KŁOPOTY Z WINDOWS Vista w laptopie DELL STUDIO 1535

Szanowni Państwo,

Od około dwóch tygodni jestem użytkownikiem systemu MS Vista Home Basic zainstalowanego przez producenta na laptopie DELL Studio 1535.Sprzęt sprzedał w promocji PLUS GSM . Wszystko jest ok poza jedna rzeczą. W momencie kiedy chce zamknąć jakieś okno albo aplikacje na moment znika biała strzałka myszy i pokazuje się na 2-3 sekundy czarna spiralka zakończona strzałką. Wielokrotnie już zadawałem pytania w tej sprawie w serwisie DELL i odpowiedzieli mi tylko ze mogę sobie sformatować HDD i przeinstalować system. Wiedziałem i wiem o tym bo pracuje perzy komputerach i praktycznie nic mi nie powiedzieli w tej pomocy technicznej DELLa. Niewątpliwie wszystkie CD instalacyjne DELL dołączył do laptopa i doskonale o tym wiem. W Microsofcie nic nie powiedzieli, bo należy zwrócić się do DELLa i kółeczko się zamknęło.

Tak ze w końcu nie wiem co oznacza ta spirala pokazująca sie nie zawsze podczas zamykania okien, czy przesuwania.

Bardzo długo pracuje na systemach Windows XP , Windows 2000 oraz Linuxa i nie spotkałem się z czymś takim.

Uprzejmie proszę o informacje.

Może ktoś spotkał się z czymś takim

Pozdrawiam

Franciszek Nowacki

fnowacki@aster.pl

Jakie parametry ma ten komputer? Czy pomaga wyłączenie interfejsu Aero (jeżeli jest włączony)?

Vista Basic nie ma areo

Wszystkich parametrów tego laptopa nie pamietam ale te wazniejsze to:

Producent DELL

Ekran 15,4" 1280x800

Procesor Core 2 Duo T5750 2,0

Wielkość dysku 320 GB

Pamięć RAM 3GB

Karta graficzna ATI Mobility Radeon HD 3450

Napęd optyczny DVD RW

System operacyjny MS Windows Vista Home Basic

Sieć bezprzewodowa WLAN

Bluetooth TAK


Odnośnie tej funkcji Aero.

Czy mogę wyłączyć zupełnie AERO i gdzie to wyłączyć, oraz czy nie pociągnie to za sobą jakiś skutków i coś przestanie działać ?

Dziękuję bardzo za wszystkie wskazówki.

wyłącz ero bacis tak: prawoklik na pulpit–>personalizuj–> kolor i wygląd okien–> otwórz właściwości wygladu klasycznego…–>podstawowy win vista lub klasyczy windows i zastosuj… choć wątpie, aby to coś poradziło…na pewno nie zaszkodzi…

Wyłączyłem interfejs AERO , niewątpliwe zjawisko pokazywania się tej spiralki ze strzałką występuje dużo rzadziej ale występuje. Nie jestem pewien czy reinstalacja i formatowanie coś pomoże i czy nie wynika to z samej Visty.

Od momentu odebrania nowego laptopa z PLUSA to zjawisko wystepuje.

Jest to sprawa czysto software, ale ciężko znaleźć na nią skuteczne lekarstwo.

Dziękuje za wszystkie wskazówki.