostrożność podczas tej podmiany może spowodować przykre w skutkach uszkodzenie, i dopiero wtedy będziesz miał prawdziwy problem :slight_smile:

Powodzenia !

Poza tym przyjrzyj się pozostałym klawiszom. Możesz mieć też pozamieniane inne klawisze. Wtedy pozostają naklejki np takie lub takie

Naklejki dobra sprawa sam mam naklejone bo laptopik z Francji