Klucz do Windows Vista

Witam

Mam laptopa w którym na spodzie jest naklejka z kluczem do Windows Vista Home Premium. Do laptopa nie była dołączona płyta z systemem. Gdybym chciał sformatować dysk i jeszcze raz zainstalować ten system to czy mógłbym pobrać z internetu z jakiejś strony “warezowej” Windows Vista Home Premium i po prostu przy instalacji podać ten klucz z naklejki na laptopie i czy to wszystko by było legalne (czy mógłbym pobierać aktualizacje itd.)?

PS. Nie jestem pewien czy to jest odpowiedni dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie tematu.

Jeśli pobierzesz taką samą wersję jaką masz zainstalowaną na laptopie to jak najbardziej, możesz użyć klucza z naklejki :slight_smile:

Sam tak zrobiłem i normalnie system jest legalny i pobieram wszystkie aktualizacje :slight_smile:

po co pobierać, można przywrócić z partycji D2D

Z warez nie zaciągaj, naładowane złośliwymi śmieciami

A po co przywracać coś co trzeba obowiązkowo skasować zaraz po zakupie laptopa?

Jak się pobiera ze stron typu freewindowsandothercoolstuff.ru to oczywiste że będzie w tym syf.

Oczywiście, ja tak zawszę robię. System przechodzi aktywację bez problemu, aktualizację też działają.

Mam nadzieje że pomogłem.

I witam w bootnecie :smiley:

A później spam przychodzi i itp

Przecież można sprawdzić oryginalność obrazu systemu. Po to są sumy kontrolne. :slight_smile:

To z Technetu https://technet.microsoft.com/pl-pl/sub … ault(en-us.aspx

ja chciałem tak zrobić, bo chciałem miec czystego Windowsa bez śmieci z Toshiby i nie dało rady. Ten czysty Windows nie przyjmował mojego oryginalnego klucza.

Jak miałem praktyki w pewnym sklepie komputerowym to tam też jak się instalowało system to były one z neta (bo zamówić płytę od MS graniczyło z cudem), a tylko wklepywaliśmy klucze z obudowy i zawszę działało a jak coś było nie tak to wystarczała aktywacja telefoniczna. Oczywiście obrazy sprawdzane były antywirusami i były czyste.

Niech zgadnę, Win XP Home Edition?

Warto się jednak dwa razy zastanowić, ponieważ po instalacji czystego Windowsa partycja “recovery” może już być bezużyteczna. Już wiele osób na forach miało z tym problem, bo nie mogło skorzystać z funkcji przywracania ustawień fabrycznych po takim ruchu.