Klonowanie dysku na SSD

Cześć 

 

Zaopatrzyłem sie w dysk SSD . Podpiąłem go do pustej wnęki w laptopie. Potem Zarządzanie dyskami i format. 

Partycję juz widoczna w Moim Komputerze. 

 

Na obecnym dysku WDC ma 3 partycje. 

Jak mogę i czym sklonować system na nowy dysk? 

 

Jak to będzie wyglądało ? 3 partycje przeniosą się na dysk i razem w Moim Komputerze widocznych będzie razem 6 partycji ? 

Co z partycją która teraz zrobiłem ? 

Możesz przekopiować HDD na SSD za pomocą

http://www.dobreprogramy.pl/Partition-Wizard-Home-Edition,Program,Windows,15710.html

lub

http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Partition-Master,Program,Windows,12861.html

 

Jeśli chcesz skopiować tylko partycję z systemem to musisz ją skopiować do pliku(na HDD) a potem “odklonować” ten obraz na SSD np za pomocą

A nie lepiej jest postawić na nowym dysku czystego systemu i dopiero z takiego zrobić backup? Bynajmniej nie widzę sensu klonowania używanego systemu z HDD na SSD.

Miałem 2 HDD - pierwszy z Ubuntu, drugi z Windows 7. Dokupiłem SSD.

Podobny przypadek do Twojego. Też chciałem sklonować systemy na jeden SSD. Do klonowania używam: Clonzille, RedoBackup&Recuvery lub FSArchiver.

Po rozważaniach, zrobiłem jednak tak, jak radzi Ci kolega @_tommy_

Akurat wyszedł nowy Ubuntu 14.04 więc postawiłem nową instalkę na SSD a 2 HDD używam jako magazyny.

 

Też Ci proponuję tak zrobić.

@tommy

“i dopiero z takiego backup”  możesz rozwinąć?

 

System czysty mogę postawić, ale jak “zgrać” wszystkie programy itd z partycji , na której teraz używam (partycja C starego dysku)?

Jeśli chodzi o migrację systemu sprawdź AOMEI Partition Assistant (dokładnie opcja Migrate OS to SSD Wizard), dysk SSD musi być czysty (bez żadnej partycji).

@Falcon 

Jak mogę wiec przywrócic teraz dysk do stanu przed formatem czyli stworzeniem partycji? 

 

Konwertuj na dysk dynamiczny w Zarządzaniu dyskami? 

W wymienionym przeze mnie programie możesz usunąć partycję, kliknij prawym i Usuwanie partycji (tylko się nie pomyl).

Biorę sie za to !

Dzieki :slight_smile:

Podłączasz SSD i HDD, stawiasz system na SSD, robisz backup na HDD.

Wszystko smiga. Przeniosłem za pomocą AOEMI. Przeniesieniu uległa tylko partycja C z systemem i programami. Starą usunąłem , smiga jak należy!