Klon HDD na SSD (Recovery + system)

Witam,

Zakupiłem sobie Lenovo y580 i dysk Intel 520 SSD 180gb i chciałbym teraz sklonować partycję recovery (~20gb) oraz partycję z systemem (mam już zainstalowane niezbędne programy i ściągnięte dane z gDriva i Dropboxa). Czy da radę to zrobić, a jeśli tak to w jaki sposób? Jeśli klonowanie partycji systemowej miałaby być problemem (partycja ma 653gb, ale zajętych jest jedynie 60gb) to klon dysku recovery wystarczy (chcę mieć wszystkie funkcje jakie mam obecnie).

Ps. SSD na czas klonowania podłączony byłby przez kieszeń USB3.0 (być może jest to ważna informacja).

Ps.2 Klon chciałem wykonać za pomocą programu Acronis w wersji trial, jednak na żaden adres mailowy nie dochodzi mi darmowy kod aktywacyjny (zależy mi na legalności przeprowadzania tej operacj.)

Zobacz: klonowanie-partycji-systemem-windows-nowy-dysk-usb-t492038.html

Z recovery i systemów preinstalowanych proponuję zrezygnować na rzecz czystych instalacji, zobacz pkt. 5 w temacie: problem-uruchomieniem-systemu-t491976.html#p3098089 Zamiast recovery możesz użyć np. Paragona http://www.sendspace.pl/file/29be869eb8 … cjaparagon - instalujesz i konfigurujesz system, uruchamiasz komputer z płyty Paragona, tworzysz obraz partycji systemowej albo całego dysku na inną partycję albo inny dysk albo nawet pendrive. W razie problemów uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz. I wszystko znowu działa.

Pozdrawiam!

Dziękuję za radę, jednak wolałbym zachować recovery ze względu choćby na przycisk OneKey Recovery, który wydaje się bardzo wygodny (po za tym nie będzie problemu z badsektorem w przyszłości, a 20gb ubytku nie jest dla mnie tutaj problemem o chomikiem softwarowym nie jestem, a w razie konieczności śmieciowe dane będę wrzucał na HDD, który obecnie siedzi w lapku).

Ps. W razie czystej instalacji mam oryginalną płytkę OEM zainstalowanego na starszym lapku (system zakupiony oddzielnie) więc bez problemu powinien dać się zainstalować z wykorzystaniem klucza z naklejki na spodzie lenovo (dokładnie ta sama wersja systemu), jednak jestem zwolennikiem idei by nie zmieniać zbyt dużo w zakupionym sprzęcie (wymiana dysku na SSD jest tu wyjątkiem ze zwiększy to wielokrotnie wydajność podczas pracy na photoshopie oraz z samym systemem).

Jak chcesz, to była luźna sugestia. Ja polecam czyste instalacje, bo wszystko działa - subiektywnie - szybciej. Sam też tak robię.

Jest fajny felieton “Czemu Vista chodzi wolno?”: http://www.dobreprogramy.pl/Czemu-Vista … 11413.html

Mam nadzieję, że przynajmniej z pozostałych rad uda się zrobić użytek.